Czyżby początek końca polisolokat?

Tak, wiem, że nie było mnie tutaj od kilku miesięcy i pewnie mało kto ten post przeczyta, ale nie byłbym sobą jakbym o tym nie napisał. Mianowicie wygląda na to, że problem polisolokat wreszcie zostanie raz na zawsze rozwiązany i nie tylko dla wybranych, jak to miało miejsce w ostatnich dwóch latach, ale dla każdego, bez wyjątku.


Business Insider podał dzisiaj do wiadomości kilka szczegółów porozumienia jakie zawarła Polska Izba Ubezpieczeń z UOKiK i KNF, które zostanie oficjalnie ogłoszone w najbliższą środę, 21 grudnia, a które ma zredukować opłaty likwidacyjne do poziomu obecnie stosowanego na rynku, czyli okolic 4% wartości portfela.

Nie znamy jeszcze dokładnej wartości prowizji jaką towarzystwa ubezpieczeniowe będą mogły pobrać przy likwidacji polisy, więc na otwieranie korków od szampana jeszcze za wcześnie, ale wygląda na to, że wreszcie każdy zainteresowany będzie mógł się stosunkowo niewielkim kosztem uwolnić od swojej umowy.

Nie bez znaczenia jest też pewnie fakt, że organizacja Przywiązani do polisy od kilku lat walczy z ubezpieczycielami i co ważniejsze informuje o kolejnych wygranych procesach. Przykładowo jeszcze przez kilka dni trwają zapisy do pozwu zbiorowego skierowanego przeciwko Skandii (obecnie Vienna Life), do którego przyłączyło się już ponad 300 osób aktualnie posiadających polisę, a które chcą ją zakończyć po znacznie niższych kosztach niż opłata likwidacyjne zapisana w umowie.

Osobiście czekam na więcej szczegółów i co najważniejsze na dokładną informację od Vienna Life, jeśli opłata likwidacyjna faktycznie wyniesie około 5% to podjęcie decyzji zajmie mi mniej niż 5 sekund ;-).

Ciekawi jesteście pewnie jak wygląda obecnie mój portfel, postaram się jeszcze przed końcem roku o tym poinformować wraz z podsumowaniem ostatnich kilku miesięcy. Rewolucji jednak nie ma, wskaźnik strat zatrzymał się mniej więcej na stałym poziomie, gdyby nie liczyć faktu, że kilka dni temu wypłaciłem większość wolnych środków i znowu zredukowałem wartość portfela do ~14 000 PLN. O tym jednak postaram się napisać bardziej szczegółowo za kilka dni, a w środę mam nadzieję będę mógł dopisać pozytywny epilog do tego posta, na podstawie ustaleń PIU, UOKiK i KNF.
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku

0 komentarze:

Prześlij komentarz