BGŻ Optima - rewolucja, czy tylko ewolucja?

BGŻ, a właściwie to jego holenderski właściciel, grupa Rabobank, uruchomił dzisiaj w Polsce nowy bank internetowy działający pod marką BGŻ Optima. Jest to bardzo specyficzny bank, bo skupia się tylko i wyłącznie na oszczędzaniu, czyli na tym, na czym większość blogów finansowych prowadzonych w naszym kraju ;-). Z tego też powodu postanowiłem napisać kilka słów o tym projekcie, bo zapowiada się całkiem ciekawie i już na starcie ma bardzo dobrą ofertę, a ten blog między innymi ma za zadanie promować oszczędzanie.

W BGŻ Optima możemy założyć konto całkowicie przez internet, bez żadnych kurierów, podpisywania umów, czekania na dokumenty itp. Co więcej, konto które zakładamy to konto oszczędnościowe, z oprocentowaniem zmiennym, obecnie na poziomie 4.6%, ale brakuje mu funkcji rozliczeniowej, czyli nie możemy posiadać do niego ani karty płatniczej, ani karty kredytowej, to po prostu nie jest część działalności BGŻ Optima. Pocieszający jest za to fakt, że nie ma limitu przelewów z tego konta, a te w dodatku są darmowe. Konto oszczędnościowe jest podstawowym mechanizmem, który pozwala nam skorzystać z pełnej oferty nowego banku, czyli przede wszystkim lokat.

Na dobry początek oferowana jest lokata dzienna, automatycznie odnawiana z oprocentowaniem 6.48% netto, czyli najlepszym jakie obecnie można dostać na rynku bankowym. Bank daje gwarancję tego oprocentowania do 30 kwietnia 2012 (kto wie czy wcześniej nie pojawi się reforma podatku Belki). To bardzo dobra oferta, a do tego dostępna w zasadzie za darmo. Minimalna wpłata to 1000 PLN (maksymalna to 13500 PLN, inaczej łapalibyśmy się w Belkę). Możemy założyć nawet 8 dziennych lokat, a optymalna kwota lokaty to obecnie 1042,06 PLN 1043 PLN, co daje oprocentowanie na poziomie 6,65% (odsetki 19 groszy dziennie).
Edycja: Pojawiają się głosy, że nie da się lokaty założyć z dokładnością co do grosza, czyli optymalną kwotą będzie 1043 PLN.
Edycja 2: Po zalogowaniu do systemu, lokaty można zakładać z dokładnością do 1 grosza i jest to już informacja oficjalna.


Poza tym w BGŻ Optima mamy do dyspozycji jeszcze lokaty terminowe w zakresie od 1 do 24 miesięcy, ale oprocentowane już znacznie gorzej, bo na 5.3%. Tych lokat można jednak założyć dowolną liczbę. Wreszcie do dyspozycji jest też możliwość inwestowania w fundusze inwestycyjne, obecnie dostępne są te z oferty trzech TFI: BPH, AVIVA i UnionInvestment. W przyszłości mają pojawić się również poliso-lokaty i rachunek brokerski, ale chyba najciekawszym byłby jakiś produkt powiązany z IKE z możliwością zakupu akcji/obligacji.

Jeśli chodzi samą kwestie założenia konta, trzeba wypełnić wniosek na stronie BGŻ Optima, podać w nim swoje podstawowe dane, łącznie z PESELem i nr dowodu osobistego/paszportu, a także nr rachunku innego naszego konta, w którym są takie same dane, w celu ich potwierdzenia. Podajemy też nr telefonu, na który wysłany zostanie nam kod SMS potwierdzający, że to nasz numer i którym potwierdzimy też wniosek. Na koniec trzeba jeszcze zrobić przelew na symboliczną złotówkę z konta, które podaliśmy we wniosku i jak bank potwierdzi naszą tożsamość prześle nam numer PIN i tzw. Digipass, czyli formę sprzętowego tokenu, którym będziemy potwierdzać wszystkie przelewy. Na szczęście zarówno otwarcie konta, wypożyczenie Digipassa, jak i jego użytkowanie jest darmowe. Podobnie jak przelewy, czyli w zasadzie nie ponosimy żadnych kosztów.

Na dzień dzisiejszy wszystko wygląda świetnie i chyba sam też się skuszę na ofertę tego konta, nagle moje 4.75% w Polbanku na koncie oszczędnościowym przestało być atrakcyjne ;-). Rewolucja to jeszcze jednak nie jest, ale na pewno pozytywny sygnał, który nie pozostanie bez odzewu ze strony grupy Leszka Czarneckiego...

Aktualizacja 27.11.2011
W najnowszym wpisie znajdziecie już pierwsze screeny z systemu bankowego i wrażenia użytkownika, który otrzymał Digipassa, wystarczy kliknąć w ten link.


Aktualizacja 29.11.2011
Warto jeszcze zajrzeć, do nowszego posta, gdzie opublikowałem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, wystarczy kliknąć tutaj.

Aktualizacja 07.12.2011:
Pojawiły się problemy z przelewaniem pieniędzy na rachunek powiązany, oficjalną odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym wpisie.

Aktualizacja 16.12.2011:
Wyjaśnienia dotyczące możliwości zakładania lokat jednodniowych tylko do 28.12.2011 znajdziecie w kolejnym wpisie.


Aktualizacja 02.01.2012
Jeśli po nowym roku naliczyło Ci mniej odsetek niż wcześniej to odpowiedź dlaczego znajdziesz tutaj.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

171 komentarze:

 1. Na jakiej zasadzie jest wypożyczenie Digipassa? Bezterminowe? Czy jest możliwość rozwiązania z bankiem umowy np. po 3 miesiącach, bez żadnych kosztów i obcinania zysków?

  OdpowiedzUsuń
 2. Optymalna kwota lokaty 1042,06 zł, czyli lepiej założyć 8 lokat na tą sumę niż jedną na sumę 8336,48 zł?

  OdpowiedzUsuń
 3. Digipassa pewnie trzeba oddać przy zamykaniu rachunku, nie słyszałem o rachunkach otwieranych na czas określony, więc obowiązuje pewnie tylko jakiś okres wypowiedzenia. Nie mniej jednak nie ma to póki co sensu, bo BGŻ nie wymaga żadnych stałych wpłat aby konto było darmowe, można je założyć i poza przelewem aktywacyjnym, nie trzymać tam żadnych pieniędzy.

  tak, bo z 8336,48 PLN za rok dostaniesz 540,20 PLN odsetek, a z 8 lokat po 1042,06 PLN, będzie to 8 x 0,19 PLN dziennie x 365 dni = 554,80 PLN.

  Różnica nie jest duża, ale jednak daje to oprocentowanie nieco wyższe niż nominalne ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaczyna się wojna depozytowa, na którą wszyscy tak bardzo czekaliśmy. Sam jestem ciekaw, czym odpowie "ta druga strona" :).

  OdpowiedzUsuń
 6. tzn mozna TYLKO 8 lokat zalozyc?

  OdpowiedzUsuń
 7. można założyć 8 lokat z dzienna kapitalizacją, na 13500 PLN każda, czyli w sumie na 108 000 PLN.

  Lokat terminowych, z miesięczną kapitalizacją i oprocentowaniem 5.3% można założyć dowolną liczbę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Co to za jaja z wypożyczeniem tokena? A jak go niby bede mial oddać?

  OdpowiedzUsuń
 9. stawiam, że odesłać, za zgubienie tokena jest opłata 60 PLN

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja mam takie pytanie: czy te lokaty można założyć tylko przy zakładaniu konta, czy kiedy się chce? Bo jak wypełniałem wniosek online, to oni od razu chcą wiedzieć ile lokat chcę założyć i na jaką kwotę... Tak więc możliwe, że to tylko taki haczyk na nowych klientów...

  W każdym bądź razie jeżeli się ktoś orientuje, to proszę o odpowiedź ;).

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie, czy to jest: tylko ograniczenie liczby i kwoty lokal 1-dniowych, czy jednocześnie zobowiązanie do ich - w zadeklarowanej liczbie i kwocie - założenia? Jak zadeklaruję maksymalną liczbę (8) lokat na maksymalną kwotę - to jestem zobowiązany na rachunek BGŻ Optima wpłacić 108000? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ludzie, czytajcie info na str. internetowej, bo zadajecie infantylne pytania, że aż się mózg lasuje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokaty można sobie później założyć, nie ma potrzeby deklaracji ile i na jaką kwotę chce się załozyć lokaty, przy zakładaniu konta.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja tam daję sobie spokój. Dla kilku złotych więcej nie chce mi się w to bawić. Token skutecznie mnie zniechecił. Nie lubię dodatkowych przedmiotów fizycznych jeśli chodzi o bankowość internetową. Każdy ma już hasła sms a tu... TOKEN. Jestem wręcz oburzony ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Na stronie banku znalazłem info, że "Digipass w BGŻOptima jest darmowy (normalnie takie urządzenie kosztuje ok 60 zł). Pierwsza wymiana zgubionego lub uszkodzonego Digipassa jest darmowa."
  Po przeczytaniu regulaminu nie znalazłem nic co by świadczyło że kiedykolwiek trzeba to urządzenie zwrócić bankowi. Według mnie po rozwiązaniu umowy digipass zostaje zdezaktywowany i można wyrzucić go do kosza albo schować do szuflady.

  OdpowiedzUsuń
 16. To też jest prawdopodobna opcja, w końcu to nie jest jakaś skomplikowana maszyneria, dziwie sie, że nie zrobili wersji na telefon, jak np. w Eurobanku.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nikt nie napisał, że 13500*0,08/365 to 2,96 zł, a więc przy takiej kwocie codziennie płaci się podatek Belki!

  Bezpieczne jest powiedzmy 11000 (2,41zł).

  Ludzie, liczcie, a nie łykacie wszystko jak pelikany!

  OdpowiedzUsuń
 18. @Anonomiowy powyżej:

  i kto tu jest pelikanem, 8% to oprocentowanie brutto, jakie podają w reklamach, realne to 6,48%, a dla takiej wartości przy 13500 PLN, wychodzi dziennie 2,39 PLN odsetek, więc w Belkę nie wpada.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 22. A jednak chyba masz rację... Te 6,48% co oni podają jest faktycznym oprocentowaniem lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ludzie . ! Podatek w tej lokacie nalicza się przy kwocie ok 14000 zł. Nauczcie się liczyć.
  Do 30 kwietnia to oprocentowanie jest gwarantowanie. Nie ma opłaty za wypożyczenie tokena.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ciesze się, że już wszystko zostało wyjaśnione, komentarze skasowałem, żeby nie wprowadzały nikogo w błąd.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ostatnie pytanie :)

  Co znaczy na umowie lokaty:
  "Okres gwarantowany: 7 dni" ?

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam.
  Kamil, czy mógłbyś napisać jak działać żeby wykorzystać 15tyś zł? Jedną wielką czy rozłożyć na mniejsze osiem? Z tej optymalnej kwoty wynika, że zysk będzie przy niej nieco większy ale po roku. Tylko że tu jest mowa o lokatach jednodniowych czyli żeby nie płacić tego bezczelnego podatku belki i móc zwinąć się z kasą z dnia na dzień nie tracąc zysku bo przecież forsa może być w każdej chwili potrzebna. I jeszcze jedno, skoro jesteś w temacie to napisz kiedy można się spodziewać odpowiedzi Czarneckiego bo nie wiem czy czekać czy nie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 27. U Czarneckiego póki co jest 6,1% netto na lokacie Tax Free w Idea Banku.

  OdpowiedzUsuń
 28. mając 15 000 PLN, najlepiej będzie podzielić na równe paczki po 1875 PLN, wtedy oprocentowanie wyjdzie około 6,58%. Zysk będzie większy każdego dnia, zrobiłem podsumowanie roczne, aby lepiej pokazać skalę tej różnicy.

  A co do odpowiedzi banków Czarnieckiego to ciężko mi powiedzieć, nie znam ich planów ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. za Digipassa się nie płaci choć byś zgubił to dostaniesz nowego za darmo .przeczytaj dobrze regulamin zanim coś napiszesz.

  OdpowiedzUsuń
 30. Tak, dostaniesz nowego, ale tylko raz, każdy kolejny to 60 PLN.

  OdpowiedzUsuń
 31. z tego co wyczytałem najpierw trzeba założyć konto a dopiero potem lokaty, a to może trochę potrwać. czy ktoś się orientuje gdzie można założyć lokatę na konkretny procent i w każdej chwili wycofać bez utraty odsetek. dzięki i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 32. Do niedawną taką lokatę miał Alior Bank, obecnie chyba takiej oferty nie ma, bo nawet banki Leszka Czarneckiego zabierają jakąś częśc odsetek, przy wcześniejszym zerwaniu lokaty.

  co do BGZ Optima, to cały okres oczekiwania sprowadza się raczej do otrzymania Digipassa, pewnie poczatkowo z powodu dużego zainteresowania potrwa to dłużej, jak dowiem się, że ktoś już swojego tokena dostał to dam tutaj znać.

  OdpowiedzUsuń
 33. Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale jak powszechnie wiadomo Rząd z pewnością wprowadzi (najpewniej jeszcze na początku przyszłego roku) nowy sposób obliczania podatku Belki z zaokrąglaniem co do gorsza. Z tego co wyczytałem na stronie BGŻ Optima to gwarantują oprocentowanie (chyba nominalne 6,48 %) do kwietnia 2012, ale poniżej jest informacja że w razie wprowadzenia zmian w prawie zaczną naliczać podatek od lokaty zgodnie z prawem. Teraz taka kwestia czy wtedy będą ten podatek naliczać od 6,48 czy 8 %. Jak myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 34. Do 8% na pewno nie podniosą oprocentowania, bo to do tego by sie sprowadzało. A z uszczelnieniem podatku od odsetek kapitałowych różnie może jeszcze być, teoretycznie nie można zmian w podatkach wprowadzać w ciągu roku podatkowego, ale pewnie jakaś luka prawna, która na to pozwoli jest.

  Jeśli zaostrzą podatek belki to wątpie zeby banki podniosły oprocentowanie, będzie 6,48% nominalnie, a realnie da to 5,25%. I pewnie znikną też lokaty jednodniowe/z dziennym naliczaniem odsetek, bo nie będzie takiego sensu.

  OdpowiedzUsuń
 35. Powiedzcie proszę, 8% to tylko dla startowych lokat? czyli nowych klientów? Tak mam w Getin, dziś skończyła się lokata 3 miesięczna, która była równa 6,48%, i już nie mogę kontynuować tak ładnie - a conajwiecej to 5%. Wychodzę z Getina, idę tu. Ale to chyba kolejna ucieczka na 3 miesiące...

  OdpowiedzUsuń
 36. Cała ta zabawa w "oszczędzanie" polega właśnie na przelewaniu pieniędzy, co jakiś czas, na nowe konta w różnych bankach.

  OdpowiedzUsuń
 37. Rafał, pytali o te dodatkowe lokaty bo zaznaczyłeś "Konto Indywidualne BGŻOptima i Lokaty terminowe" na początku, a żeby założyć same konto wchodzisz przez "Konto Indywidualne BGŻOptima", wtedy otwierasz samo konto , a lokaty możesz dobrać później.

  OdpowiedzUsuń
 38. Panie Kamilu, a 30 tys jak najlepiej podzielić? postaram się to za chwilę policzyć, ale chciałabym mieć dodatkowe potwierdzenie, np 1043 na 6 lokat a reszta na pół?

  OdpowiedzUsuń
 39. Najkorzystniej wychodzi podzielić całą kwotę na 8 równych cześci, wtedy oprocentowanie będzie sumarycznie największe, przy 6 lokatach po 1043 i reszcie na pół, to te 6000 będzie miało wyższy procent, ale pozostale 24000 znacznie niższy i korzystniej wychodzi podzielić tą kwotę na 8.

  OdpowiedzUsuń
 40. Z tą kwotą 1043zł to chodzi o to aby maksymalnie wykorzystać efekt zaokrąglania bankowego. Z moich obliczeń wynika że realny procent dla 1043zł wynosi 6,649089% co jest zdecydowanie wyższe niż 6.48% dla wyższych kwot.

  OdpowiedzUsuń
 41. Zgadza sie, ale ogólnie zaokraglanie nawet dla wiekszych kwot, daje nieco wyższy procent, poki odsetki są naliczane codziennie. A te 6,65% dla 6000 z 30000, podczas gdy reszta jest w dwoch lokatach po 6.48%, da porównywalnie do np. 8 lokat po 3750 PLN ktore dadza 6.52%

  OdpowiedzUsuń
 42. Nie odbierają telefonów, tydzień temu wpłaciłem środki i do dzisiaj nie mam lokaty.
  To jest jakiś przekręt a nie bank.

  OdpowiedzUsuń
 43. nie masz lokaty, czy nie dostałeś jeszcze Digipassa i PINU i stąd nie wiesz czy masz lokatę? Jeśli faktycznie BGŻ coś namiesz przy okazji tej Optimy, to może sobie na długo narobić smrodu, myślę, że tak źle nie będzie, ale teraz nawet jak ktoś ma Digipassa to i tak ciągle czeka na PIN.

  OdpowiedzUsuń
 44. Mam Digipassa, teraz czekam na PIN. Pisali w liście powitalnym, że w ciągu paru dni dostanę.
  To,że infolinia nie działa i wciąż jest zajęta nie dziwi mnie ale dlaczego nie odpowiadają na maile? To jest z lekka wqurviające, albowiem czekam na odpowiedź już bity tydzień i NIC.

  OdpowiedzUsuń
 45. Panie Kamilu a jak pan promonuje przy 40,5tyś.
  3 czy 8 ?

  OdpowiedzUsuń
 46. Im większa kwota, tym mniejszy sens optymalizacji, więc w gruncie rzeczy to bez większego znaczenia, podział na 8 da nieco większy procent niż na 3, ale to już różnica rzędu 0,02 punktu procentowego więc praktycznie pomijalna.

  OdpowiedzUsuń
 47. Tak też liczyłem, dziekuje za odpowiedź.
  Kapitalizacji odsetek chyba nie warto robić,
  bo jak kwota bazowa lokaty bedzie sie zwiekszać to moge przekroczyć próg i niechcący załapać sie na podatek, czyż nie tak?

  OdpowiedzUsuń
 48. Warto zrobić kapitalizację, wtedy tylko podzielić lokaty na 4 dla pewności nie wpadnięcia w próg Belkowy, ale dla 6,48% ten próg to ponad 14000 PLN, wiec jak założysz lokaty na 13500 PLN to nawet po pół roku w ten próg nie wpadniesz przy kapitalizacji odsetek. A za pół roku, Belka już pewnie nikogo nie ominie.

  OdpowiedzUsuń
 49. Na tak, faktycznie.
  Miejmy nadzieję, że banki znajdą jakieś inne rozwiązanie. Bo nie uśmiecha mi się płacic ciągle podatków, dostaje pensje - podatek, trzymam kase na koncie podatek, chce trochę zaoszczędzić podatek.
  Złodziejskie Państwo jednym słowem.

  OdpowiedzUsuń
 50. No na to ciężko cokolwiek poradzić poza IKE, chyba ze faktycznie rynek poliso-lokat się rozwinie, ale to sie nie opłaca ubezpieczycielowi, więc marne szanse na to.

  Inna sprawa, że Optima jakieś poliso-lokaty obiecuje, więc może nie wszystko jeszcze stracone ;) jak nie to pozostaje tylko konto na Kajmanach ;)

  OdpowiedzUsuń
 51. Jeszcze troche to bedzie podatek od oddychanego powietrza, pytanie kiedy.

  OdpowiedzUsuń
 52. Witam,

  Z powodu bardzo dużej ilości zgłoszeń czas oczekiwania na połączenie z naszym konsultantem może się wydłużać, za co serdecznie przepraszamy. Wszystkie informacje o naszej ofercie dostępne są na naszej stronie www.bgzoptima.pl

  Pozdrawiam
  Anna Kozłowska
  Zespół Prasowy BGŻOptima.

  OdpowiedzUsuń
 53. Czas na połączenie może się wydłużyć???
  No wolne żarty droga Pani. Połączenie z Wami jest absolutnie niemożliwe. Jaja sobie robicie?

  OdpowiedzUsuń
 54. Jajca ewidentne. Nie ma WSZYSTKICH informacji o ofercie na stronie internetowej. Ludzi wydzwaniają bez skutku, zróbcie coś z tym bo to świadczy o firmie i jej podejściu do klientów.

  OdpowiedzUsuń
 55. Czy nie mając jeszcze PINu można dodatkowo jutro przelać kasę na następną lokatę na to konto na które przelałem już jedną lokatę?

  OdpowiedzUsuń
 56. Nie sądze aby to było dobre rozwiązanie, lepiej poczekać na PIN, nie wiem skąd u Was tyle zaufania, aby powierzać instytucji finansowej swoje pieniądze, beż żadnych możliwości ich kontroli.

  Co prawda nie uważam się, że media ale postaram się jutro skontaktować z zespołem prasowym BGŻ i być może uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania, jeśli jeszcze jakieś maciej, to można je zostawić pod tym postem, jak uzyskam odpowiedzi, to pojawi się nowy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 57. Po co czekać na PIN, który na razie nie jest mi do niczego potrzebny? Forsa marnuje mi się w mBanku na koncie oczywiście nieoprocentowanym i chciałbym je szybko zagospodarować na tej lokacie 1 dniowej.
  Ta instytucja finansowa to porządny bank BGŻ działający już w PL od lat, więc o co chodzi? Przeca to nie żaden Grobelny czy inny szemraniec.
  Interesuje mnie konto oszczędnościowe 4,6%. Czy ono jest obelkowane?
  z góry dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 58. PIN jest potrzebny do uruchomienie Digipassa czyli zalogowania się na konto czy założenia kolejnej lokaty, konto oszczednosciowe jest aktywne, można na nie przelew zrobić, ale te 4.6% ma kapitalizację MIESIĘCZNĄ czyli trzeba zapłacić podatek Belki jeśli odsetki przekroczą 2,49 PLN.

  I nie napisałem, że BGŻ Optima jest niewiarygodny, tylko, żeby później się nie okazało, że naliczają odsetki nie od tego momentu co trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 59. Ja wiem do czego służy to utrojstwo. Ale z tego co napisałeś wnioskuję, że nie mogę przelać z mojego konta w mBanku forsy na to samo konto na które przelałem już pierwszą lokatę?
  Nic z Regulaminie nie pisali właśnie o Belce. Czy mógłbyś przytoczyć jakiś paragraf?
  Odsetki naliczają od chwili zaksięgowania pieniędzy w Optimie. Ponad wszelką wątpliwość :-)

  OdpowiedzUsuń
 60. Szczerze powiedziawszy nie wiem czy dostales tylko nr konta oszczednosciowego i z deklaracji na samym początku lokaty są tworzone automatycznie, czy na każdą lokatę jest osobny nr konta. Na pewno masz nr konta głównego, tam możesz przelać pieniądze, ale lokaty się automatycznie z tego nie założą, jeśli ich nie zadeklarowałeś przy zakładaniu konta.

  Co do oprocentowania, wszystko jest na stronie.

  OdpowiedzUsuń
 61. Drogi Kamilu,
  gdybyś uważnie przeczytał Regulamin to nie pisałbyś "pewnie" (cyt.: "Digipassa pewnie trzeba oddać przy zamykaniu rachunku, nie słyszałem o rachunkach otwieranych na czas określony, więc obowiązuje pewnie tylko jakiś okres wypowiedzenia") ale miałbyś pewność, że obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia i Digipass nie podlega zwrotowi.

  OdpowiedzUsuń
 62. Drogi Anonimie,
  ciesze się, że są uważni klienci, którzy zadali sobie trud przeczytania umowy i podzielania się informacjami ze wszystkimi.
  Pozdrawiam
  Kamil

  OdpowiedzUsuń
 63. To się nazywa "Główne Konto Oszczędnościowe".
  Rozumiem, że jest to właśnie to konto 4,6%? Jeśli tak, to faktycznie muszę czekać na PIN aby uruchomić kolejne lokaty.
  Czy wiesz, czy można dokonywać częściowych wypłat z lokat terminowych? Konkretnie chodzi o te jednodniówki.
  Czy ktoś już dostał PIN?

  OdpowiedzUsuń
 64. Kamilu,
  z natury jestem upierdliwie dociekliwy. Wiem, że nic i nikt nie jest doskonały, ale gdyby uczonym twórcom regulaminów wszelakich chciałoby się formułować myśli pod statystycznego Kowalskiego to nie byłoby byle wątpliwości, niedomówień, nieporozumień i pytań.

  pozdrawiam równie miło - Anonim vel Darek

  OdpowiedzUsuń
 65. Widzę , że administrator usuwa wszystkie niepochlebne, jednak niestety prawdziwe informacje. Brawo ,brawo.
  Kasa Grobelnego była zdecydowanie bardziej pewna niż to coś.

  OdpowiedzUsuń
 66. Poprawka, ja jako właściciel bloga nie usuwam, a w ogóle nie publikuje, postów, które nie mają żadnego pokrycia w prawdzie i są niezwiązane z tematem to po pierwsze, a po drugie nawet nie wiem o jaki post chodzi, bo oskarżenia anonimowo to każdy lubi rzucać, ale podpisać się pod nimi już mało kto...

  @Darek - no niestety, w idealnym świecie jeszcze nie żyjemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 67. Czy wiesz, czy można dokonywać częściowych wypłat z lokat terminowych? Konkretnie chodzi o te jednodniówki.
  Czy ktoś już dostał PIN?

  OdpowiedzUsuń
 68. Szanowny Panie Kamilu.
  Czy próbował Pan założyć konto w tym :banku: ?
  Otóż - brak reakcji po 9 dniach od wpłaty środków na konto, brak możliwości kontaktu zarówno telefonicznego i mailowego (to nie tylko moja opinia) i komentarz Pani Anny Kozłowskiej jest w tej sytuacji po prostu żenujący. Zapewniam, że zadałem sobie też trud przeczytania regulaminu ale to nie zmienia faktu, że zachowanie instytucji o nazwie bgżoptima jest skandaliczne a być może i niebezpieczne dla potencjalnych klientów i byłoby dobrze gdyby przed podjęciem decyzji wiedzieli o tej sytuacji. To nie oskarżenia tylko informacja co do stanu faktycznego. Każdy może sam sie o tym przekonać wysyłając 1 zł jako przelew inicjalizujący - tylko po co?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 69. Witam,

  Szanowny Panie, po dokonaniu przelewu inicjującego, powinien Pan otrzymać maila z informacją o zawarciu umowy ramowej. Jeśli tak się nie stało, proszę o kontakt abyśmy mogli wyjaśnić sprawę, dane kontaktowe znajdzie Pan tu:

  http://www.bgzoptima.pl/media/default.aspx

  pozdrawiam
  Anna Kozłowska
  Zespół Prasowy BGŻOptima

  OdpowiedzUsuń
 70. Co z tą infolinią Pani Anno? Od tygodnia nie można się dodzwonić. O odpowiedzi na mojego maila nawet już nie marzę.
  Ja rozumiem, że lokata Optima bije w tej chwili rekordy popularności i macie za mało ludzi do obsługi setek klientów w jednym czasie ale moglibyście przynajmniej wydłużyć czas pracy infolinii.
  Infolinia mBanku na przykład pracuje 24 h/dobę. Weźie przykład.

  OdpowiedzUsuń
 71. Zatrudnijcie tych nierobów - krawaciarzy, niech kleją koperty, odbierają telefony, wysyłają piny, może się trochę poluźni?

  OdpowiedzUsuń
 72. Cierpliwość jest cnotą.

  OdpowiedzUsuń
 73. noooo już to widzę, jak nadęty dupek w garniturku robi za poczciarę hehe

  OdpowiedzUsuń
 74. Koleje losu są zmienne. Nie jeden już spadł z hukiem ze świecznika.
  A wracając do tematu: jak myślicie, co BGŻ wymyśli po 30 kwietnia? Czy będziemy znów dymać do innego banku?

  OdpowiedzUsuń
 75. Witam wszystkich Optimowców.
  myślę że wszyscy czekają z wielką ciekawością na komentarze od ludzi którzy już mogli się zalogować na swoich kontach BGŻOptima i zobaczyć jak naprawdę wygląda naliczanie odsetek na lokatach jednodniowych więc proszę piszcie jeżeli macie już takie doświadczenia.Pozdrawiam Artur

  OdpowiedzUsuń
 76. BGŻ to ostatni bank w PL, który nie ma systemu motywacyjnego dla pracowników. Nie maco się dziwić, że nadgodziny nikomu z nich nie są do szczęścia potrzebne. Czekam na digipass+pin od zeszłego piątku...zrobiłem wyłącznie instytucyj ny przelew na 1 zł, by została zawarta umowa ramowa. Tak się stało, no i czekam na te "ustrojstwa". Dopóki nie zaloguje się na soje konto, - nigdzie pieniędzy nie wysyłam. oLO

  OdpowiedzUsuń
 77. Witam. Dostałem tego digipasa, wygląda jak tandetny chiński kalkulatorek z bazaru za 5zł. Jak by tego było mało przyszedł w zwykłym liście w tekturce, przesyłka nierejestrowana, koperta nie zabezpieczona. W środku informacja że jeśli chodzi o bankowość nie ma ważniejszej rzeczy niż bezpieczeństwo. Koń by się uśmiał...

  OdpowiedzUsuń
 78. Spoko, nie marudź. Bez PINu Digipass nic nie znaczy. Nikt nie zrobi z niego użytku.

  Ludzie, a coście tacy wylęknieni? Czemu nie założyliście od razu lokaty z kontem?
  Do odważnych świat należy!

  OdpowiedzUsuń
 79. Po chusteczkę ten digipas? wolałabym sms-y, no ale jakoś to przeżyję.

  OdpowiedzUsuń
 80. Jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził.

  OdpowiedzUsuń
 81. Puki co gdybać nie ma co, czekamy na pierwszych którzy się zalogują i podzielą się swoimi uwagami jak z tym naliczaniem, przelewaniem itd.Pisać jak ktoś zostanie doświadczony

  OdpowiedzUsuń
 82. Jak to? Wiadomo jak z naliczaniem. Kto gramotny założył lokaty i zarabia.

  OdpowiedzUsuń
 83. Jeśli ktoś założył konto i od razu zaznaczył na jaką kwotę chce lokatę to od razu ma ja założone z chwilą zaksięgowania wpłaty. Więc spokojnie mili Państwo. Pieniądze procentują na lokacie, bez obaw.

  OdpowiedzUsuń
 84. A ja mam od nich w pismie tak: ...... na twoim koncie ... została zaksiegowana wpłata w wys. X. Po aktywowaniu Digipassu bedziesz mogl pomnazać swoje oszczędności.
  Wnioskuję, że zaksięgowana została kwota na koncie oszczędnościowym póki co a nie na lokacie. Chyba, że wyrazili się nieprecyzyjnie. Jeśli mają na myśli bynajmniej nie lokatę to będzie granda w przedbiegach i maxymalny obciach.
  Co Pan na to, Panie Kamilu, jak Pan myśli?

  OdpowiedzUsuń
 85. Okazuje się, że z tymi lokatami nie jest wcale tak różowo, jeśli pieniądze nie poszły w pierwszym przelewie aktywacyjnym, to prawie na pewno nie założyli Wam tych lokat, tak przynajmniej było u jednego czytelnika, który dostał PIN w piątek i musiał ręcznie zakładać lokaty.

  Więcej na ten temat wraz z screenami z systemu bankowego BGŻ Optima, znajdziecie w najnowszym wpisie, klikając tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 86. Ale to chyba logiczne, że jeśli klient nie wysłał forsy na lokatę to po prostu nie ma jej. Jeśli ten klient wysłał forsę to śmierdzi mi tu przekrętem.

  OdpowiedzUsuń
 87. o w mordę! a ja wysłałem 2 prxelewy. jeden na tego zeta a drugi na lokaty. Pewnie jutro się dowiem co jest grane, bo dostanę PIN. Niech ich szlag z takim chłamem informacyjnym.

  OdpowiedzUsuń
 88. I mamy pierwsze skriny z konta BGŻOptima i opis odnośnie zakładania lokat pod linkiem http://regularne-oszczedzanie.blogspot.com/2011/11/tak-wyglada-bgz-optima-od-srodka-opinia.html?showComment=1322428571783#c29941388974%2027325046

  OdpowiedzUsuń
 89. Do Pani Kozłowskiej:
  Pani Aniu, proszę odpowiadać tutaj na pytania forumowiczów a nie odsyłać człowieka pod jakiś tam adres. Niechaj więcej osób skorzysta z informacji a nie tylko jedna osoba.
  Wszędzie Pani się udziela ale nic konkretnego jeszcze Pani nie napisała. Dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 90. W najnowszym poście odezwał się szef Pani Ani i zgodził się z moją propozycją przesłania pytań w wersji zbiorczej do niego, taki też mail właśnie komponuje i jak tylko uzyskam odpowiedzi na zawarte w nim pytania to na pewno je opublikuję.

  OdpowiedzUsuń
 91. No i stało się! Dostałem PIN i okazało się, że forsa trafiła na konto oszczędnościowe a nie jak deklarowałem to na poczatku zawierając umowę.
  Ale już po bólu, założyłem lokaty jednodniowe.
  Zabawa z Digipassem uciążliwa ale do przebrnięcia.

  OdpowiedzUsuń
 92. Pilna sprawa. Czy teraz jak już mam aktywne konto i pełny dostęp do niego to aby założyć kolejną lokatę to muszę zasilić konto główne w BGŻ z konta powiązanego czy może być z innego?
  Jaka jest różnica między kontem głownym i celowym?
  Przyznam, że nie trawię tego bełkotu w umowie ramowej stąd moje pytanie.

  OdpowiedzUsuń
 93. Dlaczego to wszystko jest takie porąbane i złożone?

  OdpowiedzUsuń
 94. Odp. na pilną sprawę: Konto BGŻOptima możesz zasilić środkami dokonując przelewu z dowolnego konta w PL. Wyjątkiem jest pierwszy przelew, który musi zostać wykonany z rachunku powiązanego.

  OdpowiedzUsuń
 95. Ale przelewać kasiorę z Optimy można ino na konto powiązane.

  OdpowiedzUsuń
 96. Jak poradzilibyście rozlokować najrosądniej kwotę 15 tys zł na 8 lokat.

  Czy mam pewność, że gdy przeleję środki rozlokują je według wcześniej wybranej opcji?

  OdpowiedzUsuń
 97. sam sobie rozlokuj, kilka na 1043 zł a reszta na tę ostatnią

  OdpowiedzUsuń
 98. jakbyś ktoś chciał zobaczyć jak pracują, to mogę powiedzieć, gdzie mają biuro, bo mam ich na oku ;-)

  Sąsiad

  OdpowiedzUsuń
 99. Ile idzie przelew z mbanku na Optime?

  OdpowiedzUsuń
 100. I jeszcze jedno pytanie,tan digi pas działa na baterie czy jak?Czy nigdy sie nie wyczerpie?

  OdpowiedzUsuń
 101. A jak taki digipas siadnie albo sie zespuje i co wtedy z nasza kasa i dostepem?zdarzaja sie takie cyrki?

  OdpowiedzUsuń
 102. Kiedy sa sesje przychodzace do Optimy?

  OdpowiedzUsuń
 103. BGŻ Optima to BGŻ, czyli sesją są tak jak w tym banku, przychodzące:
  11:00-12:00, 16:00-17:00, 18:00-19:00
  wychodzące:
  12:00 i 15:30

  Przelew powinien dotrzeć w ciągu jednego dnia, może nawet tego samego jak się sesje zazębią.

  Digipass na baterie pewnie i pewnie można je wymienić, ale wątpie aby to było potrzebne, takie urządzenie zużuwa tyle prądy co kalkulator czyli może działać kilka lat.

  Jak Digipass ulegnie zniszczeniu to można go wymienić na nowy, trzeba tylko zgłosić się do banku. A czy takie rzeczy się zdarzają to nie wiadomo, bo Digipassy mają 10 dni...

  OdpowiedzUsuń
 104. Bardzo dziękuję za informacje Panie Kamilu :)

  OdpowiedzUsuń
 105. Podaję bardzo przydany link pt. Kiedy kasa:

  http://www.kiedykasa.pl/

  OdpowiedzUsuń
 106. Ja otrzymałem wczoraj pinkod. Zakładając konto otworzyłem jedną lokatę na 1050 zł. Odsetki były naliczane od dnia wpłaty. Przelew z mbanku zlecony o 12, wieczorem był na koncie.

  OdpowiedzUsuń
 107. Ile musze trzymac kase na głównym koncie optimy ( 4,60%) zeby zabrali mi podatek?Jak potrzymam kilka dni wiekszą kase to policza podatek czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 108. Dałam lokaty na 1043, zaokrągla mi do 0,19 czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 109. Może ktoś przeczytał dokładnie umowę ramową z BGŻOptima i może też zwrócił uwagę na to samo co ja? Mianowicie, zastanowił mnie zapis w załączniku do Umowy dot. lokat terminowych. Oprocentowanie gwarantowane to 6,48% a okres gwarantowany to 7 dni!!! Czy to oznacza, że oprocentowanie 6,48% gwarantują mi tylko na 7 dni??? Bardzo mnie to zaskoczyło i zniechęciło.

  OdpowiedzUsuń
 110. Polecam lokatę TAX FREE w IDEA BANK na dłuższy okres skuteczne ominięcie podatku Belki i lepsza obsługa niż w BGŻ Optima... ale wszystko jest kwestią gustu

  OdpowiedzUsuń
 111. nie jest tak kolorowo jak piszą na stronie... generalnie ze wszystkim schodzi 2 tygodnie....

  OdpowiedzUsuń
 112. Czemu nie naliczyli mi jeszcze odsetek?Kasa doszła wczoraj na wieczór?

  OdpowiedzUsuń
 113. Komu kolorowo, temu kolorowo.
  Mnie zeszło dokładnie 10 dni. Długo!

  OdpowiedzUsuń
 114. Makabra, wniosek złożono 21.11-odrazy zrobiono przelew na 1 zł, 28.11 - doszedł Digipass. dziś(02.12) już była poczta, ale PINu nie ma...

  OdpowiedzUsuń
 115. Co to za odnowienie kasy pojawia sie na koncie?2.12 kasa na koncie,to w związku ze zmiana miesiąca czy jak?

  OdpowiedzUsuń
 116. Dokładnie strasznie długo to wszystko trwa!!Zanim dojdzie przelew,zanim zaczną odsetki nalicza to mija kilka dni.Masakra... coś za coś,dobrze wszystko kalkulują.

  OdpowiedzUsuń
 117. Odsetki niby naliczyli,ale jest tam linijka w której pisze: ODSETKI NALICZONE NA DZIEN BIEŻĄCY czy jakos tak i pisze zero.Co to znaczy?

  OdpowiedzUsuń
 118. Polecam złożenie dyspozycji na wypadek śmierci - to jest dopiero dramat. Nie dość że wysyłanie maila w 3 częściach, bo się inaczej nie mieści (taki Bank nowoczesny a formularza eletronicznego nie ma) no i ciężko jakieś potwierdzenie uzyskać, poza lakonicznym "przyjęliśmy dyspozycję" - żadnego widoku dyspozycji poprzez Bankowość Elektroniczną.

  OdpowiedzUsuń
 119. Tez chce to zrobic,gdzie mam szukac tego formularza?nigdzie go nie moge znalesc:(

  OdpowiedzUsuń
 120. Odradzam BGŻ Optima. Na Digipass i Kod PIN czekam już ponad tydzień. Od ponad 3 dni staram się dodzwonić nikt nie odbiera telefonu na infolinii, oczywiście po ponad 72h od wysłania maila też nikt nie odpisał. Kompletny brak profesjonalizmu.

  OdpowiedzUsuń
 121. do anonimowy z 18:29 dotyczy dyspozycji na wypadek śmierci - nie ma żadnego formularza. Napisałam do niech w tej sprawie. odesłali mi format dyspozycji którą musiałam odesłać jako wiadomość (konkretnie 3 bo się nie zmieściło w jednym) :-))))

  OdpowiedzUsuń
 122. Do Pani Ani Kozłowskiej - może Pani coś tutaj skomentuje - chyba nic dziwnego że klienci banku chcą przyzwoitego potwierdzenia przyjęcia dyspozycji na wypadek śmierci - w końcu reklamacja po śmierci nie wchodzi w grę :-)

  OdpowiedzUsuń
 123. Mam jedno pytanie. Czy dając opcje automatycznego odnawiania lokaty 1-dniowej w bgż optima mogę w każdej chwili wypłacić pieniądze? Z góry dzięki za odpowiedz!

  OdpowiedzUsuń
 124. Na koncie w zakładce SZCZEGÓŁY RACHUNKU OSZCZĘDNOŚCIOWEGO ,chodzi o ten główny 4,6% mam naliczone odsetki 2,16 jakos tak ,skad ta KWOTA SIE WZIEŁA?w TEJ CHWILI mam na tym koncie 1,95.A Na lokatach ponad 20 tys.
  Poza tym rozumiem ze najpierw naliczja odsetki na lokacie i to zaznaczją,ale odsetki dopisuja do konta głównego chyba troche pozniej,nie od razu?
  Bo mam naliczone,a nie dopisane do głównego.Dla mnie to makabra,mbank był pod tym względem duzo lepszy,ale ma słabe oprocentowania:(

  OdpowiedzUsuń
 125. Anonimowy z 8:41
  tak, możesz w każdej chwili zerwać lokatę

  Anonimowy z 8:45
  miales pewnie przez jeden dzien te 20 tys. na głównym koncie, a odsetki tam sa naliczane codziennie, ale kapitalizowane miesięcznie, czyli to co masz tam w naliczone to odsetki, ktore dostaniesz na koniec miesiąca i wtedy zostaną faktycznie dopisane do rachunku.

  ps. i to nie jest makabra, tutaj przynajmniej wiesz ile dostaniesz, w mBanku nigdzie nie ma takiej informacji.

  OdpowiedzUsuń
 126. Prosze jeszcze o odpowiedz w sprawie dopisywania odsetek do konta głównego, po jakim czasie dopisują od momentu kapitalizacji ich na lokacie?

  OdpowiedzUsuń
 127. http://biznes.onet.pl/popularne-lokaty-bezpieczne,18543,4945902,1,news-detal

  OdpowiedzUsuń
 128. odsetki z lokaty są dopisywane codziennie, albo do konta głównego, albo do lokaty jeśli wybieramy kapitalizację odsetek.

  OdpowiedzUsuń
 129. Odsetki mi naliczyli na lokacie,ale nie są one widoczne w ogólnej kwocie lokaty,dlaczego?Czy to później księgują?Mam oczywiście kapitalizacje

  OdpowiedzUsuń
 130. O której zamykają lokaty i doliczają odsetki?wie ktoś? :)

  OdpowiedzUsuń
 131. U mnie na razie wszystko działa poprawnie, dopisują odsetki , księgują ok 16 i do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 132. Pytanie z innej beczki, jeśli otworzę lokatę dzienną w piątek z dyspozycją odnowienia to czy ona odnowi się w sobotę czy dopiero w poniedziałek? A co z niedzielą, wtedy pieniądze całkowicie odpoczywają od lokaty i wiszą gdzieś czy jak? Bo jeśli nic się z nimi nie da zrobić to lokata nie jest aż tak atrakcyjna jak może się wydawać (w moim banku na koncie oszczędnościowym z dzienną kapitalizacją odsetki są naliczane każdego dnia świątek, piątek czy niedziela... nie wiem jak jest w innych) Jeśli ma ktoś doświadczenie z lokatą dzienną BGŻ Optima odnośnie weekendów bardzo proszę o wypowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 133. Ja teraz patrzyłam i mam u siebie napisane na lokacje Optimy, ze poczatek lokaty 5.12 koniec 6,12 i nie ma dnia dzisiejszego czyli 4?Jak to jest,dzisiaj nie nalicza?Dziwne

  OdpowiedzUsuń
 134. Z moich obliczeń wynika,ze policzyli mi za weekend, sobotę i niedziele już o tej porze mam odsetki dopisane :)

  OdpowiedzUsuń
 135. Czy ktoś wie jak anulować przelew z konta oszczędnościowego na powiązane zlecony dzisiaj z jutrzejszą datą realizacji?
  Kombinuję jak koń pod górę i za czorta nie wychodzi.

  OdpowiedzUsuń
 136. Nie da się. Jak już poleci zlecenie przelewu to jak umarł w butach. Nie do odkręcenia. A nie powinno tak być w porządnym i szanującym się banku.

  OdpowiedzUsuń
 137. proszę o pomoc, gdzie znajduje się NUMER KLIENTA?
  mam Digipass + pin, ale do logowania nigdzie nie mogę znaleźć tego Numeru Klienta. NIE MA w smsach, nie ma w e-mailach, nie ma też na umowie i w kopertach z DIGIPASS i Pin, please pomocy

  OdpowiedzUsuń
 138. Numer jestw liscie z digipassem pod typem konta czyli główne konto oszczędnościowe i twój numer klienta na białym pasku reszta szara:)ps, ja dostałem dziś dwie przesyłki jednocześnie digi i pin 28.11 przelew 5.12 dwie przesyłki jednocześnie

  OdpowiedzUsuń
 139. dziękuje za odpowiedz, ale Digipass był wyłącznie w kartoniku i tyle....:( oczywiście kontakt telefoniczny odpowiada "wszyscy konsultanci są w tej chwili zajęci" i słuchałem 9 minut muzyki... masakra - żałuję, że skusiłem się na ich ofertę. BRAK PROFESJONALIZMU CAŁKOWITY

  OdpowiedzUsuń
 140. Nie jęcz marudo. Załujesz tej straconej forsy na telefon.

  OdpowiedzUsuń
 141. Uwaga!Uwaga!uwaga! O co chodzi z tym Oświadczeniem o dobrowolnym poddaniu się egzekucji według Prawa bankowego art.97 ust.1i2 na kwotę 2000€uro????? I to nawet na dwa lata po rozwiązaniu Umowy Ramowej...

  OdpowiedzUsuń
 142. Już mam warto przeczytać pod linkiem i w skrucie:Dłużnik

  Bankowy tytuł egzekucyjny, zgodnie z art. 97 ust. 1 pr.bank., może być wystawiony przeciwko dłużnikowi, który bezpośrednio z bankiem dokonywał czynności bankowej albo jest dłużnikiem banku z tytułu zabezpieczenia wierzytelności banku wynikającej z czynności bankowej, a jego zobowiązanie wynika bezpośrednio z tej czynności bankowej lub jej zabezpieczenia. Z regulacji art. 97 ust. 1 pr.bank. wynika, iż bankowy tytuł egzekucyjny może być wystawiony, co do zasady, jedynie przeciwko bezpośredniemu dłużnikowi banku z tytułu czynności bankowej lub z tytułu zabezpieczenia wierzytelności banku wynikającej z czynności bankowej. Wyjątek od tej zasady stanowi art. 98 pr.bank., jednakże zakres tego wyjątku jest w doktrynie przedmiotem licznych kontrowersji.
  http://www.pl.czepukojc.pl/index.php/publikacje/prawo-bankowe/3-bankowy-tytu-egzekucyjny/4-bankowy-tytu-egzekucyjny

  OdpowiedzUsuń
 143. a to jeszcze ciekawsze bo żeby wykonalność tego zapisu była możliwa musimy go podpisać własnoręcznie!!! w innym wypadku i tu tekst:Bank może wystawić bankowy tytuł egzekucyjny, a następnie wystąpić z wnioskiem o nadanie temu tytułowi na swoją rzecz klauzuli wykonalności jedynie przeciwko dłużnikowi, który złożył pisemne oświadczenie o poddaniu się egzekucji w tym trybie (art. 97 ust. 1 pr.bank.).

  Oświadczenie to może mieć formę klauzuli umownej, stanowiącej część umowy będącej podstawą roszczeń banku (tzw. umowna klauzula egzekucyjna) lub formę odrębnego dokumentu. Oświadczenie powinno zostać opatrzone własnoręcznym podpisem dłużnika albo jego przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika. Zaznaczyć należy, iż niedochowanie formy pisemnej oświadczenia o poddaniu się egzekucji, w rezultacie spowoduje oddalenie przez sąd wniosku o nadanie bankowemu tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności.

  OdpowiedzUsuń
 144. Z innej beczki. Miałam problem z wygenerowaniem wyciągu i z zapisaniem historii operacji do pliku. Napisałam do Banku. Dzisiaj problem zniknął - całkowicie zablokowano takie funkcjonalności :-)

  OdpowiedzUsuń
 145. POLECACIE TEN BANK CZY NIE ?

  OdpowiedzUsuń
 146. jeżeli mamy 108tys. to co miesiąc jest 576zł żaden inny bank tego nie daje w obecnej chwili ja dziś zakładam lokaty bo nikt nic konkretnie złego nie pisze a to co jest w sieci to tylko gdybanie...poz

  OdpowiedzUsuń
 147. Cały proces zakładania konta trwał u mnie 11 dni (Digipass przyszedł po 8 dniach). Urządzonko upierdliwe no ale co zrobić... Dziś o 12 zaksięgowali przelane wczoraj wieczorem pieniądze z mbanku. Lokatę również udało mi się założyć bez problemu. Jedyny problem miałem wczoraj przy pierwszym logowaniu (kiepski początek), które trwało wieki. Dziś już jest ok. Zobaczymy jak to dalej będzie.

  OdpowiedzUsuń
 148. u mnie 28 przelew inicjujący 5 komplet digi i pin, brak problemów z logowaniem wszystko narazie śmiga,przelew dziś przed połódniem zobaczymy kiedy zostanie zaksięgowany może w ostatniej sesji 18,00.

  OdpowiedzUsuń
 149. Od momentu założenia do otrzymania PIN i 1go logowania 12dni roboczych czyli jak u innych ogółem 2 tyg.Podczas wypełniania wniosku zadeklarowałem założenie 3 lokat jednodniowych(po 13500zł) ale nie przelałem tej kwoty(tylko niezbędny 1zł)ponieważ jak wiele osób uważam,że jest niedorzecznym fakt iż nie ma się kompletnie(aż przez 2tyg.!!!)kontroli nad swoimi pieniędzmi.Natomiast dzisiaj przelałem z konta powiązanego(mBank)40500zł o godz.12ej.W mBanku zaksięgowano przelew o 15ej natomiast widzę,że w Optimie idzie to mozolnie bo mamy już godz. 17.30 i dalej nie ma pieniędzy na koncie.Zastanawiam się czy w ogóle dzisiaj zaksięgują?!Chciałem jeszcze dzisiaj założyć lokaty.Poza tym logowanie i sam system Optimy śmiga bez zarzutu.Pożyjemy-zobaczymy:)

  OdpowiedzUsuń
 150. Dzisiaj juz i tak lokat nie założysz, do 16:30 tylko można je zakładać, więc nawet jak zrobisz to dzisiaj to będą dopiero od jutra procentować. A ostatnia sesja przychodząca w BGŻ Optimie jest miedzy 18-19 więc po 19 powinnien przelew zostać zaksięgowany.

  polecam ten link i najnowszy wpis na blogu, który mocno o ten temat zahacza ;)

  OdpowiedzUsuń
 151. Przelew dotarł do Optimy po 19ej tak jak Kamilu napisałeś.3 lokaty założone bez problemu.Zobaczę jutro jak naliczają te 6.48% odsetek bo według jednego z zapisów w umowie miałem 7 dni(żeby załapać się na 6.48%) do wpłaty deklarowanej kwoty na lokaty,a tego nie uczyniłem(tylko 1 zeta).Po tym terminie naliczają...no właśnie ile?Zdarzyło się już komuś,że przekroczył/a w/w termin i w związku z tym bank oprocentował mniej niż deklarowane przez Was 6.48%?

  OdpowiedzUsuń
 152. Nic sie nie martw, te 7 dni to pewnie jakieś prawne zabezpieczenie jak się będzie zbliżał ten termin 30 kwietnia, w sumie to postaram się dowiedzieć co on tak naprawdę oznacza, ale na pewno lokaty będziesz miał na 6.48%.

  OdpowiedzUsuń
 153. wszystko ładnie zaśmigało, zakręciło :) odsetki tykają...czekamy na pierwsze Jaskółki-które przyniosą info, że oprocentowanie z 6,48% spadło! a to zdarzy się zapewne w najbliższym czasie! Nie ma innej opcji, by w nieskończoność byli wybitnie INNĄ ofertą lokatową na tle innych banków. Banki to same Gwiazdki i Kruczki.

  OdpowiedzUsuń
 154. przelew został dziś zaksięgowany na ostatniej sesji 18.00, przed 12.00 przelew lokaty założone przed chwilą 0 problemów z tym sratem tatem data jutrzejsza bo już po 16.30 ale trzeba przelewać zaraz z rana to jeszcze się zdąży załorzyć w tym samym dniu.Myślę że warto...choćby do kwietnia:)

  OdpowiedzUsuń
 155. Po 1,5 tygodnia czekania na DigiPass i PIN w końcu przyszły. Okazało się, że DigiPass jest uszkdzony. Znowu muszę czekać od nowa nowy DigiPass i PIN. Już w sumie ponad 2 tygodnie. Poza tym bardzo ciężko dodzwonić się na infolinie. Na mail jaki napisałem do nich ponad tygodnie temu jeszcze nie odpisali

  OdpowiedzUsuń
 156. Czemu maja obniżyć oprocentowanie,skoro tendencja ma być teraz wzrostowa i oprocentowania powinny rosnąc????

  OdpowiedzUsuń
 157. Inflacja owszem, jest, ale obstawiam, że oprocentowanie na początku 2012 spadnie na max 5,5% w ofercie bezbelkowej. Rząd nie zdążył nic zrobić, żeby "zabronić" obecne obejście z dzienną kapitalizacją- płacenie belki. Czyli w 2012 banki i tak będą budować oferty lokatowe na zasadach z 2011.

  OdpowiedzUsuń
 158. Poszedł mail do rzecznika BGŻ Optima z pytaniem czy to faktycznie prawda i czy przy okazji zamierzają poprawić też między innymi błąd przy zakładaniu lokat, a także samo działanie systemu. Jak dostanę odpowiedź to pojawi się osobny wpis.

  Ci do stóp procentowych i ich wpływu na oprocentowanie, to biorąc pod uwagę co się dzieje, to na pewno nie będą na razie rosnąć, bo inflacja wyhamowała, więc nie będzie nacisku na banki na większe oprocentowanie. Co więcej wydaje mi się, że w perspektywie roku, stopy mogą raczej zostać prędzej obniżone, niż podniesione. Specjalnie bym z tego powodu nie płakał, bo kredyt hipoteczny mam znacznie większy niż to co na lokatach :P

  OdpowiedzUsuń
 159. Odpowiedz na pytanie o przelew na rachunek powiązany jest już w nowym wpisie, aktualizacja systemu bedzie 9 grudnia, więcej informacji tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 160. Czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego przy koncie wspólnym (mam wspólność majątkową z żoną) tylko ja będąc tzw. Uprawnionym Współwłaściielem konta mam prawa do operacji na koncie? W przypadkach losowych (śmierć, zaginięcie, wypadek, choroba) Współwłaściciel konta nie może dokonać operacji. Nonsens. Potem trzeba dochodzić swojego przez sąd. Bardzo podejrzane to dla mnie i nie jestem pewny czy zgodne z prawem. Z góry dzięki za odp.

  OdpowiedzUsuń
 161. Jak to jest z przelewem z innego konta niż Powiązane na Optimę? Robił już ktoś? Wszystko dotarło?

  OdpowiedzUsuń
 162. Konto powiązane mam w mbanku. Przelewałem kasę z deutsche banku, dotarła tego samego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 163. Kto robił juz dyspozycje na wypadek smierci?Dostałąm jakis formularz i mam go wypełnic,przy czym on chyba jest na 1 osobe,a ja chce uwzglednic 2 to musze 2 razy drukowac i to samo dla drugiej wypełnic?bi nie kumam :(Co to jest bezpieczna poczta Optimy?Zwykla przesyłka listem?

  OdpowiedzUsuń
 164. Czy ktoś z Was dodzwonił sie na Optime?Bo ja wcale :(

  OdpowiedzUsuń
 165. Niestety nie.

  Sąsiad

  OdpowiedzUsuń
 166. a nie pisałem.....oprocentowanie ofertowe spadło...o dziś już 6%...

  OdpowiedzUsuń
 167. Z dyspozycją na wypadek śmierci postaram się coś dowiedzieć i zrobić o tym wpis.

  A co do oprocentowania, to już o tym pisałem, zmienia się oferta, dlatego z lokatą jednodniową trzeba się spieszyć, później faktycznie depozyty na max. 6% brutto czyli raczej słabo...

  OdpowiedzUsuń
 168. Panie Kamilu
  W kwestii dyspozycji na wypadek śmierci: będę wdzięczna jeżeli poruszy Pan kwestię potwierdzenia przyjęcia dyspozycji. Ja dostałam lakonicznego maila "dyspozycja przyjęta". Uważam że powinnam dostać potwierdzenie w takiej formie jak umowę. Takie potwierdzenie chciałabym zdeponować razem z testamentem. Chciałabym mieć pewność że osoba uposażona zgłaszając się w banku po depozyt nie usłyszy "ale my o niczym nie wiemy". Nie posiadając porządnego potwierdzenia przyjecia dyspozycji temat się kończy i nie ma pola na reklamację.
  Usiłuję temat wyjaśnić z bankiem, ale odbijam się od zamkniętych drzwi. Może Panu się uda :-)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 169. Nie ma potrzeby stosowania "Pan" blog to z definicji luźne miejsce :) w każdym razie przesłałem wszystkie wątpliwości do rzecznika, mam nadzieję, że uda się wszystko wyjaśnić i będę mógł przedstawić całą procedurę postępowania na wypadek śmierci.

  OdpowiedzUsuń
 170. Super, bardzo dziękuję.
  Mam wrażenie że Pani Kozłowska odzywa się dopiero gdy ktoś porządnie ich "obsmaruje" na forum internetowym.
  To jest jednak mocne narzędzie :-)
  Ewa.

  OdpowiedzUsuń
 171. Nie wiem czy zauważyliście, ale informacje na temat "Dyspozycji na wypadek śmierci" już są podane w najnowszym wpisie.

  OdpowiedzUsuń