BGŻ Optima daje 6,5%, pod jednym warunkiem

Zgodnie z obietnicą jaką otrzymałem, 6 kwietnia startuje nowa oferta BGŻ Optima, związana z wyższym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym. W ramach nowej oferty bank proponuje nam jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku, w zasadzie to chyba nawet najlepsze, jeśli nie będziemy brać pod uwagę promocji w dbNET, która nie wiadomo ile potrwa.


BGŻ Optima gra w otwarte karty i gwarantuje nam oprocentowanie na poziomie 6.5% przez najbliższe 3 miesiące, do 10 lipca 2012, dla wszystkich nowych środków do kwoty 40 000 PLN, jakie zostaną wpłacone na konto oszczędnościowe od dzisiaj. Pozostałe środki, czyli te które macie zgromadzone na koncie dotychczas oraz to co powyżej 40 000 PLN, będą oprocentowane na poziomie 5.8% co też nie jest wcale takim złym wynikiem i sporą zmianą w stosunku do dotychczasowych 4.6%.

Warunki konta się nie zmieniają, czyli mamy miesięczne naliczanie odsetek (co jest już bez znaczenia po nowelizacji podatku od zysków kapitałowych) i możemy otworzyć do trzech rachunków celowych. Wpłaty i wypłaty z konta są darmowe i nie ma żadnego ich limitu, czyli mamy pełny dostęp do swoich środków.

Osobiście takie rozwiązanie bardzo mi odpowiada i korzystając z tego, że póki co środki jakie zabrałem z Polbanku czekają sobie na rozwój sytuacji w innym banku, w przyszłym tygodniu na pewno część z nich wpłacę do Optimy. Jak na dzisiejsze warunki rynkowe, 6.5% to wysoka licytacja i chyba mało kto się tego spodziewał. Obecnie ciężko jest znaleźć w banku lokatę, która daje taki procent, więc tym bardziej warto pochwalić zarządzających w BGŻ.

Przy okazji tej promocji wystartuje też kampania reklamowa, od poniedziałku poznacie świnkę skarbonkę, która to jest tą zapowiadaną, nową "celebrytką", z której usług skorzysta bank ;-). Pierwszy spot z jej udziałem możecie obejrzeć poniżej, w rozszerzeniu wpisu.Wypadałoby jeszcze zapytać Was co sądzicie o tej ofercie? Część osób będzie pewnie zawiedziona, jeśli kilka dni temu założyła lokatę 6 na 6 (6% na 6 miesięcy), bo od dzisiaj konto oszczędnościowe jest bardziej atrakcyjne. Reszta raczej powodów do narzekań nie ma, bo akurat w kwietniu kończy się gwarancja oprocentowania na poziomie 6,48% na lokacie dziennej, która wystartowała jak główny wabik promocyjny oferty BGŻ Optima i obecna promocja całkiem fajnie się z tą ofertą zazębia.

PS. Ja już mam wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, a Wy? ;-)
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

80 komentarze:

 1. Świetna informacja z rana ;-) A nowe oprocentowanie pojawiło się (przynajmniej na moim koncie) już wczoraj popołudniu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oferta naprawdę przednia.
  A Ty masz chyba w tym BGZ jakieś chody bo tych informacji to u nich na stronie nie ma nawet jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chody jak chody, wiem do kogo maila napisać, żeby się wszystkiego dowiedzieć ;)

   Usuń
  2. Maila to każdy może napisać, ale na odpowiedź trzeba już sobie zasłużyć:))

   Usuń
  3. Witam.

   Osobiście liczyłem na wyższy procent ( min. 7 ). Ciekawe jeszcze jest, czy kasa z lokat jednodniowych będzie traktowana jako nowe środki ??? Do końca kwietnia jest gwarantowane 6,48 % na jednodniówkach, więc na razie nic nie ruszam. Może inny bank zaproponuje do tego czasu coś lepszego i bez limitu środków. Pozdrawiam.

   Usuń
  4. @anonimowy
   7% na lokacie (nie liczymy oczywiście konwersji netto->brutto jaka była przy jednodniówkach) to ja dawno nie pamiętem:)
   A z praktyki to środki na lokacie raczej nie będą liczone jako nowe (no bo przecież już są w banku)

   Usuń
  5. W wiadomosciach po zalogowaniu do Optimy jest regulamin promocji, mi coś to słabo działa i nie chcą się załadować, ale z na 99% środki które wczoraj były w banku (lokaty, KO) NIE BĘDĄ uznawane jako nowe środki. Niestety ale promocja ma przede wszystkim przyciagnąć nowy kapitał, żeby BGŻ mógł dawać kredyty, więc nie ma się co dziwić ;) a 5.8% to i tak nie jest zły procent ;)

   Usuń
  6. Czyli jak dobrze rozumiem, jeśli mam teraz na lokatach 30 tysięcy złotych, to muszę wpłacić dodatkowe 40 tysięcy aby było na 6,5%, a te 30 tysięcy po zakończeniu lokat będą oprocentowane na 5,8%?

   Usuń
  7. dobra już mam, Kamil opisał to niżej, dzięki :)

   Usuń
 3. ja juz wpłąciłęm kasę jak narzie nie ma takiej promocji nigdzie indziej. Pozdrawiam i Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jest już nowa taryfa oprocentowania:
  http://www.bgzoptima.pl/binaries/oprocentowanie_BGZOptima.pdf

  Wczytajcie się dobrze, bo o 6,5% i zasadach oprocentowania środków, które już znajdowały się w BGŻ napisane jest małym drukiem od końca 1 strony.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety widać, że BGŻ kombinuje jak koń pod górę, żeby nie zapłacić 6,5% wszystkim.

  Ci którzy nie zdążyli wypłacić kasy do wczoraj zostali z ręką w nocniku bo liczy się saldo z 'ostatniego dnia poprzedzającego rozpoczęcie promocji' - dodatkowo jest limit na 40.000 czyli śmiech na sali...

  5,8% dla 'starych' to wcale nie jest atrakcyjna oferta - nawet sam BGŻ ma lepsze produkty, już nie mówiąc o konkurencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z przedmówcą. Moja kasa po 30.04. popłynie do konkurencji, chyba że coś wprowadzą na miejsce jednodniówek...Ten limit jest śmieszny, a do tego "nowe środki"...Czyli wniosek z tego, że nie chcą mojej kasy z lokat...

   Usuń
  2. I nie dotyczy to kont wspólnych, choćby pieniądze na takim koncie miały mniejszą wartość niż na koncie indywidualnym. Gdzie tu logika ?

   Usuń
  3. Jak to nie dotyczy kont wspólnych? W tabeli oprocentowania nie ma nic na ten temat. Bardzo proszę o wskazanie źródła tej informacji.

   Usuń
  4. Mając trochę więcej gotówki nie opłaca się tu wpłacać. Przyzwyczajony jestem do tego, że im większe pieniądze tym wyższe oprocentowanie. Chodzi mi o sumy od pół miliona wzwyż.

   Usuń
 6. E-e-e-e-tam, promocja - jak na wydmuszkę przystało. Narobić dużo szumu, a w rzeczywistości wykazać się czymś na średnim poziomie.

  Niech pokonkurują z Kredyt Bankiem - 6,5% na 6M, z możliwością podniesienia do 6,7% (w przypadku przelewu wynagrodzenia).

  Dla nowych klientów neoBank miewa też całkiem ciekawe oferty (pomijając lokate witalną na 9%, w aukcji lokat całkiem niedawno dało się skorzystać z 6,7%).

  dnNet - 8,1%. Co prawda tylko do 10.000, ALE ... można ponoć założyć aż 3 takie konta.

  Wolę wrzucić na 6,2% (ponoć bez utraty odsetek) i przeczekać, aż bankom zacznie doskwierać brak gotówki. Zresztą już codziennie nadzwaniają z Ideabanku (i innych klonów), bym zostawił u nich środki z lokat, zapadalność których kończy się w najbliższy poniedziałek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkich się pewnie nie uda nigdy zadowolić, oferta nie jest zła, przeciez 6.5% to własnie konkurencja z KB, a do tego masz dostęp do pieniędzy kiedy chcesz. Dla mnie to jest wygodniejsze niż mrożenie pieniędzy na pół roku.

  Narzekanie, że kombinują, bo liczy się dzień przed rozpoczęciem promocji to też smiech na sali, a co może powinni dać tydzień, żeby każdy sobie wypłacił na ten czas środki? Niektórzy to chyba myślą, że banki to instytucje charytatywne nastawione na dogadzanie wszystkim naokoło ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie charytatywne ale pazerne na kasę jak obżarty grubas na jedzenie. Dali by 6,5% wszystkim to każdy byłby zadowolony, wrastała by sympatia użytkowników a co za tym idzie lojalność. Ich sposobem to kolejny twór kombinatorów gdzie czekasz tylko aż coś ciekawego pokaże konkurencja i przenosisz kapitał.
   I potem narzekają banki, że nie mają płynności finansowej przez taki częsty przepływ gotówki pomiędzy bankami.

   Usuń
  2. No niestety takie prawa rynku, Getin/Open Online też stosowały już warunek z nowymi środkami, tak samo zagrywa Kredy Bank, bo ta lokata na 6.5% też jest tylko dla nowych środków. Nic na to nie poradzimy.

   Usuń
 8. Czyli jak zerwę lokaty jednio - dniowe z dniem dzisiejszym lub w późniejszym terminie to te pieniądze nie będą już pracowały na 6.5% tylko na 5.8?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kłania się regulamin, dzisiaj ustalane jest saldo początkowe, czyli suma wszystkich środków, jakie zgromadzone są w BGŻ Optima na Rachunku Głównym, Rachunkacha Celowych i na LOKATACH TERMINOWYCH.

   Załóżmy, że mamy tam 10 000 PLN. 2000 PLN na Rachunku Głównym i 8000 PLN w lokatach. Lokaty mają swoje oprocentowanie, te 2000 PLN na Rachunku Głównym ma 5,8%.

   Teraz przychodzi nowy przelew na 2000 PLN na Rachunek Główny, mamy w sumie 12 000 PLN, lokaty pozostają bez zmian, a na Rachunku Głównym, 2000 PLN jest na 5.8%, a 2000 PLN jest na 6.5%.

   Założmy, że lokaty się skończyły i wracają na Rachunek Główny, wtedy na mamy tam 12000 PLN, z czego 10000 PLN jest na 5.8%, a 2000 PLN na 6.5%.

   Jeśli teraz te 8000 PLN wypłacimy z BGŻ Optima i zostanie tam tylko 4000 PLN na Rachunku Głównym, to te środki będą oprocentowane na 5.8% i dopóki nasze saldo ponownie nie przekroczy początkowego (10000 PLN) to nie będziemy mieli oprocentowania 6.5% dla żadnych środków.

   Dodatkowo na promocyjne 6.5% jest tylko na Rachunku Głównym, na Rachunkach Celowych jest 5.8% niezależnie od zmiany salda. Warto o tym pamiętać.

   Mam nadzieje, że wszystko jest teraz jasne, może nawet wzbogacę o ten komentarz wpis, bo faktycznie trzeba się dobrze wczytać w regulamin, żeby się w tym połapać.

   Usuń
  2. Dziękuje za odpowiedz:)
   Czyli tak naprawdę te 6.5% jest dla nowych środków - gratuluje takiego podejścia do stałych klientów - podobnie jest u operatorów komórkowych - za lojalność jesteśmy karani...

   A co w sytuacji gdy wypłacę te 10000zł które wpłynęły z lokaty i powiedzmy po kilku dniach przeleje ponownie na rachunek główny? Jak te środki będą oprocentowane? Na 5.8 czy 6.5%?

   Usuń
  3. "Nowe środki objęte promocyjnym oprocentowaniem ustala sie z uwzględnieniem salda Rachunku Głównego i Rachunku Lokat Treminowych z dnia poprzedzającego pierwszy dzień okresu promocji oraz na koniec każdego dnia tego okresu, zgodnie z zasadami określonymi w Tabeli Oprocentowania."

   Co do karania za lojalność, święta prawda...

   Usuń
  4. Wypłacanie i wpłacanie nic nie da, bo saldo początkowe zostało ustalone 5 kwietnia, i to w stosunku do kwoty z 5 kwietnia będzie przez cały okres promocji, określana kwota "nowych środków", które będą miały 6.5%.

   Usuń
  5. Nawet wypłacenie środków PRZED 5 kwietnia nic by nie dało.
   Poczytajcie dokładnie regulamin promocji na http://www.bgzoptima.pl/binaries/oprocentowanie_BGZOptima.pdf
   Otóż osoby, które miały u nich konto przed 5 kwietnia dostają 6,5% TYLKO W TYM DNIU, w którym wpłacają środki. W pozostałe dni konto jest oprocentowane tylko 5,8%.
   Nawet jeśli to wszystko to były nowe środki, bo klient wycofał wszystkie pieniądze z BGŻOptima na długo przed 5 kwietnia.

   Dotychczasowi klienci wyraźnie ich nie interesują.

   Usuń
  6. Ech, jeszcze raz przeczytaj dokładnie co jest zawarte w tym regulaminie a w szczególności Definicje tam zawarte. KAŻDEGO dnia sprawdzane jest saldo na rachunkach i porównywane z saldem z 5/6 kwietnia. Jeśli jest dodatnie to ta dodatnia część oprocentowana jest TEGO DNIA na 6,5% (oczywiście z ograniczeniem do 40tys.) i tak jest każdego dnia, a nie tylko w dniu wpłaty nowych środków.

   Usuń
 9. Ludziska, zrozumcie jedno: wierność nie popłaca! Banki nie lubią sentymentów. Zatem bez skrupułów wycofuję kasę na lepsze warunki, zamykam konta i mam gdzieś lojalność wobec instytucji, która na moich depozytach zarabia krocie. Przecież oni zerują na lenistwie ludzi (a to nie chce się czytać umów, a to nie chce się iść otworzyć bądź zamknąć konto czy napisać reklamację).

  OdpowiedzUsuń
 10. No niestety ,ale w dalszym ciągu nie wiem co zrobić ze środkami z lokat jednodniowych Optimy ,które kończą się z końcem kwietnia!!!Niczego ciekawego DLA WŁAŚCICIELI nie przedstawili,tylko dla nowych.W ten sposób ludzie i tak wyciągną kasę z banku.Przelanie ich na 5,8 bez sensu, a 6,5 tylko dla nowych środków... w sumie nic ciekawego dla posiadaczy konta, teraz już nie wiem co dalej.Ma ktoś jakieś opcje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne żeby wybrać dobrze dla siebie. Dlatego jedyna odpowiedź prawidłowa na Twoje pytanie jest taka, że musisz sam zdecydować. Przecież to Ty masz najwięcej informacji. Pomocne narzędzie znajdziesz tutaj:
   http://www.oprocentowanielokat.pl/lokaty_top50.php

   Może warto inaczej spojrzeć na całą sprawę.

   Mamy „instrumenty” w postaci puli depozytów i tu wybieramy zgodnie z naszymi osobistymi preferencjami, kierując się takimi czynnikami jak bezpieczeństwo, oprocentowanie, płynność, wygoda, nasza sytuacja materialna, cele, horyzont etc.

   Usuń
  2. Do końca kwietnia masz te 6,48% na jednodniówkach. Skoro 5,8% Cię nie zadawala i będziesz chciał zrezygnować z trzymania kasy w bgż to pewnie w ogóle już nie będzie Ci się opłacało tam trzymać pieniędzy bo wycofując jednodniówki obniżysz aktualne saldo więc wszystkie nowe wpłaty na 6,5 spadną pewnie do 5,8. 8 maja ponoć mają wprowadzić w optimie jakieś kolejne produkty oszczędnościowo-finansowe. Nie mam pojęcia co to może być ale być może kredyt bank z nową platformą online spowoduje, że coś ciekawego pokaże się dla Twojej jednodniówki u konkurencji w okolicy maja.

   Usuń
  3. Dlatego ja parę tygodni temu wycofałem środki z jednodniówek i prawie całość przelałem na lokaty Tax Free w Idea Banku. Dzięki temu jeszcze przez 15 miesięcy mam lokaty oprocentowane ponad 6% i nie obłożone podatkiem Belki.

   Ale taka możliwość była parę tygodni temu, teraz istotnie nie ma nic atrakcyjnego.

   Usuń
  4. Echhh... czyli średnio trzymamy u nich po 40 tys :) Dobrze rozumiem, jesli mam tam wrzuconych kilka lokat miesiecznych - bo czekałam na ich oferte - to trzeba je zrzucic na Rachunek Główny (jest lepiej oprocentowany). Znaczy zrzucać wszystkie lokaty, które mają mniejsze oprocentowanie od 5,8%.

   No, a lokatę 6 m-czną trzymać - jesli to saldo z kwietnia przekracza 40 tys ?

   A dalczego bankom nie oplaca się oferta lokat krótkoterminowych 1,2, 3 m-ce? NO bo skoro oprocentowanie jest mniejsze od tego z Rachunku Głównego - to defacto rezygnują z tych lokat?

   Usuń
 11. Czy te informacje o nowych produktach optimy w maju moze jeszcze ktos potwierdzic?czy jest gdzies o tym napisane?

  OdpowiedzUsuń
 12. Podpowiem dobry sposób na "załatwienie" dobrego procentu w BGŻ Optima:

  1. Mamy z żoną dwa niezależne konta, z tym, że na moim - jednodniówki, a na jej rachunku - 0,00.
  2. Jak bank wymyślił, że mają być wyłącznie nowe środki, to robię przelew ode mnie - do niej i mamy - nowiutkie środku. Czyszczę konto do 0,00. Oczywiście musimy to zrobić przez konta powiązane, ale tak się składa, że zarówno w moim, jak i w jej przypadku - jest to tym razem nasze konto wspólne w innym banku. Więc - co najwyżej 1 dzień poświęcamy na logistykę (przejście przez konto wspólne - bo tylko tak można wypłacić środki).
  3. W maju pewnie będą mieli dla tych, co mieli mało kasy w kwietniu - więc zrobimy rolling w drugą stronę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Samemu się zastanawiam z żoną czy na nią nie założyć nowego konta;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytania do Kamila jako obeznanego i z góry dziękuję za odpowiedzi.
  1. Są dwa konta w bgzo, na każdym po 1000zł, Jedno na tym niższym oprocentowaniu a drugie na tym wyższym. Oba startują równo i po miesiącu mamy kapitalizację. Ile wtedy będzie na każdym koncie? Pytam celowo bo to jest defacto najważniejsze pytanie: ile więcej zarobimy gdy pokombinujemy żeby pieniądze znalazły się na wyżej oprocentowanym koncie.
  2. Ile trzeba by mieć środków na każdym z powyższych kont żeby po kapitalizacji w każdym z przypadków zyskać 1000zł?
  Odpowiedzi na te pytania pokażą czy jest sens zawracania sobie głowy tą nową ofertą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za bardzo rozumiem do czego zmierzasz, bo to dosyć proste obliczenia i nie widze nigdzie haczyka ;)

   1. przy 5.8% po miesiącu od 1000 PLN będzie 3,92 PLN odsetek
   przy 6.5% po miesiącu od 1000 PLN będzie 4,38 PLN odsetek
   obie wartości już po odjęciu podatku belki.

   2. Aby zyskać 1000 PLN odsetek (po odjęciu podatku), na 5.8% trzeba mieć ponad 255 427 PLN, przy 6.5% byłoby to 227 920 PLN, ALE w tym przypadku 6.5% będzie tylko dla 40 000 PLN, czyli de facto trzeba trzymać 250 600 PLN, więc niewiele mniej.

   Usuń
 15. Dzięki za szybką odpowiedź. Nie ma żadnego haczyka tylko napisałeś to co powinno się znaleźć w newsie. Czyli BGŻ Optima daje nam za każdy tysiąc ledwo 46 groszy więcej niż dotychczas pod jednym warunkiem (...). Ludzie wiedzą ile maja tych tysięcy i dzięki temu łatwo sobie policzą ile więcej zyskają. Drugie pytanie jest dla bogaczy mających dużo na koncie. Czyli ile musze miec żeby życ z otsetek. Analogicznie bogacz szacuje ile tysięcy by wydawał więc przemnoży i już będzie wiedział. Oczywiscie gdy mamy ćwierć miliona na koncie to pewnie sam bankowiec zadzwoni do nas i zaproponuje jakieś 8% byle nie zwiać do konkurencji ale to inna para kaloszy.
  Bardzo chciałbym żeby takie wyliczenia pojawiały się w Twoich newsach. Marketingowe hasła typu 6,5% przeczytamy sobie na stronach banków i w regulaminach. Dla przeciętnego Kowalskiego taki wpis oznacza że 6,5% da 65zł przy tysiącu a tu jeszcze że to w skali roku, podatek belki, niekorzystne zaokrąglenia. I po miesiącu widzi ledwo 4zł 38gr zysku jednocześnie dochodząc do wniosku ze lepiej by wstać godzinę wcześniej i pozbierać puszki po wieczornej imprezie żuli na ławce pod blokiem. W skupie złomu dostanie tyle samo ale bez czekania miesiąc czasu nie wspominając że żule piją prawie codziennie.
  Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Weź pod uwagę, że dotychczas BGŻ dawał standardowo 4,6%, a nie 5,8%. A to już daje nie 46, a 128 groszy więcej niż do tej pory. Ćwierć miliona to też wbrew pozorom nie jest tak wielka kwota, że bank będzie się o klienta bić i od razu doradca da za nie 8%. Ludzie z takimi pieniędzmi również muszą kombinować i łapać takie okazje jak ta w Optimie.
   Jeśli przeciętny Kowalski łudzi się, że mając 1000zł z lokat uzyska wielkie pieniądze to szybko będzie musiał zrewidować marzenia. Żeby żyć z odsetek to trzeba mieć na lokatach miliony. Ale bynajmniej nie jest to powód by trzymać pieniądze w skarpecie! Zawsze warto zbierać choćby te drobne odsetki, które rekompensują efekty inflacji.

   Usuń
 16. 6,5% działa tylko na rachunku głównym. Na celowych 5,8%. Nie dajcie się na to złapać. Sprawdzone i potwierdzone przez konsultanta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nie ma na co się nabierać - po zalogowaniu przy każdym rachunku widnieje jakie jest na nim oprocentowanie. Na głównym wygląda to w ten sposób:5.8%\6.5% - na docelowych jest jedynie 5.8%.

   Usuń
 17. Meritum Bank daje już 6,6 ,ale chyba tylko dla klientów ! 6,5 % dla nowych poniżej 100 000 i 6,6 dla powyżej 100 000 ,oferta ciekawa bardzo ,ale aż na 9 miesięcy i sama nie wiem czy tak długo????co sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
 18. Długie terminy trochę ryzykowne, Belka straszy podwyżką stóp NBP

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawa sprawa z kontem oszczędnościowym BGŻ Optima. Zauważyłem, że po wpłacie kasy ( ok.12.30 ) za pierwszą dobę nie zostały naliczone odsetki... W miejscu "naliczone odsetki" miałem po pierwszej dobie 0. Czyżby jeden dzień gratis ??? Może wie ktoś jak to działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działa tak jak w regulaminie jest opisane, czyli odsetki naliczane są za każdy pełny dzień przebywania pieniędzy na koncie, czyli jeśli wpłaciłeś o 12:30, to ta kwota nie będzie brana pod uwagę przy naliczaniu odsetek tego dnia, dopiero od następnego.

   Usuń
  2. Źle się wyraziłem ok. 12.30 dokładnie 11.04.kasa była już na KO w Optimie, więc chyba należą się odsetki za dobę do 12.04.??? Pozdrawiam.

   P.S.W lokatach jednodniowych mieli możliwość zakładania do 16.30 i odsetki były liczone, a tutaj coś kombinują...

   Usuń
  3. Cytat z regulaminu, paragraf 29:
   "Do obliczania kwoty należnych odsetek od środków pieniężnych przechowywanych na Rachunkach przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni pozostawania środków pieniężnych na danym Rachunku, z wyłączeniem dnia, w którym następuje ich wypłata. Przy obliczaniu odsetek przyjmuje się, że rok liczy 365/ 366 dni."

   12.04 masz naliczane odsetki za dzień 11.04, które kwoty przelanej w tym dniu nie uwzględniają, dopiero 13.04 naliczą odsetki za 12.04, teraz chyba już nie ma wątpliwości. To nie jest żadna kombinacja, tylko normalna praktyka banków, żaden nie nalicza odsetek do przodu.

   Usuń
  4. Banki w których mam rachunki (obecnie 4) naliczają jednak odsetki za dzień wpłaty środkow. Generalnie odsetki liczone są codziennie od salda na koniec dnia.
   Z taką kalkulacją spotykam się po raz pierwszy.

   W mojej ocenie jest to kombinacja "jak zapłacić mniej" no ale kto im zabroni :-)

   Usuń
  5. Cytuję zapis regulaminu konkurencji "środki pieniężne na rachunkach oszczêdnooeciowych podlegają oprocentowaniu od dnia wpływu na rachunek do dnia poprzedzającego wypłatę z tego rachunku lub do dnia poprzedzającego rozwiązanie
   umowy rachunku."

   Usuń
  6. przepraszam źle przeczytalam. Sądziłam że z wyłaczeniem dnia w ktorym nastąpiła wpłata (a jest wypłata).
   W takim razie nie ma wyjasnienia dlaczego za dzień w ktorym nastąpiła wpłata nie zostały naliczone odsetki.

   Usuń
  7. Nie za bardzo rozumiem, w BGZ Optima, nie liczy się dzień w płaty pieniędzy, w innych bankach nie liczy się dzień wypłaty, według tego co Pan/Pani przytacza, więc i tak wychodzi na to samo.

   Usuń
  8. OPTima pisze że nie nalicza za dzien wypłaty, jednak sprawdziłam kalkulację odsetek na moim rachunku i za dzień wpłaty również nie naliczono odsetek.

   Usuń
 20. Nie wiem czy, to jest praktyka banków... np. zakładając lokatę 10 dniową w BGŻ np. 12.04. o godz. 14.00 lokata trwa do 22.04. do rana, czyli faktycznie 10 dni. A tutaj po prostu dzień wpłaty się nie liczy, tylko pełne doby jeśli dobrze rozumiem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, tylko lokata to jednak coś innego niż konto oszczędnościowe, jeśli byś wpłacił te pieniądze i po 2h wypłacił z konta, to tez bank miałby Ci naliczyć odsetki? W taki sposób można by było jednego dnia zaliczyć nawet 3 banki jakby się dobrze wcelować w sesje Elixir i dostać 3 razy odsetki.

   Poza tym jest zapis w regulaminie, więc nie wiem skąd to oburzenie.

   Usuń
 21. Na jaka kwotę ustalić lokatę mniej więcej na 26 tys, żeby przy oprocentowaniu 6,6% zyskać na zaokrągleniach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz nie ma to sensu, jeszcze w sumie zależy jaką kapitalizacje ma lokata, ale to kwestia kilku groszy, więc szkoda sobie tym głowę zawracać.

   Usuń
 22. Witam
  Mam 6 lokat jednodniowych na BGŻ optima po 10 tys. Czy końcem kwietnia kiedy je zlikwiduję i przerzuce 60 tyś na konto głowne, które od początku jest na 0zł, to otrzymam oprocentowanie na 6,5% na 40 tyś i na 5,8% na pozostałe 20 tys? dobrze rozumiem? czy całość na 5,8
  dziekuje i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 23. dzięki za odpowiedź, fajnie, że trafiłem na tego bloga, w mojej sytuacji warto przechodzić do innego banku?, jest jakaś alternatywa? chciałem gdzieś 50-60 tys ulokować, może być lokata pół roczna-roczna. Chyba poczekam do maja na BGZ optimie co wymyślą...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet Optima ma lokate 6% na 6 miesięcy, wiec lepsze alternatywy są, Meritum Bank ma bodaj 6,6% na lokacie teraz, Kredyt Bank daje 6,5% na lokacie, Alior Bank daje nadal 6,2% na lokacie, wiec jest w czym wybierać.

   Usuń
 24. Nie wiem czy pojawiło sie już pytanie - mając określoną kwotę na koncie skąd mam wiedzieć jaka część jest oprocentowana 5,8 a jaka 6,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ale obecnie trzeba to sobie samemu liczyć odejmując kwotę jaka była na koncie i lokatach 5 kwietnia, od tej jaka jest obecnie.

   Usuń
 25. Od wczoraj wieczór do teraz wieczór naliczyli mi w Optimie 1,18 odsetek a powinni ok 4,5.O co tu chodzi????Mam kilka lokat jednodniowych , doliczają je na raty czy jak???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za bardzo rozumiem o co chodzi, odsetki z lokat mogą być kapitalizowane i dopisywane do lokaty. Może w tym problem?

   Usuń
 26. Państwo też mają razem z nowym kontem oszczędnościowym założony "Portfel Inwestycyjny"? Czy on do czegoś zobowiązuje, jak SKANDIA?
  Czy to tylko jakiś dodatek i nie wpłacając tam żadnych pieniędzy, nie narażamy się na opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, portfel inwestycyjny w BGZ Optima nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

   Usuń
 27. Czy pan Kamil ma jakieś nieformalne informacje dotyczące niby nowej oferty, która ma być przedstawiona 27 kwietnia?

  OdpowiedzUsuń
 28. Żadnych przecieków nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 29. Od 1 maja będzie dostępna lokata jednodniowa na 6%. "Starzy" klienci mogą czuć się zawiedzeni, nie załapując się na 6,50% dla nowych środków. Ja do nich należę i sądzę, że nie tylko ja.
  Od 15 maja ma być też dostępny jakiś nowy produkt oszczędnościowy, ale ja już na liczę na nic wyjątkowego.

  OdpowiedzUsuń
 30. Jeżeli tak to ma wyglądać to zwijam "menele" gdzie indziej - dzięki za info.

  OdpowiedzUsuń
 31. Mogłam dać do Meritum na 6,6%.Czekałam z nadzieją na coś nowego w Optimie,ale teraz już sama nie wiem .Trzeba cos szukać,bo jednodniówki się chyba nie opłacają???Jak sądzicie?Mam kilka lokat po parę tysięcy,czy lepiej wszystko na jedna ??

  OdpowiedzUsuń
 32. To już oficjalnie potwierdzone - jednodniówki" na 6%.

  OdpowiedzUsuń
 33. Macie jakieś propozycje? wydaje mi się, że optima nie zaproponuje już nic lepszego.

  OdpowiedzUsuń
 34. 1798,81 TO KWOTA NA 5,8 % na oszczędnościowym koncie w Optimie.Naliczają mi odsetki dziennie po 0,09 gr.Z moich wyliczeń wynika że ma być już z podatkiem dziennie po 23 gr.Czy coś źle obliczam? Proszę o pomoc w wyliczeniu.

  OdpowiedzUsuń
 35. Liczysz dobrze, powinni Ci dopisywać 0,23 PLN, więc to nieco dziwne, że kwota odsetek zwiększa Ci się codziennie tylko o 0,09 PLN.

  OdpowiedzUsuń
 36. Bo widocznie dziennie są tylko odsetki standardowe - po doliczeniu na koniec miesiaca wyskakują odsetki promocyjne i kwota rośnie poprawnie
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 37. Witam.
  Od dziś oprocentowanie jednodniówek wynosi 5,8% czyli dokładnie tyle ile oprocentowanie środków na koncie. Czy jest jeszcze sens trzymania tych lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma, czy dziennie czy miesięcznie, wyjdzie na to samo bo i tak podatek pobiorą. Mozna zrywać ;-)

   Usuń
 38. Witam.
  BGZO nieco zmieniło sposób logowania się. Teraz proces odbywa się w tej samej karcie, najpierw podaje się sam numer klienta a po nowym wyświetleniu resztę danych. Zmienił się też layout przed, w trakcie (menu po lewej) i po wylogowaniu.

  OdpowiedzUsuń