Tak wygląda BGŻ Optima od środka - opinia czytelnika

Odbiegając od tego co piszecie w komentarzach pod poprzednim postem o BGŻ Optima, bank jednak działa i niektórzy otrzymali już zarówno Digipassa, jak i PIN potrzebny do jego uruchomienia. W kwestii tego pierwszego opinie są nadzwyczaj zgodne, nie jest to specjalnie wygodne urządzenie, nawet nieco tandetnie wykonane, do tego nieporęczne i raczej ciężko byłoby je nosić ze sobą. Ale trzeba pamiętać, że BGŻ Optima to nie jest konto do wykonywania codziennych opłat czy częstych przelewów, więc Digipassa z powodzeniem można trzymać w domu i jego rozmiary ciężko poczytać jako wielką wadę. Może kiedyś ktoś wpadnie na to, aby napisać aplikację na Androida/iOS/w Javie z tokenem, jak to np. ma Eurobank i będzie to bardziej funkcjonalne.

Co się zaś tyczy samego konta, czytelnik Łukasz, który przesłał mi screeny jakie znajdziecie poniżej z systemu bankowego, twierdzi, że poza problematycznym logowaniem sam system działa bardzo sprawnie i szybko. Ma jednak jedno ale, przy zakładaniu konta zadeklarował od razu 8 lokat po 1043 PLN, ale pierwszy przelew wykonał tylko na 1 PLN, dopiero po informacji o aktywacji konta przelał większą kwotę. Niestety jak się okazało po zalogowaniu, lokaty nie założyły się tak jak powinny i cała kwota czekała na koncie oszczędnościowym, więc wielu z Was może czekać podobna niespodzianka. Prawdopodobnie jeśli odpowiednia kwota pieniędzy została przelana w pierwszym przelewie aktywacyjnym, lokaty założą się poprawnie.

Druga istotna sprawa, już w samym systemie, lokaty można zakładać z dokładnością do 1 grosza, czyli wraca do łask optymalna kwota lokaty na poziomie 1042,06 PLN, która daje oprocentowanie na poziomie 6,65%. Przy zakładaniu lokaty możemy wybrać czy ma się sama odnawiać i czy odsetki mają być kapitalizowane, czy przelewane na konto oszczędnościowe. Dzięki temu, że lokata jest jednodniowa, w każdej chwili można ją zerwać bez większych strat. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, lokatę trzeba założyć przed 16:30 aby aktywowała się jeszcze tego samego dnia roboczego, jeśli zrobimy to np. w piątek o 17:00, to pieniądze zostaną z konta zabrane, ale sama lokata zacznie działać dopiero od poniedziałku, czyli od kolejnego dnia roboczego. W ten sposób można stracić dwa dni odsetek, a dla tych optymalizujących lokaty, może to być niemiła niespodzianka. Na szczęście bank tego nie ukrywa i wyraźnie o tym fakcie informuje przy zakładaniu lokaty, co możecie sprawdzić na poniższych screenach (na każdy obrazek można kliknąć i zobaczyć jego większą wersję).

Edycja: Warto jeszcze zajrzeć, do nowszego posta, gdzie opublikowałem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, wystarczy kliknąć tutaj.

 Ekran logowania

 Główny ekran konta BGŻ Optima
 Szczegóły dokonanych transakcji
 Otwarte lokaty terminowe
 Zakupione jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych
 Zakładanie lokaty terminowej, warto zwrócić uwagę na komunikat!
Szczegóły założonej lokaty

Ponawiam też prośbę o zostawianie pytań w komentarzach, skoro już zagląda tutaj ktoś z zespołu prasowego BGŻ Optima, to mam nadzieje, że będą na tyle uprzejmi i odpowiedzą na mojego maila z zebranymi, najciekawszymi pytaniami. Wiele się też pewnie wyjaśni jak więcej osób otrzyma już swój PIN.

Aktualizacja 07.12.2011:
Pojawiły się problemy z przelewaniem pieniędzy na rachunek powiązany, oficjalną odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym wpisie.

Aktualizacja 16.12.2011:
Wyjaśnienia dotyczące możliwości zakładania lokat jednodniowych tylko do 28.12.2011 znajdziecie w kolejnym wpisie.


Aktualizacja 02.01.2012
Jeśli po nowym roku naliczyło Ci mniej odsetek niż wcześniej to odpowiedź dlaczego znajdziesz tutaj.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

150 komentarze:

 1. To granda! Strasznie namieszali z tą złotówką. Ja wykonałam 2 przelewy dokładnie tak samo jak Pan Łukasz.

  OdpowiedzUsuń
 2. U Łukasza jest jeszcze kwestia, że zadeklarował 8 lokat, a przelał środki na 4, jak widać na screenach. Zobaczymy jak to będzie wyglądało, gdy więcej osób dostanie PIN i będzie mogło się zalogować na swoje konto.

  OdpowiedzUsuń
 3. ten kto wykonał przelew na złotówkę, a później na kwotę do lokat to albo:
  a) wiedział jak to działa i z pełną świadomością to zrobił
  b) nie przeczytał napisanej wprost informacji jak to działa, a teraz płacze jak to bank mu namieszał w głowie

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze w kwestii PINu, odpowiedź banku na pytanie kiedy PIN zostanie wysłany:

  "Uprzejmie informujemy, iż Digipass i numer klienta wysyłany jest zwykłą przesyłką pocztową w terminie 2 dni roboczych od dnia otrzymania i weryfikacji pierwszego przelewu (przelew inicjujący) na konto BGŻOptima. Po 3 dniach od wysyłki Digipassa wysyłany jest PIN potrzebny do zalogowania się w systemie bankowości internetowej."

  W praktyce, Digipass dotarł w poniedziałek, PIN dopiero w piątek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prewencyjnie wysłałem 1 zł aby aktywować konto, a środki na lokatę swoją drogą aby otworzyć lokatę.
  W tytule mojego przelewu napisałem: lokata 1 dniowa. Zobaczymy już wkrótce jak to działa.

  OdpowiedzUsuń
 6. pierwszy przelew na 1 zł kolejny w kwocie wystarczającej na 8 lokat (zadeklarowanej wcześniej kwoty) - najpewniej kasa jednak nie została podzielona na lokaty co nieco mnie zasmuciło

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,

  jak wyliczona jest kwota optymalna 1042,06 PLN?
  Sorki za naiwne pytanie - jesli takie jest

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie zawracaj głowy. Nieważne jak, ważne, że jest zysk.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego po prostu nie mogę otworzyc tego konta,aktywowac za 1zł. a potem sukcesywnie przesyłać środki i zakładac lokaty w różnych terminach?.System sam powinien limitowac ilośc lokat/8/+ powiadomienie w systemie. chgyba,że ja czegoś tutaj nie rozumiem i źle odczytuję wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kwota optymalna, to kwota, która pozwala na otrzymanie jak największych odsetek, przy założeniu lokaty na jak najmniejszą kwotę. Optymalnie, gdyby lokate można było załozyć od 1 PLN, to inwestując 28,73 PLN, mielibyśmy odsetki na poziomie 12,96%, ale że lokate można założyć od 1000 PLN, to minimalna kwota, która daje największy zysk jest większa.

  Może na przykładzie, wpłacając 1000 PLN, za jeden dzień otrzymujemy 17,7 grosza odsetek co zaokrągla się do 18 groszy, realnie daje to oprocentowanie 0,18/1000 * 365 (dni) * 100% = 6,57%, teraz jeśli weźmiemy kwotę, która dla nominalnego oprocentowania (6,48%) da nam 18,51 grosza, to bank i tak naliczy nam 19 groszy odsetek, czyli oprocentowanie realnie wyniesie 0,19/1000 * 365 * 100% = 6,649%. Nie wiem czy będzie to zrozumiałem, ale starałem się jak najprościej to wytłumaczyć.

  Anonimowy z 11:10
  Można tak zrobić, możesz sobie lokaty w tym limicie 8 zakładać kiedy chcesz i na ile chcesz. Tutaj chodziło o inną kwestię, osób, które przy zakładaniu konta zadeklarowały, że chcą ileś tam lokat na jakieś konkretne kwoty, aby zostały one założone wraz z pierwszym przelewem aktywacyjnym, bez czekania na Digipassa i na PIN.

  Ogólnie myślę, że nie ma za bardzo z czego robić afery, nawet jeśli nie założyły się lokaty, to pieniądze i tak leżą na całkiem nieźle oprocentowanym koncie oszczednościowym (4.6%) i nie marnują się.

  OdpowiedzUsuń
 11. 4,6% to żaden cud i miód, od tego poleci przecież belka.

  OdpowiedzUsuń
 12. A jak z bezpieczeństwem tego wszystkiego ??
  Nie dostaje się żadnej umowy, wszystko na maila. Co jest podstawą umowy ??

  Chyba wychodzę na staroświeckiego, ale jak do tej pory to nawet bankowość internetowa wiązała się z obecnością kuriera i podpisanej dwustronnie umowy.

  OdpowiedzUsuń
 13. No przecież jest umowa ramowa czy jak ją tam zwą, wystarczy sobie wydrukować, albo olać, jak w moim przypadku, po kiego mi zaśmiecać szufladę?
  Mnie pasi, niepotrzebny mi kurier. Tylko czekam na tgego pina i doczekac sie nie moge.

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam, bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania czytelników bloga. Będę wdzięczny za zebranie pytań i przesłanie do mnie mailem. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Myślę, że rzeczywiście forma zbiorczej odpowiedzi będzie optymalna, cześć pytań się bowiem powtarza.
  pozdrawiam i bardzo dziękuję za to, że Pan tak bardzo szczegółowo i jednocześnie obiektywnie podchodzi do kwestii związanych z BGŻOptima
  Marek Gieorgica
  Zespół prasowy BGŻOptima,

  namiary do mnie dostępne są tu:
  http://www.bgzoptima.pl/media/default.aspx

  OdpowiedzUsuń
 15. A czy ktoś może orientuje się jak wygląda kwestia związana z tym co z digipassem jeśli chciało by się zamknąć rachunek? Odsyła się go do banku czy poprostu utylizuje? :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nic nie piszą, więc prawdopodobnie na śmietnik albo dziecku do zabawy można dać.

  OdpowiedzUsuń
 17. A jak w miarę dobrze rozłożyć kwotę ok. 20 tys na 8 lokat?Po ile wpłacić, żeby oprocentowanie było jak najwyższe?

  OdpowiedzUsuń
 18. Po 1043 zeta najlepiej a reszta na tę ostatnią bo nie ma innego wyjścia.

  Wydymali mnie z tą lokatą. Mam tak samo jak Pan Łukasz.

  OdpowiedzUsuń
 19. umowa ramowa .....

  Pytanie co jest DLA KLIENTA potwierdzeniem, że założył tam konto i jest jego właścicielem i że wpłacił kasę.

  Bank się zabezpiecza, aktywują konto dopiero po przelaniu do nich środków z aktywnego, już istniejącego konta w innym banku -> bank ma potwierdzenie danych klienta.

  W mbanku przysyłają listownie / kurierem umowę na każdy z rachunków, w inteligo -> to samo.
  A tutaj co jest takim dokumentem ? Email z podpisem elektronicznym ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak to co? Toć umowa ramowa, wydrukuj se.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dobra
  Jestem staromodny i ciężko mi się przełamać do tego typu umów
  Chyba zostanę przy ofercie oszczędnościowej getin z placówką na osiedlu oraz rorem mbanku.

  OdpowiedzUsuń
 22. I to jest Twój kardynalny błąd! no i strata.

  OdpowiedzUsuń
 23. jak wygląda sprawa odsetek?
  czy codziennie są przelewane na konto główne?
  czy powiększają codziennie kwotę na lokacie?
  czy "wiszą w próżni" do zakończenia lokaty?

  a może możemy przy zakładaniu lokaty wybrać co ma się stać z odsetkami ??

  OdpowiedzUsuń
 24. Anonimowy z 19:00
  Jakbyś przeczytał wpis to byś wiedział, że można wybrać, albo ich codzienna kapitalizację, albo przelewanie na konto główne.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja se wybrałem coby procenty były kapitalizowane (lokata 1 dn.) I to se właśnie wybrałem jak zakładałem lokatę.

  A Anonimowy z 19:00 wcale nie musiał czytać bo może nie mieć aktualnie możliwości zalogowania się na swoje konto bo nie dostał tego pieprzonego PINU?

  OdpowiedzUsuń
 26. Ślepota wybiórcza
  Zwróciłem uwagę na zakładanie lokat po 16.30 i na możliwe 2 dni straty odsetek (piątek po 16.30) a linijka wyżej mi umknęła ....
  Przeczytałem dokładnie wpis jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 27. z tej strony tajemniczy pan lukasz ;)
  jutro mi sie pierwsze odsetki na lokatach skapitalizuja to dam znac jak sie calosc zachowa (zaznaczylem odnawianie + kapitalizacje - wiec na moje powinno doliczyc je jutro rano do kwot i zalozyc nowe lokaty z powiekszonymi kwotami)

  OdpowiedzUsuń
 28. Przy codziennej kapitalizacji ciężko nieco sterować pływami zaokrągleń...?

  OdpowiedzUsuń
 29. i po kapitalizacji - dodalo 19 groszy do kazdej z lokat na 1042,25 i odnowilo wszystkie z nowa kwota 1042,44 czyli prawidlowo

  OdpowiedzUsuń
 30. dobrze,że wszystko działa czyli bez strachu można przy zakładaniu od razu przelać większą sumkę

  OdpowiedzUsuń
 31. A czy ktoś może orientuje się czy można "dopłacać" pieniądze do lokat "jednodniowych"?

  OdpowiedzUsuń
 32. To jest lokata jednodniowa, wystarczy ja zerwac i zalozyc od nowa na kwotę jaką chcesz.

  OdpowiedzUsuń
 33. Nie można. Możesz założyć nową, albo zlikwidować założoną i założyć lokatę z nowej forsy i dołożyć z tej zlikwidowanej.

  OdpowiedzUsuń
 34. Czyli ten limit 8 lokat obowiązuje w danej chwili, a nie oznacza, że mogę założyć 8 lokat? Inaczej mówiąc, mogę zakładać te lokaty wielokrotnie pod warunkiem,że w danej chwili nie będzie więcej niż 8 ?

  OdpowiedzUsuń
 35. Dokładnie tak, nie można mieć jednocześnie więcej niż 8 lokat na kwotę 13500 PLN, czyli więcej jak 108 000 PLN nie da się na tych lokatach ulokować.

  OdpowiedzUsuń
 36. Dziękuje za odpowiedz odnosnie "dopłacania" do lokat. A ten rachunek oszczędnościowy jest oprocentowany 4.6% minus podatek Belki?

  OdpowiedzUsuń
 37. tak, 4.6% z kapitalizacją miesięczną, czyli łapie się w podatek Belki od kwoty ~650 PLN

  OdpowiedzUsuń
 38. A mozna z rachunku oszczędnosciowego dokonywać bezplatnie więcej niż jeden przelew miesięcznie?

  OdpowiedzUsuń
 39. Tak, nie ma limitów przelewów z rachunku oszczednościowego, bo to jest konto główne. Możesz zrobić ich ile chcesz i wszystkie będą za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 40. A orientje się ktoś w jakich godzinach są księgowane przelewy przychodzące?

  OdpowiedzUsuń
 41. A czy token jest płatny, czy dostajemy go za darmo?

  OdpowiedzUsuń
 42. Ktoś się orientuje kiesy kasa:
  http://www.kiedykasa.pl/

  OdpowiedzUsuń
 43. Co się robi z tokenem po wypowieczeniu umowy?

  OdpowiedzUsuń
 44. Wejdz na stronę głowną blogu - tam właściciel zamieścił swego rodzaju FAQ. Po wypowiedzeniu umowy token jest "blokowany".

  OdpowiedzUsuń
 45. a gdzie to jest?

  OdpowiedzUsuń
 46. Witam.
  Jak będzie lepiej: 8 lokat jednodniowych po 1042,25 bez kapitalizowania czy z kapitalizowaniem? Oczywiście chodzi o jak największy zysk.

  OdpowiedzUsuń
 47. A czy mniej więcej wiadomo, kiedy najwcześniej mogą wejść w życie przepisy znoszące "lokaty antybelkowe"?

  OdpowiedzUsuń
 48. To wiem, że po Nowym Roku:) - ale jaka jest mniej więcej dlugość "ścieżki legislacyjnej"?

  OdpowiedzUsuń
 49. To się zowie vacatio legis a mówiąc po naszemu i łopatologicznie jest to okres między publikacją aktu prawnego a jego wejściem w życie.
  Na prima aprilis mamy "dobry żart" w wykonaniu włodarzy tego nieszczęśliwego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 50. Dokładnie, 3 miesiące po publikacji w monitorze, czyli prawdopodobnie okolice marca/kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
 51. Czy to oznacza, że deklaracja BGŻ w sprawie utrzymania do 30 kwietnia oprocentowania lokaty 1 dniowej może się rypnąć czy jest to raczej na 100% zobowiązanie wobec klientów?

  OdpowiedzUsuń
 52. Oprocentowanie może zostać, tylko jak wprowadzą nowelizację podatku, to oprocentowanie na lokacie będzie 6,48% minus podatek ;) czyli realnie jakieś 5,2%.

  OdpowiedzUsuń
 53. No to do bani! Powinni podwyższyć oprocentowanie tak żeby po odjęciu belki wyszło na 6,48%. I wtedy będzie sie nazywało, że oprocentowanie 6,48 gwarantowane jest do 30.4.

  OdpowiedzUsuń
 54. Anonimowy - niestety, ale nie masz racji, chociaż banki same sobie takie postrzeganie lokat wykreowały, reklamując się wszędzie z oprocentowaniem jakie byłoby hipotetycznie, gdyby na jednodniowej był podatek belki, ba nawet Optima się reklamuje z 8%, a tak naprawdę jest to nominalne 6.48% i tyle gwarantują do końca kwietnia. Dla nich nie ma znaczenia czy zapłacą wszystko klientowi, czy część odsetek, pójdzie do panstwa.

  OdpowiedzUsuń
 55. Jakby nie patrzeć jest to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku lokat - do tej pory miałem środki w Euro Banku na lokatach z dzienną kapitalizacją na 4.05%.

  OdpowiedzUsuń
 56. Ponawiam pytanie: Jak będzie lepiej: 8 lokat jednodniowych po 1042,25 bez kapitalizowania czy z kapitalizowaniem? Oczywiście chodzi o jak największy zysk.

  OdpowiedzUsuń
 57. Panie Kamilu,
  z całym szacunkiem, ale pomylił się Pan okrutnie.
  Od zysku z odsetek zgromadzonych na koncie oszczędnościowym (4,6%) zostanie niestety pobrany podatek od zysków kapitałowych.
  ALE lepiej założyć w tym układzie lokatę 1 dniową z której można dokonywać częściowych nawet wypłat i po sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 58. Panie Anonimie z 20:52
  rozumiem, że chodzi o ten komentarz:
  "tak, 4.6% z kapitalizacją miesięczną, czyli łapie się w podatek Belki od kwoty ~650 PLN"

  Nie wiem gdzie pomyłka, jeśli na koncie będzie 650 PLN lub mniej, to po miesięcu naliczone zostaną odsetki w wysokości ~2,45 PLN, czyli podatek w zaokrągleniu wyniesie 0 PLN, czyli nie będzie pobrany. Dopiero gdy na tym koncie oszczędnościowym byłoby więcej niż 650 PLN, to podatek będzie pobrany.

  To czy lokata/konto jest antybelkowe to nie wymysł banku, tylko kwestia naliczania odsetek, przy odpowiednim saldzie, nawet konto z kapitlaizacją miesięczną może być "antybelkowe".

  OdpowiedzUsuń
 59. Anonimie z 20:32
  Lepiej wziąć z kapitalizacją, bo te odsetki nadal będą na tej lokacie pracować na wyższym procencie, niż na koncie oszczędnościowym, na które byłyby przelane, jeśli nie chciałbyś ich kapitalizować.

  OdpowiedzUsuń
 60. "gwarancja oprocentowania - oprocentowanie nominalne dla lokaty dziennej nie ulegnie zmianie do dnia 30 kwietnia 2012 roku" - a jak potraktować ten zapis?
  Czy po wprowadzeniu likwidacji lokat "antybelkowych" powiedzmy z dniem 1 marca 2012 roku, bank będzie zobowiązany do utrzymania do dnia 30 kwietnia nominalnego oprocentowania na poziomie 6,48% poprzez podniesienie oprocentowania do 8%?

  OdpowiedzUsuń
 61. Nie mam już sił, przecież dosłownie pół godziny temu, w komentarzu powyżej to wyjaśniłem. Nominalne oprocentowanie to 6.48%, a to że nie jest od tego naliczany podatek Belki, to tylko efekt sposobu w jaki ten podatek jest naliczany. Jak to się zmieni wraz z ustawą, to przy nominalnym oprocentowaniu, nawet lokaty jednodniowej, podatek i tak będzie pobrany i wtedy nominalne oprocentowanie pozostanie na poziomie 6.48%, ale realne spadnie do około 5,2%. W OBECNYCH warunkach NOMINALNE oprocentowanie jest równe REALNEMU, w przypadku lokat jednodniowych. A te 8% to wymysł marketingowców i jak widać bardzo skutecznie namieszał ludziom w głowach.

  OdpowiedzUsuń
 62. Oprocentowanie (6,48%) nie ulegnie zmianie ale to wcale nie znaczy, że po likwidacji antybelek nie rąbną podatku np. od 1 marca 12.
  Chyba, że bank będzie w porządku i podwyższy oprocentowanie tak, żeby po opodatkowaniu wyszło nam 6,48%.
  Pożyjemy i zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 63. Pożyjemy i zobaczymy, że nas orżnęli na maxa. Wtedy zabieramy pieniądze i podrepczemy szlakiem banków konkurencyjnych. Bo bankowcy (czyt. kryminaliści) dbają o naszą kondycję fizyczną i lubią jak się miotamy między jednym a drugim czy dziesiątym bankiem krwiopijcą.

  OdpowiedzUsuń
 64. Czemu nie publikuje sie moich pytan? :(I jeszcze jedno.Na konto Optima moge wpłacac kase z dowolnego konta,tak rozumiem?A wypłacac tylko na to jedno powiazane?

  OdpowiedzUsuń
 65. A jak przelać w systemie z lokaty na konto główne? Mnie podświetla w rubryce u dołu i u góry te samo konto.

  OdpowiedzUsuń
 66. Aby przelac środki z lokaty na konto główne, nalezy zerwac lokatę.
  A co do pytania a wypłacanie środków - w sumie u mnie z tego co zauwazyłem, można przelewać pieniądze jedynie na powiązane konto.

  OdpowiedzUsuń
 67. dostal ktos kapitalizacje odsetek z lokat dzisiaj? Tak codziennie dostawalem elegancko a dzisiaj rano nic nie mam... czy to zwiazane z nowym miesiacem czy jak?

  OdpowiedzUsuń
 68. U mnie tez nie zostały zaksięgowane - ale w szczegółach lokat widnieje, że są naliczone.

  OdpowiedzUsuń
 69. A u mnie z dwóch lokat po 13.500 została przelana kwota 10zł na konto podstawowe po potrąceniu 3zł podatku.Nie wiem o co chodzi

  OdpowiedzUsuń
 70. Zaksięgowali Ci odsetki na koniec miesiąca z konta oszczędnościowego, które jest obłozone podatkiem. U mnie wczoraj było podobnie - naliczona odsetki od kwoty, która była na KO przez jeden dzien zanim nastąpiło otwarcie lokat jednodniowych. Jedynie co mnie martwi to, że nie księguje mi odsetek na lokacie....

  OdpowiedzUsuń
 71. A co w przypadku, jeśli zadeklarowałem 4 lokaty po 2500 zł, a przelałem tylko 5 tys.? Rozumiem, że założą mi 2 lokaty po 2,5 tys. Ale czy w późniejszym terminie będę mógł bez problemów założyć 2 kolejne na 2,5 tys.? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 72. Nie - pieniadze zostaną zaksięgowane na KO. Po otrzymaniu tokena oraz pinu założysz sobie lokaty. Dlatego trzeba od razu przelewać zadeklarowana kwotę.

  OdpowiedzUsuń
 73. Odpowiedz na pytanie ile lokat założą jest tutaj (pytanie nr 2).

  Co do odsetek to na pewno zostaną zaksięgowane.

  OdpowiedzUsuń
 74. Nie mogę przelać środków z lokaty na swój rachunek, ponieważ w przelewach na tym pasku u góry mam tylko rachunek główny i nie mogę wybrać rachunku z lokaty

  OdpowiedzUsuń
 75. Nie ma takiej mozliwości - musisz zlikwidować lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 76. Czy żeby przelać pieniądze trzeba w lokacie jednodniowej zmienić automatyczne odnawianie? I gdzie zostaną przelane pieniądze ? Na rachunek główny w BGZ z którego dalej trzeba przelać na docelowy czy od razu na docelowydocelowy?

  OdpowiedzUsuń
 77. Kiedy dopisują odsetki o której godzinie następnego dnia. Dzisiaj widziałem ze chyba coś ok 11.00

  OdpowiedzUsuń
 78. Czy mając założonych 8 lokat, po zerwaniu którejś z nich można ponownie ją założyć na inną kwotę ?
  Czy można założy te 8 lokat tylko raz ? Czy ktoś to sprawdzał, bo pytania w tej sprawie do Optimy w mailu pozostają bez odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 79. Wczoraj ok 17 doszła kasa na konto ,kiedy nalicza mi odsetki?Teraz o tej porze jeszcze nic nie mam??

  OdpowiedzUsuń
 80. Ktoś może ktoś wie czy są jakieś opłaty po zlikwidowaniu rachunku i wypowiedzeniu umowy ramowej?

  OdpowiedzUsuń
 81. Anonimowy z 17:13
  Napisz jasniej bo kompletnie nie wiadomo o co Ci chodzi.

  Anonimowy z 18:15
  W danej chwili można mieć tylko 8 lokat, jak zerwiesz jedna i masz 7, to nadal możesz założyć następna na dowolna kwotę, po prostu jednocześnie można mieć tylko 8.

  Anonimowy z 18:27
  Nie naliczą Ci odsetek za listopad, pieniadze powinny być prawdpodobnie na koncie cały dzień, obstawiam, że prawdopodobnie system sprawdza dostępną na rachunku kwotę raz w ciągu dnia i na tej podstawie bierze kwotę do obliczenia odsetek za cały miesiąc.

  Anonimowy z 19:02
  wszystko jest w umowie ramowej, nie ma opłat za wypowiedzenie umowy o prowadzenie rachunku, okres wypowiedzenia to 30 dni.

  OdpowiedzUsuń
 82. Wczoraj zleciłem z konta głównego przelew odsetek na moje konto powiązane i niestety przelew nie został zrealizowany - pieniadze wrociły spowrotem. Miał ktoś moze podobny przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 83. Czy ktoś się orientuje, czy jest jakiś dolny limit na wypłacanie srodków na konto powiązane? Bo już dwukrotnie próbuje przelać z konta głównego kwoe 3.41zł i za kazdym razem przelew zostaje zwrócony...

  OdpowiedzUsuń
 84. To dziwne, według FAQ jest tylko górny limit kwoty przelewu, nie ma nic o dolnym limicie, spróbuje się dowiedzieć o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 85. Dwukrotnie wysłana kwota 3,41zł i za kazdym razem zwrot przelewu z opisem: Nazwa odbiorcy komunikatu=Rachu

  OdpowiedzUsuń
 86. Moze jakis błąd w systemie,ja teraz wysłałam 1,95 na powiązane i normalnie mi przeszło.Owszem wyjdzie przelew dopiero w poniedziałek,ale transakcja przebiegła prawidłowo.

  OdpowiedzUsuń
 87. Normalnie przelew wychodzi i środki schodzą z konta, ale później wracają spowrotem z tym dziwnym opisem...w poniedziałek zadzwonię i wyjaśnię sprawę.

  OdpowiedzUsuń
 88. Pytanie z innej beczki, jeśli otworzę lokatę dzienną w piątek z dyspozycją odnowienia to czy ona odnowi się w sobotę czy dopiero w poniedziałek? A co z niedzielą, wtedy pieniądze całkowicie odpoczywają od lokaty i wiszą gdzieś czy jak? Bo jeśli nic się z nimi nie da zrobić to lokata nie jest aż tak atrakcyjna jak może się wydawać (w moim banku na koncie oszczędnościowym z dzienną kapitalizacją odsetki są naliczane każdego dnia świątek, piątek czy niedziela... nie wiem jak jest w innych) Jeśli ma ktoś doświadczenie z lokatą dzienną BGŻ Optima odnośnie weekendów bardzo proszę o wypowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 89. W niedzielę (4.12 godz 9:00)widzę dla każdej lokaty jednodniowej potrójne "Odnowienie lokaty terminowej" z datą 5.12 na rachunku głównym. Na szczęście na lokatach odsetki są księgowane z datą 3, 4, 5 grudzeń (sobota, niedziela, poniedziałek). Inaczej od dużych lokat groziłoby zapłacenie podatku. Ciekawostka taka, że w niedzielę są salda które dopiero będą w poniedziałek ☺ Jak dzisiaj będzie koniec świata to będę żądał zwrotu odsetek zgodnie z bieżącym dzisiejszym saldem czyli łącznie z tym co będę miał jutro ☺ W związku z dobrym nastrojem wywołanym faktem,że dzisiaj na rachunku głównym i na lokatach mam to co będzie jutro chciałbym pochwalić Optimę za jawne wyszczególnienie każdego dopisania odsetek jako transakcji. W niektórych innych bankach tego nie ma. Są tylko bieżące salda lokat (Getin on Line, Alior). W Getinie np klient nigdy nie wie czy salda są aktualne czy nie, czy odsetki zostały dopisane czy nie (czasami są parodniowe opóżnienia) . Getin to jest paranoja i nawet nie będę opisywał co się tam dzieje - trzeba samemu doświadczyć. W takich bankach odsetki przy zakończeniu lokaty trzeba sobie sprawdzać samemu wzorem lub kalkulatorem. Przy kilkudziesięciu różnych lokatach najczęściej nikt tego nie sprawdza tym większe uznanie dla Optimy za jawne odsetki. Cieszę się, że mogę pochwalić bo po paru miesiącach to każdy bank przestaje mi się podobać ☺

  OdpowiedzUsuń
 90. Panowie lepiej zakładać lokaty z automatyczną kapitalizacją odsetek, czy przy lokatach 6 x 1042,06 nie ma to sensu i lepiej żeby pieniądze przychodziły na konto główne?

  OdpowiedzUsuń
 91. W gruncie rzeczy nie ma sensu kapitalizować, bo i tak bedą Ci doliczać 19 groszy az do kwoty 1098 PLN więc można je na główne przekazywać, ktoś już na to zwrócił uwagę wcześniej w komentarzach ;)

  OdpowiedzUsuń
 92. Czemu tylko do tej kwoty?
  Czy Wam się zgadzają naliczane przez Optime odsetki?Widze,ze jedne lokaty księguja szybciej ,inne wolniej, na niektórych nie mam jeszcze odnowienia na 5,12 jest na tylko 2.12, dziwne.A jutro juz 6.Ech...

  OdpowiedzUsuń
 93. Mamy 19:00 05.12.2011 i strasznie wolno dziala ta Optima. Co wiecej nie moge zautoryzowac sobie operacji tokenem (kod przepisywany poprawnie) - blad (WARNING KCERROR : The Tp could not be called correctly). Jak widac tym razem wybrali profesjonalistow do obslugi WWW.

  OdpowiedzUsuń
 94. Podzielam poprzednika strasznie woollnnoo i na dodatek się zawiesza są problemy z wylogowaniem się ze strony aż strach lokować kase POPROSTU NIE DOPRACOWANE

  OdpowiedzUsuń
 95. U mnie też jakieś problemy z odsetkami - brak kapitalizacji dzisiejszego dnia. Jak tak dalej pójdzie to chyba trzeba będzie zabrać kapitał z tego banku...wystarczy poczytać na forach o problemach z Optimą

  OdpowiedzUsuń
 96. Nie da się zalogować: "Szanowni Klienci,

  Przepraszamy za ten nieoczekiwany błąd.
  Zamknij wszystkie okna przeglądarki internetowej i spróbuj ponownie.
  Jeśli problemy nie ustaną, prosimy o kontakt z naszym Centrum Telefonicznej Obsługi Klienta pod nr 0 801 280 280 w godzinach od 8:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku. "

  OdpowiedzUsuń
 97. A teraz jest w trakcie próby założenia lokaty (środki dostępne, po weryfikacji APPLI2 z tokena):
  Wystąpił błąd:
  KCERROR : The Tp could not be called correctly.
  Wybierz transakcję w lewym oknie

  Pupa Jasia Panie i Panowie. Zaczynam się poważnie bać. Infolinia nie gada o tej porze, do maila nie idzie dodać załącznika ze zrzutem ekranu. A co jak będę chciał wyjąć kasę? Game Over?

  OdpowiedzUsuń
 98. Dużo osób ma ten problem, musi być jakiś błąd w systemie, postaram się jutro dowiedzieć od rzecznika banku kiedy zostanie to naprawione.

  OdpowiedzUsuń
 99. Czy ktoś próbował robić już przelew powrotny na konto powiązane?
  Zrobiłem dziś rano ok 6:00 przelew z BGZOptimy do Eurobanku. Sesje ELIXIR BGZ wychodzące i Eurobanku przychodzące ładnie się "zazębiają" czasowo ale niestety środki w tym samym dniu nie dotarły na konto powiązane.
  W regulaminach nie doczytałem się informacji, że po zerwaniu lokaty nie mogę dysponować środkami - zresztą przelew na konto powiązane został zaksięgowany.
  Po raz pierwszy (a klika ładnych lat wykonuję operacje w różnych bankach internetowych) zdarzyło mi się aby przy tak wcześnie realizowanym przelewie środki nie wpłynęły na konto drugiego banku w tym samym dniu.
  Ciekawe kto "obraca" w dniu dzisiejszym moimi pieniędzmi - BGZ czy Eurobank :).
  I pytanie najważniejsze czy to jest przypadek czy tak będzie zawsze i na finalizację lokaty trzeba zakładać więcej niż jeden dzień.

  (apropos - dziś rano nie dało się zrezygnować z automatycznego odnowienia lokaty z dniem jutrzejszym - wyskakiwał błąd)

  OdpowiedzUsuń
 100. Mam ten sam problem - dwukrotnie wykonywałem przelew na konto powiązane w Euro Banku i....dwukrotnie przelew został zwracany!A dodzwonić się nie potrafię...

  OdpowiedzUsuń
 101. Witam,
  Po lekturze wszystkich komentarzy, bardzo cennych, zastanawiam się czy to jest Bank, czy SKO ( szkolna kasa oszczędności ), czy może jakiś pajac z BGŹ odpowie na zarzuty !!!

  OdpowiedzUsuń
 102. Podpisuje się pod postem powyżej...jeszcze nie spotkałem się z takimi przypadkami w działalności banku...

  OdpowiedzUsuń
 103. Mi dopiero przyszedł digi... czekam na pin (29.11 dostałem maila aktywacyjnego)
  Ktoś się orientuje ile otworzyli tych kont :-)
  W sumie dobrze że zrobiłem przelew tylko za 1 zł. Teraz tylko trzeba czekać

  OdpowiedzUsuń
 104. W końcu się dodzwoniłem i zapytałem dlaczego nie mogę dokonać przelewu na własne konto powiązane. W odpowiedzi Pan z obsługi klienta z rozbrajającą szczerością stwierdził, że to ich wina ponieważ mają niewydolny system, który rzekomo zostanie usprawniony do 14 grudnia...po prostu brak słów...

  OdpowiedzUsuń
 105. Ludzie!! Ale czad!!! Po raz pierwszy mam styczność z bankiem internetowym (elektronicznym) wspieranym RĘCZNIE!!! :)
  Sprawa dotyczy mojego posta z wczoraj gdzie wysłałem pieniądze na konto powiązane w Eurobanku.
  Pieniądze nie dotarły i dziś wróciły na moje konto w BGZOptimie.
  Udało mi się dodzwonić na infolinie i zgadnijcie jaką informację uzyskałem.....
  Na dzień dzisiejszy mają "niedopracowany" system informatyczny i jak wysyłamy przelew na konto powiązane to adresatem przelewu nie jest Jan Kowalski tylko "konto powiązane" i dlatego przelewy wracają. Jak zapytałem czy wszystkie przelewy od wszystkich użytkowników nie docierają do swojego miejsca przeznaczenia
  czy np. tylko do Eurobanku to Pani mi udzieliła informacji że:
  PRACOWNICY nie wyrabiają się ze zmianą RĘCZNĄ adresata przelewu!!!!!!!!!!
  Ale jaja!!! Wysyłasz przelew i nie wiesz czy akurat dziś zdąży się nim zająć pracownik banku i czy w ogóle on gdziekolwiek dojdzie.
  Szczerze to nie wiem czy śmiać się czy płakać...... Na razie mogę się śmiać bo wietrząc spisek chciałem wykonać przelew próbny żeby to przetestować, ale gdyby od tego przelewu zależała np. spłata mojej karty kredytowej to bym się nieźle wk.....
  Podsumowując Pani zapewniła mnie że do 15 grudnia problem zostanie rozwiązany i zaoferowała mi wykonanie przelewu na konto powiązane za jej pośrednictwem.
  Tak więc do 15 grudnia jeżeli ktoś chce mieć pewność, że jego przelew wyjdzie z INTERNETOWO-RĘCZNEGO Banku BGZOptima lepiej niech dzwoni na infolinię (min. 10 minut czekania na tel.) i składa dyspozycję przelewu telefonicznie jak to drzewiej bywało (np. w mBanku :)).

  Pozdrawiam
  P.S. Oczywiście odsetki za jeden dzień gdy kasa była w bankowym "niebycie" diabli wzięli :).

  OdpowiedzUsuń
 106. Ja w poniedziałek testowałem przelewy wychodzące i wyszło bez problemów. Na koncie powiązanym (mBank) kasa się pojawiła ale odbiorcą przelewu faktycznie jest "Rachunek powiązany" :)

  OdpowiedzUsuń
 107. Poszedł maila do rzecznika BGŻ Optima z pytaniem czy to faktycznie prawda i czy przy okazji zamierzają poprawić też między innymi błąd przy zakładaniu lokat, a także samo działanie systemu. Jak dostanę odpowiedź to pojawi się osobny wpis.

  OdpowiedzUsuń
 108. Mnie powiedzieli, że naprawią system do 14 grudnia;) nie pozostaje nic innego jak ironia...

  OdpowiedzUsuń
 109. Oto moja (bezproblemowa) droga do raju i pomysł na bycie rentierem :)
  Założyłem konto i aktywowałem przelewem w wys. 1 zł w dn. 23 listopada. 30 listopada otrzymałem digipass, a 3 grudnia PIN. W tym dniu zalogowałem się do konta i do rachunku głównego założyłem 3 rachunki celowe. Na numer r-ku głównego 5 grudnia przelałem z Eurobanku pierwszą sesją o 8.00 kwotę 107 928 zł. Środki dotarły do BGŻ o 12.00. Z nich z r-ku głównego założyłem 8 lokat po 13 491zł (maksymalna kwota optymalna), każda z nich daje 2,40 zł odsetek dziennie. Lokaty są w wersji bez kapitalizacji co powoduje automatyczne przekazywanie odsetek na rach. główny. W ten sposób na rachunku tym dopisywana jest codziennie kwota 19,20 zł. Miesięcznie z odsetek nazbiera się 576-595 zł oprocentowanych na 4,6% z kapitalizacją miesięczną i bez Belki, bo w podatek wpada się tu najwcześniej od kwoty 637zł. Jak widać jest to lepsza opcja niż lokaty z kapitalizacją i pozostawianie odsetek przy lokacie bo suma odsetek dopisanych codziennie do lokaty jest za mała by były one ponownie oprocentowane razem z lokatą.
  Na 3 rachunki celowe przelałem po 637 zł co daje 2,49zł odsetek miesięcznie na każdym, więc bez Belki.
  Uzbierane niecałe 600zł odsetek, po zakończeniu każdego miesiąca będę przelewał z r-ku głównego na rachunek powiązany (tj. mój ROR). Szkoda że to eldorado potrwa tylko do kwietnia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 110. Czyli lepiej bez kapitalizacji jednak?

  OdpowiedzUsuń
 111. Jezeli chciałabym odowłac kapitalizacje odsetek,musze zrywac lokate i jeszcze raz zakładac?

  OdpowiedzUsuń
 112. Tak trzeba zerwać lokatę i założyć jeszcze raz.

  A sposób z przelewaniem na rachunek oszczędnościowy jest ok, nawet jeśli uzbiera się 20 PLN to i tak kilka groszy zostanie do rachunku dopisanych.

  OdpowiedzUsuń
 113. A jak to jest z tymi rachunkami celowymi?na ile są oprocentowane?tez 6,48% ?Jak anonimowemu wyżej wychodzi po 2,49? Mnie od tej kwoty wyszła wyższa suma? Proszę o wyjaśnienie mnie,umysłowi humanistycznemu :|

  OdpowiedzUsuń
 114. Odpowiedz na pytanie o przelew na rachunek powiązany jest już w nowym wpisie, aktualizacja systemu bedzie 9 grudnia, więcej informacji tutaj.

  Rachunki celowe to konta oszczednościowe na 4,6% miesiecznie, stąd wyszło mu 2,49 PLN, mamy oprocentowanie 4,6% dzielone na 12 miesięcy, daje 0,38%, co miesięcznie od kwoty 637 PLN daje wspomniane 2,49 PLN.

  OdpowiedzUsuń
 115. Napisałam już 2 meile by wysłali mi formularz na wypadek śmierci ,i zero odzewu. Napisałam na tym głównym formularzu w kontaktach i nie wiem czy się doczekam.Jest jakiś inny bezpośredni mail do nich?

  OdpowiedzUsuń
 116. Witam
  Dostałam już formularz na którym mam wypełnić dyspozycje na wypadek smierci za pomoca BEZPIECZNEJ POCZTY BGZ OPTIMA.Co to znaczy?Mam to wydrukowac ,wypełnic i wysłac czy jak?Bo nie da rady nic wpisac na tym formularzu???

  OdpowiedzUsuń
 117. Znowu nie da się zalogować do optimy.

  OdpowiedzUsuń
 118. Walczę od 3 godz. i zero możliwości zalogowania się.

  OdpowiedzUsuń
 119. Jak najlepiej rozłozyć lokaty przy kwocie 40 000 tysiecy,

  4 lokaty po 10 000 tysiecy - i tez oprocentowanie bedzie 6,65

  OdpowiedzUsuń
 120. Przy takiej kwocie najlepiej rozłożyć na klika lokat wedle uznania bez kapitalizacji odsetek. Następnie otworzyć sobie dodatkowy rachunek celowy i tam przelewać odsetki, które do kwoty 637 zł ominą podatek Belki.

  OdpowiedzUsuń
 121. hmmm mam pytanie jestem od dluzszego czasu za granica i mam tam status rezydenta podatkowego, poniewaz planuje powrot do polski pomyslalem o zalozeniu lokaty w BGZ ale w umowie jednym z punktow jest potwierdzeni statusu polskiej rezydencji podatkowej, czy jesli zaloze to konto (czyli potwierdze "rezydencje podatkowa w polsce") to poza mozliwym opodatkowaniem moich dochodow z tytulu lokaty (czyli jak rozumiem troche jak podwojne opodatkowanie) istnieje jakies realne zagrozenie dla mnie (np ze strony skarbowki, innymi slowy czy jest to jakies powazne zlamanie prawa czy tylko wystawienie sie na fakt podwojnego opodatkowania)

  OdpowiedzUsuń
 122. Jak zakładam konto w bgż optima to gdy deklaruję założenie 8 lokat na 108000 zł i mam dokonać przelewu to od razu powinno się dokonać przelewu tej kwoty? Ale dopóki nie dostanie się tokena to nie ma podglądu do konta i pewności że te pieniądze tam dotarły i że lokaty zostały założone? Prosze o informację

  OdpowiedzUsuń
 123. Witam,
  Chciałbym założyć w Optimie kilka lokat 1-dniowych na maksymalną kwotę 13500. Czy lepiej - z uwagi na "zysk" - wybrać opcję z kapitalizacją codzienną czy też bezpieczniej będzie bez? Jest jakieś zagrożenie, że jeśli wybiorę kapitalizację codzienną, to wpadnę w podatek Belkowy?;)

  OdpowiedzUsuń
 124. Żeby lokaty odrazu zostały założone, musisz przelac pełną kwotę w pierwszym przelewie aktywacyjnym, inaczej pieniądze będą leżeć na rachunku oszczędnościowym.

  Anonimowy z 00:16
  myślę, że nie będzie to raczej możliwe, ktoś Ci przecież musi odebrać pin i token, nie mowiac już o tym, że bank za Ciebie odprowadza podatek i skarbówce może się coś nie podobać, że jak to placisz podatek za lokaty, a nie placisz dochodowego? poza tym regulamin BGŻ Optima nie pozwala Ci na założenie konta.

  OdpowiedzUsuń
 125. Może kapitalizowac, kwota od której pobiorą podatek to nieco ponad 14000, więc na pewno Ci tyle odsetek szybko nie naliczą, ale korzystniej jest aby z takich lokat odsetki przelewać automatycznie na konto oszczędnościowe.

  OdpowiedzUsuń
 126. Kamil ale dlaczego lepiej jest odsetki od lokaty przelewać na konto oszczędnościowe ?
  Przecież chyba lepiej na lokacie je kapitalizować wraz z lokatą. Na lokacie jest większe oprocentowanie niż na koncie i podatku Belki się także nie zapłaci.

  OdpowiedzUsuń
 127. Zacznijmy od tego, że najlepiej założyć lokatę na kwotę 13490,36 PLN, wtedy za każdy dzień będzie 2,4 PLN odsetek (oprocentowanie 6,49%). Aby kwota odsetek wzrosła do 2,41 PLN, to na lokacie musi być 13546,69 PLN, czyli dopiero po 24 dniach od jej założenia, w tym czasie tak naprawdę te pieniądze nie procentują (nadwyżka 56 PLN nad 13490 PLN), a jeśli przelejemy je na rachunek oszczędnościowy, np. z 8 lokat jednocześnie, to zbierze się tam ponad 450 PLN, które da nam dodatkowe około 2 PLN zysku z konta oszczędnościowego, ktore nawet przy kapitalizacji miesięcznej nie załapie sie na podatek Belki.

  Jednym słowem to gra o jakieś 2 złote, więc przy takich kwotach kapitalizacja albo jej brak, nie mają aż tak dużego wpływu na ogólny wynik, chociaż dziadowaniem tego nazwać nie można, bo nie trzeba się specjalnie wysilać ;)

  OdpowiedzUsuń
 128. Brawo!!!
  Pierwszy taki bank w Polsce, a może i na świecie (chociaż nie, zdaje się że w Gabonie też jest taki). Już myślałem, że życie i rynek nie pozwolą na taką amatorszczyznę, przerost formy (reklama) nad treścią i takie lekceważenie klienta. A właściwie, to nawet nie wiem, czy jestem ich klientem. Mam co prawda nr klienta, nr konta i digipass, ale nie mam kodu PIN. Dnia 23/11/11 przelałem do optimy 30.000 zł i nie wiem co się z nimi dzieje. Bank ograniczył mi w sposób nieuprawniony nie tylko dostęp do moich pieniędzy ale i wgląd do nich.
  Wielokrotne maile albo pozostawały bez odpowiedzi (abstrahuję od automatycznie wygenerowanych) albo nie znajdowały pokrycia w faktach (np.przepraszanie za opóźnienia poczty czy informacja, że ze względów bezpieczeństwa wysyłają mi nowy digipass i kod PIN).
  Oczywiście nie można dodzwonić się na infolinię (może bank czerpie z tego też jakieś korzyści) a bank-matka, czyli BGŻ, oczywiście umywa ręce. Prosiłem ich o radę bądź kontakt z Optimą, to oni uprzejmie próbowali dzwonić na infolinię optimy. Paranoja i totalna olewka.
  Mam kontakty z innymi bankami, ale to one o mnie zabiegają (zwłaszcza w sprawie lokat). Getin bank, czy Idea Bank są tego czystym przykładem.
  Optima ma mój numer telefonu, i zapewniam że rzadko bywa zajęty.
  Normalny bank taką sprawę załatwia od ręki.
  Przestrzegam innych i proszę o radę

  OdpowiedzUsuń
 129. I skończyło się eldorado - nowa informacja na portalu - możliwość zakładania lokaty dziennej tylko do 28 grudnia.

  OdpowiedzUsuń
 130. Tak a nowi klienci mogą otwierać konta z oprocentowaniem 6,48 tylko do 20 .12.2012 !!!
  Czyli co się stanie z nasza kasą jak już nie wejdzie na lokatę dzienną? Przeleją wszystko na konto główne?

  OdpowiedzUsuń
 131. "Jeśli skorzystasz z naszej oferty, złożysz dyspozycję otwarcia lokaty dziennej i przelejesz zadeklarowaną kwotę, gwarantujemy Ci oprocentowanie nominalne na tej lokacie w wysokości 6,48% do 30.04.2012.
  Oprocentowanie 6,48% zostanie utrzymane do końca kwietnia 2012 r. na założonych już lokatach - niezależnie od zmian w przepisach podatkowych."- jak to się ma do tego?

  OdpowiedzUsuń
 132. A mnie się udało założyć 9 lokat jednodniowych, tylko nie wiem dlaczego. 7 z nich to Lokaty z Wniosku, 2 to Lokaty Terminowe.

  Chciałbym też dolać (czyli zerwać i założyć nowe), tylko nie wiem, z których zrezygnować: z Wniosku, czy z Terminowych (o ile jest jakaś różnica).

  Oczywiście z banku nie ma odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 133. Zdobyli środki na świąteczne pożyczki to teraz mogą zmienić warunki lokat....dopiero się zdziwią, gdy bardzo wielu klientów od nich odpłynie w siną dal...będę jednym z pierwszych:)

  OdpowiedzUsuń
 134. Nie mam jeszcze konta w tym "interesie" i pytam "na wyrost":

  Czy by założyć lokatę jednodniową trzeba mieć pieniądze już w banku czy można "zabukować" i przelać $$$ na docelowy rachunek? Robi się tak w bankach z grupy Czarneckiego (Getin, Ideabank).

  Pytam m.in. dlatego, iż:
  a) nie mam jeszcze konta, aczkolwiek złożyłem wniosek i nie wiem czy zdążę do 28.12 pozałatwiać tematy z Digipassem.
  b) akurat 29.12 zwalnia mi się gotówka z innych lokat + ewentualnie 1 dzień transferu między bankami.

  Będę wdzięczny za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 135. Czy lokowanie pieniędzy w BGŻOptima jest bezpieczne?, jak patrzyłem na ratingi BGŻ to nie wygląda to optymistycznie....

  OdpowiedzUsuń
 136. @Jeenx
  nie da rady, lokate zakładasz przelewając pieniadze z rachunku oszczednościowego, a żeby to zrobić pieniądze na tym rachunku muszą być. Niestety w Twoim przypadku nie uda się już załozyć lokat jednodniowych

  Miedzy lokata z wniosku a terminowymi nie ma roznicy, problem w tym, że ponoć zablokowali już możliwość założenia więcej niż 8 lokat, wcześniej można było załozyć więcej, ale nie mogły przekraczać w sumie 108 000 PLN.

  @damian
  dopóki nie przekroczysz 100 000 euro to nie ma większego ryzyka, wyplate całości środków do tej kwoty gwarantuje BFG.

  OdpowiedzUsuń
 137. Stanowczo odradzam. Konto zostalo aktywowane 22 listopada. 5 grudnia w koncu otrzymalem PIN i DigiPass, ktory okazal sie uszkodzony (zaniedbanie BGZ Optima, czy oni nie sprwadzaja co wysylaja?). Tego samego dnia zglosilem to i obiecano wyslac DigiPass i PIN w pierwszej kolejnosci. Do 15.12 nie otrzymalem nic zatem zadzwonilem jeszcze raz. Okazalo sie,ze nic nie wyslali, bo ktos cos zle kliknal (kolejne zaniedbanie BGZ Optima). Na dzien dzisiejszy 25.12 wciaz nie ottrzymalem sprawnego DigiPassu (pewnie kolejne zaniedbanie BGZ Optima). Od ponad miesiaca nie mam dostepu do aktywowanego konta. To jest najgorszy bank w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 138. Podzielam wątpliwości poprzednika, choć ja aktywowałem konto 19.11 i udało mi się częściowo otworzyć lokaty dzienne, a digipass jakoś działa.
  Ale wycofanie oferty lokat dziennych zaledwie w miesiąc po starcie źle świadczy o banku i fatalnie wróży na przyszłość. A tłumaczenie, że "bank się nie spodziewał takiego zainteresowania" dodatkowo źle świadczy o zarządzających bankiem... A wprowadzenie oferty 6x6 to chyba jakaś kpina.

  OdpowiedzUsuń
 139. Witam
  Prosze odpiszcie mi szybko czy lepiej trzymac np. 2000 zł na koncie w mbanku gdzie dadza mi promocyjne 4% bez podatku belki czy na Optimie na 4,6 gdzie zabiora mi podatek Belki?Według mnie mbank ma sie tutaj lepiej,prosze o pilny odpis :(

  OdpowiedzUsuń
 140. wolałbym mbank, przynajmniej sprawdzony i bezproblemowy

  wpadki się zdarzają, ale tutaj to wygląda na ostrą chorobę wieku dziecięcego ....

  OdpowiedzUsuń
 141. No to niebawem wkraczamy w Nowy Rok...podatkowy :)

  OdpowiedzUsuń
 142. Wie ktoś może co zmieniło się w BGZ Optimie? Do końca roku dostawalem po 19 groszy od lokaty, a od nowego roku dostaje 18 gr. Nie rozchodzi mi się o 1 grosz, ale chyba powienien być gdzieś jakiś komunikat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rok 2012 jest rokiem przestępnym. Otrzymujesz 1/366 oprocentowania rocznego.

   Usuń
 143. U mnie jest to samo, staram się właśnie ustalić czym to jest spowodowane.

  OdpowiedzUsuń
 144. Ciągłe problemy są z tym bankiem. Wysyłam do nich pytanie z konta BGŻOptima i wybieram opcję, że chce otrzymać odpowiedź na adres mailowy, a oni odpowiadają mi na konto BGŻOptima. To po co taka opcja? Brak słów...

  OdpowiedzUsuń