Aktualizacja portfela - sierpień 2013

Nie podoba mi się to zaniedbywanie bloga, ale nie za bardzo jestem w stanie skutecznie temu przeciwdziałać, a przyczyn jest pewnie kilka. Miesięcznych aktualizacji jednak sobie nie odpuszczę, tym bardziej, że w tym miesiącu jest nawet czym się pochwalić ;-).

Te kilka osób, które śledzi forum na blogu (http://regularne-oszczedzanie.blogspot.com/p/forum.html) wie, że prowadzimy tam ożywioną dyskusje, która między innymi zaowocowała sporymi zmianami w portfelu. Na początku sierpnia mocno portfel zmieniłem, zrezygnowałem całkiem z bezpiecznych funduszy, zmniejszyłem liczbę pozycji do zaledwie 4 i większość zainwestowałem w fundusze małych i średnich spółek. Okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem, bo portfel zyskał w tym czasie ponad 600 PLN (nie licząc wpłaty nowej składki) i był nawet taki moment, gdy prawie udało się odrobić wszystkie straty, a te 3 miesiące temu sięgały nawet 2000 PLN. Obecnie struktura przedstawia się następująco:
Hossa na małych i średnich spółkach, a także dobre zachowanie WIG20 sprawiają, że wartość inwestycji rośnie co mnie oczywiście bardzo cieszy, bo to chyba pierwszy raz (nie licząc odbicia w 2009 roku) gdy udało mi się wyłapać jakiś większy ruch w górę. Spora w tym zasługa użytkownika "szakalisko73", który trafnie komentuje zachowanie rynku na forum niemal codziennie ;-).

Podobno w nadchodzącym tygodniu premier ma ostatecznie rozwiązać sprawę OFE i to może być dobry sygnał do dalszych wzrostów na GPW, pod warunkiem oczywiście, że FED nie ogłosi we wrześniu cięcia QE3, choć nawet jeśli to nastąpi to przed nami i tak prawie 3 tygodnie, w których indeksy mają szanse powędrować na północ. Liczę w tym przypadku głównie na WIG20 i QUE2, które może dać dobrze zarobić i chyba czas na zwiększenie pozycji w tym funduszu kosztem maluchów, które osiągnęły ciekawe poziomy i ich dalszy dynamiczny wzrost może stać pod znakiem zapytania.

Jeśli macie jakieś inne ciekawe propozycje inwestycyjne, to z pewnością, wszyscy z ciekawością zapoznają się z nimi w komentarzach. Zachęcam też do zaglądania na forum, czasami można dowiedzieć się tam czegoś ciekawego co pomaga zarabiać na tych znienawidzonych unitlinkach ;-).
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku

0 komentarze:

Prześlij komentarz