Podsumowanie miesiąca - marzec 2013

Czas wydusić z siebie kolejne niezbyt przyjemne podsumowanie miesiąca, przynajmniej jeśli patrzeć pod kątem blogowego portfela. Dzisiaj wypadałoby pewnie napisać o zmianach w mBanku, droższej karcie czy zmianach w regulaminie, który praktycznie przesądza o tym, że nowy mBank pojawi się już w czerwcu, ale to zostawię sobie na osobny wpis albo podsumowanie tygodnia.

Wróćmy do bloga, WIG20 przez ostatni miesiąc spadł o kolejne 2,60%, kontrakty jeszcze więcej bo o 3,24%, a dzięki dźwigni na QUE2, strata wynosi 6,48%, co prawie się zgadza z tym co zanotowałem w swojej tabelce. sWIG80 co ciekawsze zmienił swoją wartość o... 0%, tak, kurs w marcu szedł w górę, później w dół i skończył na identycznym poziomie, co nie do końca potwierdzają straty na UNK6 i NB4, ale to przecież nie jest idealne odwzorowanie indeksu. W każdym razie małe spółki wykazują się relatywną siłą w stosunku do WIG20 i to poniekąd cieszy i daje jakąś nadzieję.
UNK5 zrobiło typowy dla siebie wynik, TEMP6 nieco zwolnił, ale i tak nadal jest na plusie. Zrezygnowałem z podawania wyniku całości portfela, bo te obliczenia były po prostu błędne. Wygląda na to, że muszę swoją metodologię nieco zmienić, ale już mam pomysł jak to zrobić więc od przyszłego miesiąca mam nadzieję do tego wrócić. W tabelce nie uwzględniłem QUE3, którego nabyłem na przełomie marca i kwietnia. Obecnie zachowanie WIG20 nie ma dla mnie znaczenia, bo zarabiam zarówno na spadkach jak i na wzrostach dzięki podziałowi między QUE2/3. Oczywiście taka sytuacja nie może potrwać wiecznie, w zależności od tego, w którą stronę pójdzie rynek, będę podejmował kolejne decyzje dotyczące konwersji, w tej chwili chodzi o ograniczenie dosyć sporych strat w ostatnich 3 miesiącach.

Jeśli zaś chodzi o statystyki bloga, widownia pozostaje na podobnym poziomie, bloga odwiedziło 5417 osób, które wygenerowały jednak rekordową liczbę wyświetleń - 36 984. Wzrosty czytelników RSS i obserwatorów na Facebooku są raczej symboliczne, a szkoda bo publikuje tam często różne krótkie informacje i myślę, że warto tam zajrzeć ;-).

Ps. BGŻ Optima nie podała jeszcze informacji na stronie, ale w systemie transakcyjnym jest już nowe oprocentowanie, od 5 kwietnia wynosi ono 4,1%, czyli o 50 punktów procentowych mniej niż do tej pory. W tym świetle Meritum Bank wypada znacznie lepiej - 4,7 % na RO, ale tam po 18 kwietnia też ma spaść oprocentowanie, na pewno będzie wyższe niż 4%.
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku

0 komentarze:

Prześlij komentarz