BNP Paribas - 70 PLN za założenie konta i 3% moneyback

Czas zmierzyć się z kolejnym tematem, bo czas biegnie bardzo szybko i promocja skończy się już za niespełna 2 tygodnie (16 listopada), a pewnie warto z niej skorzystać, szczególnie jeśli często robicie zakupy przez internet. Zdaję sobie sprawę, że bank BNP Paribas nie cieszy się specjalną estymą po "aferze tabletowej", ale tym razem regulamin jest bardzo jasny i z przyznaniem premii na pewno nie będzie problemów, a do tego nie podpisujecie lojalki na 12 miesięcy i konto można w każdej chwili zamknąć. Aby "zapracować" na 70 PLN trzeba kliknąć w banner poniżej i wypełnić krótki formularz, przy okazji akceptując zgody na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie ofert handlowych.Gdy już to zrobicie, na Wasz mail (często do SPAMU) trafi wiadomość wraz z dalszymi instrukcjami, które obejmują kliknięcie w link przekierowujący na stronę banku, na której to trzeba wypełnić wniosek o otwarcie konta, w którym musicie wyrazić zgodę na wydanie do rachunku karty Mastercard Debit. Potem już tylko zostanie wykonać przelew potwierdzający z konta w innym banku, w którym macie podane identyczne dane.

Z promocji niestety nie mogą skorzystać byli i obecni klienci BNP Paribas, przeznaczona jest tylko dla osób, które nigdy nie miały stąd instytucją nic wspólnego. To co wyróżnia obecnie rachunek iKonto na rynku to premia moneyback w wysokości 3%, za zakupy przez internet opłacone przy pomocy usługi PayU za pośrednictwem karty płatniczej dołączonej do konta (a nie przez szybki przelew!). Jest to jeden z popularniejszych systemów na polskim rynku, który znajdziemy np. na Allegro, co w połączeniu z kodami zniżkowymi dla aplikacji mobilnej pozwala jeszcze taniej robić zakupy. Sam z iKonta korzystam już kilka miesięcy i nie mam zastrzeżeń, moneyback wypłacany jest regularnie, w połowie miesiąca.Najważniejsze daty


Jak w przypadku każdej promocji mamy tutaj kilka warunków do spełnienia w określonym terminie, po pierwsze wniosek o konto należy złożyć do 16 listopada (niedziela) włącznie. Dalej do 10 grudnia 2014 należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do konta na kwotę minimum 150 PLN. Mogą to być zarówno zwykłe płatności w sklepach, jak i zakupy przez internet, za które w przypadku skorzystania z PayU, bank naliczy Wam już moneyback w wysokości 3%. 

Organizator promocji, czyli Agora, poinformuje Was najpóźniej 19 grudnia 2014 o przyznaniu premii i konieczności wypełnienia formularza (nr konta w BNP Paribas oraz adres), co trzeba zrobić najpóźniej do 27 grudnia 2014. Terminy nie są zbyt szczęśliwe, bo będzie to bezpośrednio przed i w trakcie świąt Bożego Narodzenia, ale na pewno informacja o tym pojawi się na moim Facebooku, więc nie zostaniecie z tym sami ;-). Premia zostanie wypłacona na konto w BNP Paribas najpóźniej 31.12.2014 roku i nie jest obciążona żadnym zobowiązaniem podatkowym.

iKonto i moneyback 3% - warunki


Oczywiście byłoby zbyt pięknie gdyby konto nie miało żadnych gwiazdek, bo owszem jest darmowe, tak samo jak karta, ale po spełnieniu dwóch warunków. Zacznijmy od konta, jeśli nie chcecie zapłacić za jego prowadzenie nawet 9 PLN za miesiąc, to trzeba zapewnić wpływ wysokości 1000 PLN (nie musi do być wypłata). Jest to także wymóg, aby otrzymać moneyback. W takim wypadku konto będzie darmowe. 

Drugi warunek dotyczy karty płatniczej, kosztuje 6 PLN, chyba, że suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą płatniczą przekroczy w danym miesiącu 200 PLN, wtedy opłata nie jest pobierana. Z opłaty za kartę zwalnia także posiadanie w BNP Paribas karty kredytowej.

Wreszcie jeśli chodzi o moneyback, aby go otrzymać trzeba zapewnić wpływy w wysokości minimum 1000 PLN. Wtedy bank wypłaci nam 3% od wartości transakcji opłaconych przez PayU do kwoty 1500 PLN, co oznacza, że maksymalna premia to 50 PLN miesięcznie i 600 PLN rocznie. Promocja związana z monaybackiem trwa do 12 czerwca 2015 roku, ale może zostać przedłużona na kolejne 6 miesięcy o czym bank ma poinformować z wyprzedzeniem. O innych ograniczeniach związanych z moneybackiem możecie przeczytać w jednym z poprzednich wpisów.

Na koniec jeszcze oczywiście regulamin promocji, który znajdziecie tutaj. Odpowiedź na pytanie czy warto zakładać kolejne konto pozostawiam już każdemu z Was, z jednej strony warunki nie są trudne do spełnienia, a jak sporo kupujecie w sieci to moneyback jest nie do pogardzenia, a konto można w każdej chwili po otrzymaniu premii zamknąć. Z drugiej, strony nie każdy ma ochotę monitorować kilka kont i sprawdzać czy wypełnił już warunku darmowości, a 9 PLN za prowadzenie rachunku i 6 PLN za kartę to jednak całkiem sporo.

Jeśli to Was jednak nie zraża, to zachęcam do wypełnienia wniosku!
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

12 komentarze:

 1. Konto wygląda fajnie, zwłaszcza jak się je połączy z promocjami w sklepach czy Allegro - pisałeś o kuponie na 20 złotych, teraz można mieć darmową dostawę ( http://www.dobrzeplace.pl/karty/promocja-na-allegro-dostawa-za-darmo/ ). Szkoda tylko, że takie akcje szybko się kończą. W sumie to warunki nie przerażają - osoby wydające np. tysiąc złotych miesięcznie przez PayU (sporo takich jest), w ogóle nie muszą się zastanawiać czy spełniają kryteria zwolnienia z opłat, zaś 3% moneyback już rzadko gdzie się zdarza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy otwarciu konta wystarczy przelew weryfikacyjny czy jest zabawa z kurierem? I jak wygląda sprawa zamknięcia konta. Wystarczy wypełnić formularz online czy trzeba wysyłać papiery pocztą?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wystarczy wydać 200 PLN przez PayU, żeby mieć kartę za darmo i tylko przelew na 1000 PLN trzeba zrobić, ale te pieniądze można zaraz wrócić na inne konto.


  Allegro ma coraz więcej kuponów, teraz jest jeszcze 50 PLN do wydania na ciuchy i widziałem też 100 PLN na zakup opon, wszystko przez aplikację mobilną, więc warto na pewno temat śledzić.


  Niestety zwrot za wysyłkę tylko na kartach Visa, a w BNP Paribas dostajesz Mastercarda. I drugie niestety, kuponów na allegro nie można łączyć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Umowa podpisujesz bez kuriera, wystarczy przelew. Niestety rezygnacja nie jest tak prosta jak w Meritum Banku, trzeba wysłać listownie stosowne pismo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Można kupić kartę internetową Visa od BZ WBK płacąc za nią kartą MasterCard od BNP Paribas. Przy wykorzystaniu kuponu na 20 zł, kupując taką kartę o wartości 50 zł wydamy na nią 31,03 [51,99-20(rabat Allegro)-0,96(3% moneyback)], dokładając darmową wysyłkę do 25 zł realny rabat może sięgnąć nawet 45,96 zł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kamilu, proszę żebyś jeszcze raz przeczytał mój komentarz. Przy elektronicznej wysyłce mamy ją przecież za darmo. I nigdzie nie pisałem o jednej transakcji. Do kupna karty Visa wykorzystujemy kod na 20 zł (płacimy kartą MasterCard od BNP Paribas). A później kupujemy już to co zamierzaliśmy i płacimy za to wcześniej zakupioną kartą Visa omijając tym samym płatność za wysyłkę. To jest jakby nie patrząc połączenie tych kuponów (zakup karty Visa służy nam tylko do opłacenia faktycznych zakupów).

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pytanie odnośnie opłat za prowadzenie konta w BNP i utrzymanie karty. W związku z tym, że powyższe konto zakładałbym "za chwilę" to mam około pół miesiąca do końca listopada. Czy aby uniknąć opłat to właśnie do końca listopada powinienem wpłacić co najmniej 1000zł oraz wydać 200zł za pomocą karty?
  Czy wpłata musi być jednorazowa czy mogę wpłacić np. 2 x 500zł?
  Skoro należy wysłać stosowne pismo dla zamknięcia konta to również w styczniu, aby nie ponosić opłat, należy w/w rzeczy spełnić, bo raczej nie ma szans, żeby wyrobić się do końca grudnia?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ok teraz rozumiem w czym rzecz :-) Sporo kombinacji ale faktycznie, można wtedy wykorzystać dwa kupony, tym bardziej, że promocja VISA chyba nie ma zadnych ograniczeń.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę znaleźć w regulaminie kont żadnego zapisu, ale wygląda mi to, że w miesiącu, w którym otwierasz konto, opłaty nie będą pobierane, nawet jak nie spełnisz warunków. Suma wpływów musi przekroczyć 1000 PLN. Żeby dostać premię trzeba wydać tylko 150 PLN do 10 grudnia. 1000 PLN można przelać i zaraz wypłacić ponownie na inne konto.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ma, kupon można wykorzystać w ciągu promocji max 20 razy i nie więcej niż 5 razy na dobę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Do zaoszczędzenia, bo żeby je "mieć" trzeba "zainwestować". I 500 zł raczej jest nieosiągalne, bo w przypadku tańszej wysyłki Allegro nie zwraca różnicy, więc ciężko byłoby kupić coś żeby koszty przeysyłek były zawsze po 25 zł. Owszem można łączyć produkty do wspólnej zapłaty (tym samym do sumowania kosztów wysyłki), ale czasami ciężko wstrzelić się w te 25 zł. Bierz też pod uwagę, że bez tej promocji prawdopodobnie wzięlibyśmy po prostu tańszą wysyłkę (przy darmowej, szybciej i bezpieczniej jest wziąć kuriera).

  OdpowiedzUsuń