1000 PLN od Credit Agricole po raz drugi

Kilka miesięcy temu Credit Agricole przebiło wszystkich oferując za otwarcie konta bonus w wysokości 1000 PLN. Niestety nie ma tak pięknie i nikt nie rozdaje pieniędzy za darmo jak nowa Pani Premier, więc aby zdobyć ten tytułowy 1000 PLN trzeba się sporo namęczyć, bo premia wypłacana jest przez 18 miesięcy. W tym miejscu mogę jednak potwierdzić, że to faktycznie działa i sam od kilku miesięcy dostaję 5% zwrotu za opłacone rachunki i 33,33 PLN co miesiąc za płatności kartą, co w finalnym rozrachunku da rzeczony 1000 PLN, okupiony setkami transakcji kartowych ;-).

Nowa promocja jest praktycznie identyczna, zmieniły się tylko detale jak możliwość wysłania faktury za media przez internet (do tej pory trzeba było pofatygować się za pierwszym razem do banku), czyli de facto jest jeszcze prościej, a do tego od 5 października będzie nawet możliwość korzystania z konta w Credit Agricole za darmo, po spełnieniu oczywiście kilku warunków (do tej pory najtańsza opcja kosztowała 6 PLN co miesiąc).

Zacznijmy jednak od początku, aby skorzystać z promocji trzeba założyć jedno z trzech dostępnych w CA kont, a można to zrobić w placówce banku, przez infolinię albo przez internet (tylko na stronach banku!). Dla porządku przytoczę już warunki dla kont, jakie będą obowiązywać od 5 października, bo zmieniają się dosyć wyraźnie (TOiP znajdziecie tutaj).

a. Konto PROSTOoszczędzające - bez wymogu wpływów ale z opłatą 4 PLN za konto i 3 PLN za kartę (wpływy i tak trzeba zapewnić, aby skorzystać z promocji)
b. Konto PROSTOoszczędzające PLUS - darmowe przy wpływach 1500 PLN (inaczej 8 PLN), karta 0 PLN pod warunkiem wydania 500 PLN (transakcje bezgotówkowe) inaczej 6,9 PLN
c. Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM - darmowe przy wpływach od 10000 PLN, karta wtedy też nic nie kosztuje.

Moim zdaniem najlepiej wybrać bramkę B, bo aby skorzystać z premii trzeba zapewnić miesięczne wpływy w wysokości 1500 PLN, a jeśli chcemy też wyciągnąć maksymalny bonus, to i karta bez problemu wydamy 500 PLN. Jest też opcja Premium dla tych, którzy mogą zapewnić wpływy w wysokości 10000 PLN miesięcznie.

Pozostałe warunki to:
1) zawarcie umowy o dostęp do konta przez serwis internetowy lub telefoniczny (umowa o usługę bankowości elektronicznej);
2) złożenie wniosku o wydanie do konta debetowej karty płatniczej;
3) otwarcie w ramach konta co najmniej jednego Rachunek Oszczędzam w PLN;
4) uruchomienie usługi „Oszczędzam na okrągło” („CAsaver”);
5) zapewnienie stałego wpływu na konto, min. 1500 PLN;
6) zgoda na działania marketingowe banku;
7) wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną;
8) podać numer telefonu komórkowego lub adres email do kontaktu;
9) potwierdzić przystąpienie do promocji.

Jak widać nie ma lekko, trochę tego jest, ale większość nie jest trudna do spełniania, a w zasadzie wymagana, aby zebrać te 1000 PLN (CAsaver). Minimalny wpływ w wysokości 1500 PLN to standardowo wynagrodzenie, renta lub emerytura, ale jeśli mamy dochody z działalności gospodarczej czy innych umów (dzieło, zlecenie) to możemy podpisać zobowiązanie w postaci "Deklaracji stałego zasilania konta” i we własnym zakresie zasilać konto, co znacznie ułatwia spełnienie tego warunku.

To teraz zobaczmy co dostaniemy w zamian. Pierwsza premia to 100 PLN, które otrzymamy po pierwszej wpłacie na wybrany przez nas rachunek. Ciekawa jest forma wypłaty premii, nie jest to zwykła premia, z której mamy się sami rozliczyć, ale podniesione na jeden dzień oprocentowanie do 8,23% w skali jednego dnia, z którego mamy 123,45 PLN brutto, ale bank pobiera 19% podatku Belki, więc ostatecznie mamy rzeczone 100 PLN.

300 PLN możemy dostać za opłacanie rachunków za:
a) gaz,
b) energię elektryczną,
c) wodę bieżącą / podgrzanie wody / ścieki,
d) abonament telewizyjny, w tym za telewizję kablową lub satelitarną,
e) dostęp do internetu,
f) telefon komórkowy,
g) telefon stacjonarny.

Odpowiednie faktury trzeba przedstawić w banku do potwierdzenia (można wysłać przez internet - tutaj), muszą być wystawione na nas lub małżonka, ale koniecznie na nasz adres zameldowania podany w banku. Premia to 5% zwrotu netto, czyli aby otrzymać pełne 300 PLN trzeba w ciągu 18 miesięcy wydać na rachunki 6000 PLN, czyli przynajmniej 333,34 PLN co miesiąc. Premia liczona jest podobnie jak w pierwszym przypadku, czyli podwyższone na jeden dzień oprocentowanie od kwoty zapłaconych rachunków, czyli ponownie nie musimy martwić się o podatek. Premia wypłacana jest bezpośrednio po opłaceniu danego rachunku na nasze konto i nie ma miesięcznego limitu. Po wyczerpaniu całego limitu 300 PLN, zwyczajnie przestanie być naliczana.

I wreszcie ostatnie 600 PLN można otrzymać za płatności kartą, bank podwyższy nam o 50% premię w ramach usługi CAsaver, czyli zaokrąglania płatności kartą do wartości 0,5 PLN, 1 PLN lub 5 PLN. Na zebranie 600 PLN mamy całe 18 miesięcy, bo bank co miesiąc nie wypłaci nam więcej niż 33,33 PLN netto, na podobnej zasadzie jak poprzednio, czyli samemu odprowadzając podatek, od nadwyżki, którą w postaci odsetek nam doliczy. Dopłaty obliczane są każdego dnia, ale naliczane są klientowi na koniec każdego miesiąca, jest to 50% wszystkich zarobionych w danym miesiącu środków w ramach CAsaver. Aby uzyskać pełną premię, w praktyce trzeba wybrać opcję zaokrąglania do 5 PLN, nawet jak uśrednimy, że za każdą transakcje zbierzemy 2,5 PLN to aby uzyskać pełną kwotę premii trzeba wykonać 27 transakcji, chyba nie tylko mi wydaje się, że to bardzo dużo. Kwota transakcji musi być też większa niż 300 PLN, aby premia w danym miesiącu została wypłacona, więc nie wystarczy zapłacić kilkanaście razy po 1 PLN ;-). Premia wypłacana jest na Rachunek Oszczędzam, które oprocentowanie kwartalne wynosi 1,7%. Jednocześnie jest to z powodzeniem do osiągnięcia, sam przez ostatnie 5 miesięcy dostaję co miesiąc pełną kwotę premii z poprzedniej promocji.

Credit Agricole musiało być zadowolone z poprzedniej akcji skoro ta została powtórzona, a z pewnością wpływ na to miało wymuszenie dużej aktywności nowych klientów, którzy muszą płacić kartą jak chcą zebrać pełny bonus. Teraz dołożono do tego konieczność wydania kartą ponad 500 PLN, co skutkuje darmowym prowadzeniem rachunku i brakiem opłaty za kartę (wypłaty z wszystkim bankomatów w Polsce za darmo) i jeszcze bardziej zachęca do korzystania z niej. Jeśli zatem planujecie zmienić bank, to oferta Credit Agricole może Was zainteresować.

Jak zwykle zachęcam do samodzielnego zapoznania się z regulaminem, który znajdziecie na stronie bankustronę promocyjną znajdziecie tutaj.
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku

0 komentarze:

Prześlij komentarz