55 + 5 PLN za założenie lokaty i konta w Meritum Bank

Porównywarka usług bankowych Comperia wspólnie z Meritum Bankiem, który gościł już kilkukrotnie na łamach bloga (oferując np. lokatę na 8,5%, piękne czasy ;-)) przygotowały promocję dla nowych klientów, czyli takich, którzy nie mieli żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w tym banku po 1 października 2013 roku, czyli przez ostatnie 12 miesięcy. Jeśli łapiecie się do tej grupy, to możecie otrzymać 55 PLN premii za założenie rachunku Proste Konto Osobiste, wraz z lokatą na 2 miesiące oprocentowaną na 5% na kwotę od 1000 do 10000 PLN. Dodatkowo można otrzymać 5 PLN premii za wykonanie dowolnego przelewu przez aplikację mobilną, a Ci którzy mają refleks mogą jeszcze wygrać jeden z pięciu smartfonów iPhone 6. Zatem jak to zrobić?

Koniec promocji!
Zacznijmy od tego, że trzeba przejść na stronę na stronę z promocją (kliknij tutaj) lub kliknąć w powyższy piękny banner i na nowo otwartej stronie uzupełnić podstawowe dane, czyli imię, nazwisko, email i telefon. Po wysłaniu zgłoszenia na maila otrzymacie potwierdzenie rejestracji, wraz z linkiem do wniosku o konto i lokatę, które należy wypełnić w trakcie jednej sesji, czyli w ciągu 15 minut.
W rzeczonym mailu otrzymacie też login i hasło do swojego konta w programie ComperiaBonus, który będzie potrzebny później do zalogowania się i uzupełnienia danych koniecznych do otrzymania premii.
Założenie konta możecie potwierdzić nie wychodząc z domu, wykonując przelew potwierdzający z własnego konta w innym banku. Dane podane przy zakładaniu konta w Meritum Banku, muszą być takie same jak te w Waszym banku, aby cały proces przebiegł bezboleśnie. Konto powinno zostać potwierdzone w ciągu maksymalnie 2 dni, a dokumenty zostaną przesłane pocztą/kurierem, wraz z kartą płatniczą.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że Proste Konto Osobiste, jest rachunkiem w 100% darmowym, bez żadnych haczyków, czyli nawet jak nie wykonacie żadnej operacji na rachunku lub kartą do rachunku to i tak nic nie zapłacicie zarówno za konto jak i za kartę, a dodatkowo karta umożliwia wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, bez prowizji. Warto mieć też na uwadze, że Meritum Bank ma całkiem niezłą ofertę konta oszczędnościowego i lokat.
Gdy otrzymamy potwierdzenie założenia konta, a wraz z nim dane do logowania do bankowości internetowej Meritum Bank, trzeba się zalogować i w systemie założyć Lokatę na start, którą znajdziecie w zakładce lokaty, na liście rozwijalnej, jak na poniższym obrazku. Nawiasem mówiąc, sami widzicie, że Meritum ma całkiem niezłą ofertę również dla starych klientów, bo 4% nawet dla 100 000 PLN, to w dzisiejszych czasach całkiem sporo.


Teraz dwie bardzo ważne sprawy! 


Po pierwsze, aby otrzymać premię w wysokości 55 PLN musicie trzymać na lokacie lub koncie w Meritum Banku przynajmniej 1000 PLN do dnia 3 grudnia 2014 roku. Jest to warunek konieczny do otrzymania premii. Dodatkowe 5 PLN premii otrzymacie jeśli do rzeczonego 3 grudnia 2014 wykonacie przelew mobilny w aplikacji na smartfona. Suma obu premii będzie wypłacona przez Comperię na Wasze konto w Meritum Banku. I tu druga ważna rzecz, Comperia najpóźniej 10 grudnia poinformuje Was za pośrednictwem maila o fakcie przyznania premii. Od tego czasu macie 5 dni roboczych na uzupełnienie swoich danych (adresu i nr konta w Meritum Banku) na stronie ComperiaBonus (tutaj przydadzą się dane do logowania). Po ich uzupełnieniu premia zostanie wypłacona do dnia 24 grudnia 2014 (organizator przez wypłatę rozumie wykonanie przez niego przelewu, więc faktycznie premię możecie dostać po świętach ;-)).

Przyznaję bez bicia, że trochę z tym zachodu jest dla tych 60 PLN, ale biorąc pod uwagę, że wszystko można zrobić z fotela w domowym zaciszu, bez wychodzenia z domu i poświęcając w sumie 15-20 minut swojego czasu, to chyba da się z tym żyć.

Oczywiście zakładając lokatę na start otrzymacie od niej również odsetki, po 2 miesiącach w przypadku 1000 PLN będzie to 6,75 PLN, a dla maksymalnym 10000 PLN - 67,5 PLN (już po odjęciu podatku).

Co zrobić aby wygrać iPhone 6?


Pomijając już fakt, że nowe iPhone'y mają kiepską passę, bo jeden z nich ma tendencję do wyginania się w spodniach, oba miały problemy z oprogramowaniem iOS8, a ich ceny w Polsce zaczynają się od chorych 3500 PLN, to może jednak ktoś z Was skusi się do wzięcia udziału w dodatkowym konkursie, w którym Meritum Bank rozda 5 smartfonów. Konkurs polega na tym, że w dniach od 17 listopada 2014 do 17 grudnia 2014, bank powiadomi Was o możliwości założenia przez aplikację mobilną "Lokaty na czas". 5 osób, które dokona tego najszybciej, otrzyma po smartfonie (+10% wartości w gotówce na podatek). 

Powiadomienie będzie prawdopodobnie przez SMSa, a poza szybkością będzie liczyła się także kwota lokaty i liczba operacji wykonanych w aplikacji mobilnej, to oczywiście w przypadku gdyby więcej jak 5 osób założyło lokatę w tym samym czasie. Wiąże się z tym jeszcze jednak kwestia, a mianowicie trzeba trzymać na koncie odpowiednią ilość gotówki, gotową do inwestycji, bo niestety dzisiaj nie wiemy ani jaka będzie minimalna kwota "Lokaty na czas", ani jakie będzie jej oprocentowanie. Meritum Bank wymaga tylko, aby lokata została utrzymana przez minimum miesiąc, ale wcześniejsze jej zerwanie oznacza utratę odsetek. O tym kto otrzyma smartfona bank poinformuje przed 30 grudnia 2014.

Bank daje sobie także możliwość zorganizowania dwóch tego typu akcji, co będzie pewnie zależało od powodzenia pierwszej edycji i wielkości środków jakie dzięki niej uda się uzyskać na lokatach, bo przecież to właśnie z tych pieniędzy bank czerpie zyski ;-).

Podsumowanie


Jeśli udało się Wam przebrnąć przez powyższą ścianę tekstu, to oczywiście gratuluje, ale sami widzicie, że kruczków i warunków przy tej promocji jest całkiem sporo i trzeba się pilnować. Jeśli wolicie bardziej obrazkowe przeprowadzenie przez cały proces zakładania konta i omówienia warunków premii to zapraszam do obejrzenia poniższego wideo przygotowanego przez Comperię.W najbliższych dniach przygotuje jeszcze mały tutorial poruszania się po systemie internetowym Meritum Banku (znajdziecie go tutaj), a Wy w tym czasie możecie zastanowić się czy warto zakładać tam konto. W teorii promocja trwa do końca października, ale bank zastrzega sobie możliwość jest zakończenia przed tym terminem, zapewne jak wyczerpie pulę środków przeznaczoną na premie. Przy okazji warto też wspomnieć, że Meritum Bank płaci za polecenia swojego konta i jak już je założycie u mnie (haha ;-)), to możecie polecać je swoim znajomym (darmowe, bez kruczków, dobre depozyty) i zgarniać za to 70 PLN, szczegóły znajdziecie tutaj.

Na koniec jeszcze najważniejsze linki:

Wszystkim, którzy zdecydują się skorzystać z mojego polecenia z góry dziękuję :-). W razie pytań, jak zwykle proszę o komentarz lub mail.
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku

0 komentarze:

Prześlij komentarz