iKasa już jest, co oferuje Alior, Getin i Pekao?

Od dzisiaj oficjalnie startują płatności mobilne w sieci Biedronka, o których pisałem kilkakrotnie przez ostatnie pół roku. Na start w akcji biorą udział trzy banki, Pekao ze swoim PeoPay oraz Alior Bank i Getin Bank, z aplikacją iKasa. Wszystkie szczegóły możecie znaleźć na stronie iKasa.pl. Na pierwszy rzut oka wygląda to całkiem fajnie, ale niestety nie sprawdziła się informacja, że w akcji weźmie również udział Alior Sync.

Pekao ze swoim PeoPay nie oferuje praktycznie żadnej promocji i premii za skorzystanie z ich oferty więc nie jest to specjalna zachęta do zakładania tam konta czy korzystania z aplikacji, tym bardziej, że nie jest ona powiązana z naszym kontem ROR, a tylko wirtualną portmonetką.

Znacznie lepiej jest w przypadku dwóch pozostałych banków, które używają aplikacji iKasa przygotowanej przez ICP Polska. Alior Bank przy skorzystaniu z oferty Konta Rozsądnego daje nam 5% zwrotu za zakupy w Biedronce, które wliczają się do puli płatności dokonanych w sklepach spożywczych kartą tego banku. Maksymalny zwrot to 50 PLN miesięcznie i 400 PLN rocznie. Zaletą jest fakt, że promocją zostaną objęci również dotychczasowi klienci banku, którzy posiadają rzeczone Konto Rozsądne. Dodatkowo nowi klienci, do końca roku będą mieli naliczany zwrot, nawet jak nie spełnią warunków wymaganych do uzyskania zwrotu w normalnym przypadku, czyli przelewu wynagrodzenia/renty/emerytury i transakcji kartą.


Trzeba jednak pamiętać, że nie da się tutaj uniknąć 5 PLN opłaty za kartę płatniczą, a gdy nie spełnimy warunków wpłaty wynagrodzenia, to zapłacimy też za konto - 8 PLN i dodatkowe 4 PLN za kartę.

Jeszcze ciekawiej jest w Getin Banku, ale tam jak zawsze jest mnóstwo kruczków i małych druczków, które trochę zniechęcają do skorzystania z oferty tego banku. Na pierwszy rzut oka jest super, Getin daje 10% zwrotu za zakupy przy pomocy aplikacji iKasa w Biedronce, maksymalnie 50 PLN miesięcznie, czyli wydając już 500 PLN otrzymamy 50 PLN zwrotu. Problem w tym, że to tylko oferta dla nowych klientów (nie można mieć konta po 01.01.2013) i jeśli nie chcecie zapłacić za konto, 7,99/9,99 PLN (Konto Słoneczne/GetinUP) to trzeba wziąć też kartę płatniczą i wydać nią dodatkowe 300 PLN.


Fajnie by było jakby można było wziąć kartę paliwową, która pozwala co miesiąc zatankować paliwo po 3,95 PLN za litr (ograniczenie do 30 litrów/mc) i uzyskać jeszcze dodatkowe 40-45 PLN, ale niestety promocje się nie łączą i to fakt sprawdzony. Mimo, że nie ma o tym ani słowa w regulaminie, dwóch konsultantów i ich kierownik potwierdziło, że musimy wybrać jedną promocję. Dodatkowo pierwsza edycja promocji biedronkowej trwa tylko do końca roku, później zwrot może być procentowo mniejszy. Dobra wiadomość jest taka, że np. wybierając kartę paliwową, nadal możecie na koncie GetinUP płacić korzystając z aplikacji iKasa, ale nie ma z tego żadnych profitów.

Osobiście przełamałem się i złożyłem wniosek o konto w Getin Banku i skorzystałem z promocji na paliwo, bo skoro już mam coś wydać "na darmo" tą kartą, to niech chociaż będzie z tego jakiś profit, a płacenie telefonem w Biedronce biorę jako ułatwienie w robieniu codziennych zakupów. Do tej pory zarzekałem się, że w Getinie konta nie założę i czuję, że będę tego pewnie żałował, ale nie uprzedzajmy faktów, może nie będzie tak źle.

Stronę z biedronkową promocją Getinu znajdziecie tutaj, a Aliorową tutaj. Za kilka dni mam nadzieję, będę mógł opisać, jak wygląda sam proces płacenia przy pomocy aplikacji iKasa. Aplikacja dostępna jest już na Androida, iOS, Bada OS, Blackberry oraz w standardzie Java obsługiwanym przez starsze telefony. Brakuje tylko wersji dla Windows Phone. Aby dokonać płatności trzeba mieć w telefonie połączenie z Internetem.

Ktoś zamierza przetestować?
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

18 komentarze:

 1. Można połączyć paliwową Getin Up i Tanie zakupy czyli zwrot we wszystkich spożywczych 10% bo to przez getinonline. Mam już 2 miesiące obydwie i działa. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 2. No to coś mnie chyba na infolinii wprowadzili w błąd.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zadziała to na nokii 3310? Przydał by się spis telefonów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Spis jest na stronie iKasa.pl, nie zadziała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze mówili i ty też dałeś już sobie odpowiedź to sa dwa 'różne' banki dlatego można mieć w jednym zwrot za paliwo (Getin) a w drugim za zakupy (Getinonline). Biedronka jest w Getin dlatego nie można jej połączyć z paliwem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Juz się nauczyłam, żeby nie pytać tylko korzystać :) W Polsce niestety kto pyta ten błądzi :) na odwrót jak wszystko

  OdpowiedzUsuń
 7. A ile osób posiadających Smartphone posiada aktywny pakiet internetowy?
  sam ten fakt już powoduje że będzie to usługa niszowa.
  po drugie na chwilę obecną ja na mojej Lumi choćbym chciał to nie zapłacę. A aplikacja jest na tak egzotyczne systemy w naszym kraju jak Bada czy BB
  Mogli się lepiej przygotować do startu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Marek nie zgadzam się z Tobą, nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale pakiet danych w abonamencie to dostaje teraz każdy. Druga sprawa, brakuje tylko apki na Windows Phone, na Androida, iOS, Bada, BB czy Symbiana (Java) apka jest, co daje jakieś 95% rynku, to jest słabe przygotowanie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja aktywnie korzystam z karty dla kierowców getin banku i bardzo sobie chwalę. A teraz kolejna fajna oferta z Biedronką. Bardzo kusi zwłaszcza, że często robię tam zakupy.

  OdpowiedzUsuń
 10. 95% rynku?

  W Polsce udział WP w rynku to ponad 20% (http://www.rp.pl/artykul/1010909.html), czyli na starcie masz 1/5 rynku wyrzuconą przez brak aplikacji.

  A co do pakietu internetowego to kłóci się to z badaniami, które mówią, że 25% użytkowników nie korzysta z internetu w smartphonie (http://www.telepolis.pl/wiadomosci/24-uzytkownikow-smartfonow-nie-korzysta-z-internetu,2,3,28442.html). No to tutaj odpada 25%  Nie wspominając o tym że smartphona posiada tylko

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię u nich kupować ale nie znoszę pytania o drobne więc teraz na pewno skorzystam z możliwości płacenia mobilnego. W getinie mam konto, więc problemów nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Swoją drogą długo otwierają konto w tym Getinie, kurier był w środę, mamy piątek i cisza ;-) a myślałem, że w tym tygodniu już przetestuje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Genialne!
  Poszedłem po pracy do oddziału Getin, formalności ok 15 min łacznie z kawą, którą dostałem. Po powrocie do domu przelew błyskawiczny z Alior-Syncu i ruszyłem do Biedronki. Przy kasie wyjmuję telefon, włączam aplikację - gdy przychodzi do płacenia pokazuję kod i po chwili potwierdzam transakcję. Cała akcja mniej niż 10 sekund.
  Dla mnie bomba :)

  OdpowiedzUsuń
 14. U mnie wreszcie wczoraj konto aktywowali, dzisiaj przetestuje :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Codzienne zakupy:
  IX. Postanowienia końcowe
  1. Niniejszy Regulamin oraz regulaminy kolejnych Edycji są jedynymi dokumentami określającymi szczegółowe zasady niniejszej Promocji.
  2. Uczestnicy Promocji związani są postanowieniami umowy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego zawartej z Bankiem.
  3. Promocja nie łączy się z innymi Promocjami Organizatora

  OdpowiedzUsuń
 16. Punkt IX ustęp 3 ;P promocje się wykluczają.

  OdpowiedzUsuń
 17. Płacić iKasą mona, ale jeśli się już skorzystało z innej promocji do rachunku to nie ma możliwości przystąpienia do promocji z Biedronką tzn. zwrot 10% płacą iKasą :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak, tylko Getin Bank i Getin Online to oddzielne twory, powinno się dać korzystać z karty paliwowej w pierwszym i codziennych zakupów w drugim ;)

  OdpowiedzUsuń