Meritum Bank - 4,7% od kwietnia na RO

Jak podaje AppFunds, powołując się na swoje tajne źródła już jawne źródła w Meritum Banku, po zakończeniu aktualnej promocji, od 1 kwietnia oprocentowanie rachunku oszczędnościowego w tym banku wyniesie 4,7%, czyli spadnie tylko o 0,3% i pobije tym samym nawet większość oferowanych na rynku lokat. Dla przypomnienia dodam, że obecnie Meritum Bank daje na swoim koncie oszczędnościowym 5%.

To jednak nie wszystko, te same źródła utrzymują, że oprocentowanie do końca roku nie spadnie poniżej 4%, niezależnie od tego co będzie się działo w tym czasie ze stopami procentowymi. Na oficjalne informacje jeszcze musimy chwilę poczekać już nie musimy czekać, nie ulega wątpliwości, że gdański bank gra bardzo agresywnie na rynku depozytów, co widać też zresztą po tempie jego rozwoju. Według ostatniego raportu rocznego, suma bilansowa wzrosła o ponad 60%, a jest to nie lada osiągnięcie na tak konkurencyjnym rynku jak ten w Polsce.


W Meritum Banku możemy mieć otwartych nawet 5 rachunków oszczędnościowych i trzymać na nic dowolną kwotę, która będzie objęta podanym oprocentowaniem w całości. Znacznie bardziej przejrzysty system, niż to co oferuje BGŻ Optima, z promocyjnym oprocentowaniem na koncie głównym, innym na kontach dodatkowych itd. Trzeba jednak pamiętać, że tylko raz w miesiącu możecie z konta wypłacić pieniądze bez opłaty, każda kolejna kosztuje 10 PLN. Z racji tego, że można otworzyć nawet 5 rachunków, to przy odrobinie zabawy można mieć 5 darmowych przelewów. Gdy chcemy dokonać płatności, wybieramy wszystko z jednego konta, płacimy i resztę przelewany na konto nr 2, itd.

Obecnie oferta Meritum Banku jest całkiem ciekawa, Konto Zarabiające, które jeszcze do końca lutego płaciło nam 4% za wydatki na stacjach benzynowych, od marca zwraca 1% za wszystkie transakcje kartą debetową, pod warunkiem, że przekroczą one 200 PLN, a na nasze konto wpłynie co miesiąc przynajmniej 2000 PLN nowych środków, które oczywiście w każdej chwili możemy wypłacić. Samo konto też nic nie kosztuje, wszystkie bankomaty macie za darmo, a za kartę nie zapłacicie nic po wydaniu 200 PLN, w innym wypadku karta kosztuje 2 PLN. Przy zakładaniu konta jest też lokata powitalna, na 3 miesiące, 5,5% i maksymalnie 20000 PLN. Jednym słowem konto warte rozważenia, w razie pozytywnej decyzji polecam swój link polecający: https://przejdzdomeritum.pl/M10407 :-)

Jedyne co mnie w Meritum Banku razi to dosyć toporny system transakcyjny, ale to też może się niedługo zmienić, bo podobno bank pracuje nad nową rewolucyjną bankowością mobilną, która pewnie na systemie internetowym też odbije swoje piętno. Keep up the good work!
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

8 komentarze:

 1. Tajne źródło już jest jawne. Na stronie banku pojawił się komunikat:
  http://www.meritumbank.pl/bank/aktualnosci/?r,main,bUrl=n&r,main,newsId=82014

  OdpowiedzUsuń
 2. Przymierzam się do Meritum. Tylko problem może być z tymi 2k co miesiąc, bo wypłata nie zawsze tak wysoka jest:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz obrócić gotówkę przez inne konto, wystarczy że suma przelewów da 2000 PLN lub więcej.

   Usuń
 3. Jeśli założę 5 kont oszczędnościowych, to mogę z każdego z nich robić przelew do innego banku i póki wykonuję 1 przelew wychodzący per konto miesięcznie, to konta są bezpłatne i nie obwarowane żadnymi warunkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co do innego banku? Możesz z każdego raz w miesiącu zrobić przelew na główny rachunek. A z niego już dowolną liczbę razy darmowych przelewów gdziekolwiek chcesz. Konta oszczędnościowe są bezpłatne i nie ma warunków, ale szczerze to nie wiem czy można je założyć bez konta podstawowego.

   Usuń
 4. To ja w takim razie pytam się jaki jest sens zakładania lokat, skoro rachunki oszczędnościowe mają porównywalne oprocentowanie? Do tej pory zakładałam lokaty w mBanku, ale coraz mniej opłaca się bawić w lokaty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sensu, teoretycznie powinna być zależność, że lokata daje więcej niż RO, ale tak po prawdzie, to dla banku dobrze oprocentowany RO to lepszy depozyt niż lokata na 3 czy 6 miesięcy bo klienta zawsze będzie tam pieniądze trzymał.

   Usuń