Kindle 5 od mBanku za kartę kredytową

Kolejny raz powraca mBankowa promocja karty MasterCard Miles & More, w której można dostać czytnik ebooków - Kindle 5, w zamian za złożenie wniosku o kartę kredytową i oczywiści uzyskanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Oczywiście oferta skierowana jest do osób, które żadnej karty kredytowej w mBanku nie posiadają i nie miały jej przynajmniej od stycznia 2012.


O tym czy warto, to już każdy zdecyduje sam, mBank dostarcza czytniki w wersji z reklamami, który kosztuje na Amazonie ledwie 69  USD, czyli w przeliczeniu około 225 PLN, a nie ponad 400 jak podane jest w tytule Groupona. Jest to o tyle istotne, że w razie rozwiązanie umowy w ciągu pierwszych 12 miesięcy, koszt czytnika w kwocie 440 PLN zostanie dopisany Wam do rachunku karty kredytowej. Trzeba też uczciwie przyznać, że zamówienie wersji Special Offers bezpośrednio z Amazona do Polski nie jest możliwe, ale na Allegro takich ofert nie brakuje.

Jeśli chodzi o warunki konieczne do spełnienia, w przypadku karty MasterCard Miles & More Premium (zdolność kredytowa na minimalny limit 10 000 PLN) trzeba wydać 1000 PLN, a w przypadku MasterCard Miles & More (zdolność kredytowa na min. 3000 PLN) wystarczy wydać 500 PLN, a musi to nastąpić do 12 maja 2013. Czytnik zostanie wysłany na adres korespondencyjny do końca maja 2013.

O samych milach nie ma się co rozpisywać specjalnie, bo każdy zainteresowany pewnie wie na czym to polega. Aby móc wymienić mile na lot trzeba ich uzbierać przynajmniej 10 000 (jeśli chcecie polecieć np. na Białoruś ;-)), na start dostajemy 3000 mil w przypadku karty Premium i 2000  w przypadku karty podstawowej. Każde wydane 3 PLN kartą Premium to 1 mila, w przypadku karty podstawowej, na 1 milę trzeba wydać 5 PLN. Trzeba też pamiętać o tym, o czym na grouponie nie ma ani słowa, już od pierwszego roku trzeba korzystać z karty aktywnie, min. 10 transakcji miesięcznie (120 rocznie) lub ich wartość na poziomie 60000/18000 PLN (Premium/zwykła) rocznie. Inaczej po roku za kartę Premium zapłacicie bagatela 600 PLN, a za zwykłą aż 200 PLN. Niezbyt przyjemna perspektywa, prawda? Dlatego trzeba się dobrze zastanowić czy potrzebujecie kolejnego plastiku w portfelu ;-).

Pełna oferta wraz ze szczegółami dostępna jest tutaj.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

5 komentarze:

 1. wziąłem kartę kredytową z mbanku w poprzedniej edycji tej promocji ale tam chyba nie było warunku utrzymania karty przez 12 m-cy. A kindle zajebisty :) To jedyna korzyść z mbanku w ciągu ostatnich 2 lat :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupowałem na początku grudnia bezpośrednio w Amazonie Kindle Classic w wersji bez reklam - ze wszystkimi kosztami - przesyłka, podatek kosztował mnie 440 zł minus cash back 5% z AS.
  Tak więc - oferta dość słaba jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja się akurat skusiłem. Na pewno będę pamiętał o warunkach koniecznych do tego, żeby karta była darmowa (w praktyce 10 transakcji miesięcznie), a czytnik akurat mi się bardzo przyda. Do tego karta zapewnia darmowe ubezpieczenie podróży zagranicznych - w razie czego będę jeszcze porównywał z ofertami odpłatnymi, ale na pierwszy rzut oka wygląda, że wystarczy to co oferują. Nie dość, że ubezpieczenie darmowe, to obejmuje właściciela karty oraz do 2 osób podróżujących z nim.
  Dlatego może nie dla wszystkich, ale oferta całkiem atrakcyjna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiadomo, jak wykorzystacie możliwości to pewnie warto, ja już bym nie dał rady z 4 plastikiem, na którym trzeba obrót określony zrobić aby nie płacić ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Na początku byłem napalony na tą ofertę, ale po przeczytaniu tego artykułu, zapoznaniu się z ofertą i po przemyśleniu na trzeźwo stwierdziłem, że to nie jest dla mnie i, że nieraz mógłbym mieć problemy z zobowiązaniem, dlatego nie skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń