Alior Sync ma dość rozdawnictwa, chce już zarabiać

No to mamy oficjalny koniec banku bez kruczków i gwiazdek, koniec rozdawnictwa wolną ręką, Alior Sync, który w ciągu kilku miesięcy zdobył już 100 000 klientów, po pół roku swojej działalności zamierza zacząć zarabiać na swoich klientach, a nie tylko płacić za zakupy w Internecie.


Najpierw wydłużono do 10 dni okres jaki bank daje sobie na wypłatę zwrotu, a od 1 stycznia 2013, aby dostać te 5% za zakupy w sieci poprzez "Płacę z Alior Sync" albo płatności przez internet (MOTEC) wykonane kartą, będzie trzeba spełnić przynajmniej jeden z czterech warunków:
1. Na konto klienta w Alior Sync co miesiąc będzie wpływać wynagrodzenie od pracodawcy bądź stypendium z uczelni
LUB 
2. Średnie miesięczne saldo na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym klienta w Alior Sync będzie wynosić minimum 1 500 zł, 
LUB 
3. Łączne średnie saldo miesięczne na lokatach terminowych (w tym na lokacie negocjowanej, standardowej, rekomendacyjnej oraz na lokacie z dopłatami „świnka skarbonka”), rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym i rachunku oszczędnościowym klienta będzie wynosić minimum 10 000 zł, 
LUB 
4. Łączne średnie saldo miesięczne zadłużenia w ramach posiadanych przez klienta rachunków kart kredytowych, pożyczki i limitu odnawialnego będzie wynosić minimum 3 000 zł.
W regulaminie jest to nieco bardziej uściślone, chociaż nie całkowicie, bo np. jest mowa o wynagrodzeniu, ale bank nie informuje jak to będzie sprawdzał. Pewnie jeśli jakiś przelew będzie budził wątpliwości, to aby dostać cashback, trzeba będzie udowodnić, że to faktycznie nasz pracodawca, przelał nam te pieniądze.

Warto też zwrócić uwagę na sposób wyliczania średniego salda na ROR, jest to suma stanu rachunku na koniec każdego dnia, podzielona przez liczbę dni w miesiącu. Nie musimy mieć cały czas 1500 PLN, wystarczy jak jednego dnia będziemy mieli kwotę 45000/46500 PLN (30/31 dni) albo mniejsze, na nieco dłuższy okres czasu. Tak samo liczone jest średnio saldo na rachunkach oszczędnościowych/lokatach oraz zadłużenia.

Na pewno stwarza to pewne komplikacje dla osób, które nie korzystają z Alior Sync jako ze swojego głównego konta. Najłatwiejszym warunkiem do spełnienia wydaje się być trzymanie na rachunku 1500 PLN lub ewentualnie założenie lokat na kwotę minimum 10000 PLN, jeśli taką gotówką dysponujemy. Przelew wynagrodzenia to też dobry pomysł, ale pewnie nie każdy ma ochotę na odwiedzanie działu kadr ;-).

Z zadłużeniem to już nieco inna kwestia, limit w koncie jest bez sensu, nie dość, że bank kosi na prowizji, to jeszcze musimy faktycznie te pieniądze od banku pożyczyć i płacić od nich odsetki, znacznie większe niż 5% z cashbacku. To samo z kredytem. Sytuacje ratuje nieco karta kredytowa, ale chyba niewiele osób robi w miesiącu zakupy kartą na kwotę ponad 3000 PLN, a trzeba jeszcze pamiętać w jaki sposób liczona jest średnia i uważać, żeby czasami tych kilku PLN nie zabrakło.

Jest jeszcze jedna mała uwaga, nowe warunki obowiązując starych klientów od 1 stycznia 2013, ale wszyscy, którzy podpiszą umowę po 1 grudnia 2012, nowe warunki mają od dnia jej podpisania.

Przy okazji Alior Sync wprowadza też promocyjne, przedłużenie gwarancji o 12 miesięcy dla artykułów RTV i AGD, które zakupimy przez Internet, jest to nic innego jak zwykłe ubezpieczenie. Nie ma jednak jeszcze regulaminu tej usługi i nie wiadomo jak to będzie dokładnie działać, ale z pewnością jest to ciekawa propozycja.

No to, który warunek zamierzacie spełnić, żeby dalej otrzymywać cashback? ;-)
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

17 komentarze:

 1. Dla drobnych ciułaczy ten bank stracił raczej racje bytu, bo dla kilkunastu(-dziesięciu) złotych nie warto blokować 1500zł na RORze, przy oprocentowaniu 0,1%.

  Ciekawe co teraz zrobiłby ninja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba na to spojrzeć w inny sposób, 1500 PLN trzymane w DBnet na 8,1% (obecnie chyba najlepsza oferta) daje 8,2 PLN netto, zeby dostać te 8,2 PLN z cashbacku, wystarczy wydać 164 PLN w internecie, to chyba nie jest dużo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko wydatki w internecie czasami trudno zaplanować. Do tej pory można było po prostu przesłać pieniądze do Synca i coś sobie kupić ze zwrotem.
  Teraz trzeba będzie tam trzymać 1,5k bo, a nuż coś kupimy sobie na allegro, żeby otrzymać kilka złotych zwrotu.

  No i niestety nigdy nie wiadomo także czy bankowi nie spodoba się przypadkiem taka transakcja i być może nie otrzymamy zwrotu.

  Dla mnie ten bank stał się już mniej atrakcyjny i myślę że należy spodziewać się pierwszej fali zamykania kont.

  Jeżeli ktoś nie ma konta w mBanku, to wystarczy otworzyć msaver i już mamy 9% na koncie (przy odpowiednich wpływach na konto).

  OdpowiedzUsuń
 4. Zobaczycie nastąpi odpływ ludzi do mbanku. Oferta Aliora jest już bardzo słaba, nawet roku nie wytrzymali.

  OdpowiedzUsuń
 5. a co na to Ninja ? :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja Syncowi tak: https://www.facebook.com/#!/events/555383351144141/

  OdpowiedzUsuń
 7. W takim układzie Alior "1500 zł" Sync raczej nie doścignie mBanku z mSaverem. Właściwie widzę tylko jedna przewagę Aliora - możliwość wyciągania pieniędzy "ze ściany" w dowolnym bankomacie. Z drugiej strony oferuje też to Deutsche Bank z o niebo lepszym oprocentowaniem. Aliorowy ninja po raz kolejny potknął się o własne nogi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Od DZIŚ (tj. 02.11.2012 roku) NIE MA JUŻ 8,1% w dbNet. Obowiązuje nowe oprocentowanie - 6% (do 10.000 PLN).

  https://www.deutschebank.pl/static/c3b39d5d67224a19b2265d6f63f89813/Oprocentowanie.pdf

  Strzyżenie jeleni czas zacząć!

  OdpowiedzUsuń
 9. Z innej strony - Lokata Rekomendacyjna (jakby nie było to 7,5%!) ratuje sytuację (wszak trwa 4 miesiące). Aczkolwiek na początku przyszłego roku trzeba będzie przypilnować tematu po zakończeniu tejże lokaty. Jeśli Synek nie zaproponuje nic ciekawszego - "czeba becie zwijać rolki" stamtąd.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest też lokata na 6.5% na pół roku, nie taka zła.

  Co do dbNet to kwestią czasu było i tak wytrzymali długo bo chyba około roku z tym 8,1%.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oni są niepoważni dając do spełniania takie warunki. Natomiast nindżowi pozostaje chyba tyko harakiri :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam . Jak ktoś jeszcze nie związał się z Alior Sync i ma ochotę na założenie depozytu na 4 miesiące na 7,5% w skali roku jestem otwarty na propozycję , posiadam już konto w tym banku i jeśli znajdzie się ktoś kto do tej pory nie założył tam konta a ma ochotę zdeponować środki płatnicze to bardzo proszę ...

  W powyższej sprawie proszę pisać : radiowe[małpa]wp.pl Gadu - Gadu 1680879 .

  UWAGA : najprawdopodobniej oprocentowanie 7,5 % zniknie z oferty alior sync w tym tygodniu , więc należy się pośpieszyć .

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Jedno pytanie - jak sprawnie i szybko zamknąć Alior Sync?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak ktoś nie założył a jest zainteresowany lokatą rekomendowaną na 4 miesiące w alior sync podaję nr. ( 12 cyferek ) lokaty dziś założonej i w całości opłaconej :

  3200 5676 7017

  Lokaty nie zamykam przed terminem jej zakończenia .

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Przy okazji nie wiem czy ktoś to wyłapał, ale zerkając w nowy regulamin można znaleźć wpis odnośnie wstrzymywania wypłaty zwrotu: "e. Gdy Bank stwierdzi, iż pojedyncza transakcja lub grupa transakcji będąca podstawą naliczenia Punktów powiązana jest z
  działalnością gospodarczą właściciela/współwłaściciela rachunku lub transakcje zostały dokonane w imieniu lub na rzecz
  osoby, która taką działalność prowadzi."
  Zapewne niejeden w ten sposób korzystał więc i Ci klienci wyniosą się z banku :)
  Pełna wersja nowego regulaminu dostępna tutaj: http://static.sync.pl/attachment/regulamin_obslugi_produktow_alior_sync_20121101.pdf

  Pozdrawiam Raz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prawdę będę tęsknić za tymi krętaczami i oszustami. Nic dziwnego że ograniczają CB, my Polacy zawsze musimy coś wykombinować...

   Usuń