Cashback w Alior Sync dopiero po 10 dniach

Dawno nie zaglądałem na swoje konto w Alior Sync, ale zazwyczaj jak już to robię, to się muszę na czymś srogo zawieść ;-). Dzisiaj jest tak samo, w czwartek bank rozesłał do swoich klientów ciekawą wiadomość, pamiętacie pewnie, że z miesiąc temu informowali o zmianach w regulaminie, które mają być na korzyść klientów, bo dostosowują go do wymogów dyrektywy UE. Okazuje się, że to nie jedyne zmiany, a że nie studiowałem wcześniej nowej wersji...


... to było dla mnie zaskoczeniem, jak się dowiedziałem, że od 24 października, kiedy to nowy regulamin zaczął obowiązywać, naliczenie zwrotu z tytułu usługi cashback (a tak naprawdę to money back), będzie od listopada trwało nie jak do tej pory 5 dni roboczych, a już 10 dni, co w listopadzie oznacza, wypłacenie premii najpóźniej 15 listopada. Spora zmiana, nie sądzicie? ;-)

Nie dziwię się, że informacja poszła w osobnej wiadomości, bo pewnie na początku listopada, gdyby zwrot nie pojawił się na kontach klientów w terminie 5 dni, to podniosłaby się wielka wrzawa, a tak, wszystko jest w porządku, poza tym, że Alior Sync coraz bardziej kombinuje ;-)

Ale potraktujmy to jako rozwiązanie, które pozwoli na zajęcie się innymi palącymi problemami, zamiast naliczaniem premii i sprawdzaniem, w pośpiechu, czy aby transakcje przez nas dokonane nie są pozorne. Teraz gdy będzie na to pełne 10 dni roboczych, to może wreszcie będzie czas naprawić naliczanie obciążenia karty kredytowej w widoku transakcji (dublowanie wartości) czy generowanie wyciągów z tejże kredytówki, w terminie krótszym niż 2 tygodnie po zakończeniu okresu rozliczeniowego ;-).

Mam nadzieję, że pozostałe funkcje jako tako działają, bo zamierzam skorzystać w listopadzie z funkcji autouzupełniania gotówki na koncie z konta oszczędnościowego, ciekawe czy nie przeżyje kolejnego zaskoczenia. Btw to kilka dni temu Alior Sync pochwalił się, że ma już 100 000 klientów, trzeba przyznać, niezły wynik.

To jeszcze skoro już jesteśmy w temacie bankowości nowej generacji, nowy mBank kilka dni temu przesunął premierę swojej odsłony, początkowo miała pojawić się do końca 2012 roku, ale niestety ta data nie zostanie dotrzymana. Teraz mowa jest o starcie w 1. kwartale 2013, ale to jeszcze może nie być rewolucja, bo nowe funkcjonalności mają być dodane dopiero w 3. kwartale 2013.

Wszystko to sprawia, że nie wiadomo co tak naprawdę dostaniemy pod szyldem nowy mBank i w jakiej postaci. Coraz mnie też zaczyna mi się ten pomysł podobać, bo wiele wskazuje na to, że będzie to raczej kopia Alior Sync, a jeśli do tego będzie też tak wybrakowana na samym początku, to chyba ciężko będzie skłonić dotychczasowych klientów mBanku, do przejścia na nowy mBank. Chyba, że wprowadzą dodatkowe opłaty dla eKonta, wtedy motywacja, żeby zmienić bank będzie większa ;-).

W ramach aktualizacji, założyłem konto w ING z promocji Groupona, wysyłanie karty płatniczej zajmuje im sporo czasu, ale może wreszcie kiedyś dojdzie, zostało 2 miesiące na wydanie 1000 PLN. Swoją drogą śmieszny system ma to ING, przypomina mi nieco Alior Sync, tymi swoimi wielkimi ikonkami, ale nie miałem okazji jeszcze się w niego zagłębiać, żeby go ocenić dokładnie.

PS. A portfel dalej leci w dół, żal na niego patrzeć...
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

11 komentarze:

 1. ING również założyłem, kartę już dostałem po 7 dniach od aktywacji konta, pewnie ten 1000 wydam w ciągu miesiąca więc na koniec roku powinni mi 200 przelać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie dlatego u mnie to tak długo trwa, bo po tygodniu dopiero aktywowałem dostęp online do konta ;) więc może w przyszłym tygodniu przyjdzie karta ;) Przez pierwsze 3 dni też zaciekle dzwonili z infolinii, później dali sobie spokój ;)

   Usuń
  2. u mnie były jaja z umową bo przysłali tylko 1 egzemplarz :) Po moją kopię umowy musiałem się udać do placówki :)

   System internetowy jest nienajgorszy - przede wszystkim szybko działa i łatwo się loguje. Ale i tak pewnie po odebraniu 200 PLN zamknę konto.

   zamieniasz que2 na que3 czy czekasz :D

   Usuń
  3. Czekam, jak przebije 2300 pkt to pewnie zaczne ciąć straty, zabezpieczające się QUE3, może coś zmienic decyzja RPP w sprawie stóp na początku listopada.

   Usuń
  4. byle do marca :) wtedy 5 lat mija i zapominam o tej porażce :(

   Usuń
  5. Czyli jak, zawieszasz wpłaty? ;)

   Usuń
  6. zawieszam bo mnie już wku.....a ta lista transakcji gdzie składka to 240PLN a pobrana opłata to 50PLN. To nie ma żadnego ekonomicznego sensu moim zdaniem.

   Usuń
  7. Ale wiesz, że jak zawiesisz, to będzie wpłata 0 PLN, a opłata 60 albo i 70 PLN ;) lepiej kontynuować, to co wpłacisz zawsze będziesz sobie mógł wypłacić, a opłata nie wzrośnie. Już chyba lepiej opłaca się zerwać, niż zawiesić.

   Usuń
  8. nie mam teraz przed oczami regulaminu więc nie wiem. Tak czy inaczej przestaję w to wkładać kasę. Zakładam, że utrzymam tam tą kwotę wpłaconą przez te 5 lat co da miesięczną opłatę na poziomie 50 PLN. Nie wiem czy istnieje jakaś inna forma takiego oszczędzania z tak bandycką stawką za "zarządzanie"

   Usuń
 2. Podziękujmy Syncowi. Serdecznie! https://www.facebook.com/#!/events/555383351144141/

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziękujmy Syncowi. Serdecznie! https://www.facebook.com/#!/events/555383351144141/

  OdpowiedzUsuń