7.5% na 4 miesiące od Alior Sync, ale z gwiazdkami

Alior Sync walczy o depozyty, kto by pomyślał, że tak szybko zaczną też walczyć o klienta na polu lokat. Do tej pory ich oferta poza tą startową nie była rewelacyjna, ale dzisiaj zrobili krok w bardzo dobrą stronę, choć oczywiście nie ma nic za darmo. Ale po kolei.
Żeby dostać 7.5% na lokacie trwającej 4 miesiące, trzeba namówić do jej założenia swojego znajomego, który dodatkowo nie może być klientem Alior Sync. Jednym słowem jak chcesz dostać dodatkowe 1.5%, bo standardowo, czteromiesięczna lokata ma 6%, to musisz zdobyć dla Alior Sync nowego klienta. Teraz policzmy sobie, lokatę można maksymalnie założyć na 100 000 PLN, czyli te dodatkowe 1.5% przy tej kwocie daje nam około 405 PLN dodatkowych odsetek już po odjęciu podatku.

Dużo? Mało? Jeśli faktycznie założymy lokatę na tak dużą kwotę, to na pewno warto skorzystać, bo nic lepszego chyba obecnie na rynku nie ma, jeśli dobrze kojarzę (a już na pewno nie przy takiej kwocie lokaty ;-). Haczyk? Nie można zerwać lokaty przed 15 grudnia 2012, bo inaczej nie dostaniemy premiowych 7.5%. Lokaty nie możemy zerwać ani my, ani nasz znajomy, który ją założył z naszego polecenia. Plus to fakt, że obaj dostajemy 7.5%. Kwota lokat to min. 1000 PLN, max. 100 000 PLN.

Warto zwrócić uwagę, że w regulaminie jest nieprecyzyjny zapis, który mówi o podniesieniu oprocentowania od 15.12.2012, co mogłoby świadczyć, o że ktoś kto założy lokatę np. jutro, przez pierwsze 3 miesiące będzie miał standardowe 6%. Wątpliwości jednak są rozwiązanie na stronie promocyjnej, gdzie jest jasno napisane, że 7.5% w skali roku dostaniemy za cały okres trwania lokaty.

Generalnie poza tym, że trzeba faktycznie nakłonić kogoś do związania z Alior Sync, to warunki są całkiem przyzwoite, oczywiście najlepiej by było jakby dało się taki mechanizm zastosować z kimś kto już jest klientem Alior Sync, a np. przyniesie nowe środki na konto, ale to musi pozostać w sferze myślenia życzeniowego. Promocja trwa od wczoraj do odwołania.

Patrząc na zapowiedzi RPP, warto pewnie zawczasu założyć kilka wysoko oprocentowanych lokat, bo chyba wojna depozytowa pewnie nieco spuści z tonu i tego typu oferty jak choćby ta powyższa, znikną z rynku.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

15 komentarze:

 1. W tym samym momencie piszemy o tym samym :P Najlepiej po prostu otworzyć sobie na kogoś z rodziny drugą lokatę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z opisu wynika że muszą powstać dwie lokaty: nasza własna oraz tego znajomego który też musi założyć. Dobrze rozumuję?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli ktoś załozył sobie taką lokate, prosze o odpowiedź ile czasu jest od momentu złożenia wniosku na opłacenie lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładając lokatę w systemie, musisz pewnie środki przelać natychmiast, przy zakładaniu przez znajomego na stronie, nie wiadomo, w regulaminie nie ma o tym ani słowa.

   Usuń
  2. Na Wirtualnym Oddziale dostałem odpowiedź, że 14 dni, ale czy to jest pewna informacja to mam wątpliwości. :P

   Usuń
 4. Dokładnie tak, trzeba założyć dwie lokaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. No kuszą, kuszą.
  Tak że chyba sie zdecyduję.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1,5 procent za namówienie kogoś do lokaty? Całkiem przyjemna promocja:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Stopy nie spadna, jakby jeszcze one spadły to już totalny kryzys się szykuje (ale większey to już być nie może).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj spadną spadną, pewnie już w październiku.

   Usuń
 8. Mam pytanie, nigdzie (regulamin promocji) nie mogę znaleźć informacji na temat tego co się stanie jeśli zlikwiduję lokatę przed terminem i czy w ogóle istnieje takowa opcja. Orientuje się ktoś w temacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Likwidacja lokaty przed terminem oznacza, że druga osoba dostanie tylko standardowe 6.5%.

   Usuń