6.5% na rok w mBanku - też walczą o depozyty

Kto by pomyślał, że mBank też na poważnie włączy się do walki o depozyty, ja grupy BRE o to wcale nie podejrzewałem, patrząc na to jak ich oferta depozytowa wyglądała do tej pory na tle konkurencji. Wygląda jednak na to, że oddech konkurencji, chyba szczególnie Alior Sync dał się mocno mBankowcom we znaki.

Już od jakiegoś miesiąca, regularnie co 2-3 dni pojawia mi się w systemie transakcyjnym odświeżana "Oferta dla Ciebie" z kredytem, limitem w koncie i zwiększeniem limitu karty kredytowej. Jak kiedyś chciałem dokonać tej ostatniej operacji, to dowiedziałem się, że nie mogę, a teraz drogi mBanku to ja już zaprzyjaźniłem się z kartą w Syncu.

To jednak nie wszystko mBank aktywny jest też na innych frontach, między innymi specjalne weekendowe rabaty na zakupy w kilku sklepach itp. Wyraźnie widać zwiększoną aktywność, a dzisiaj chyba mamy kumulację. Wieczorem w rubryce wiadomości pojawiła się oferta lokaty nawet na 6.2%. Zakładam, że tą ofertę dostał każdy klient mBanku, więc w celu potwierdzenia możecie się zalogować i sprawdzić czy mam rację ;-).

Oferta nie najlepsza, ale całkiem niezła, bo te 6.2% jest przy lokacie na 12 miesięcy to przyzwoicie, a do tego nie ma żadnego górnego ograniczenia (min. 1000 PLN). Dostępny jest też wariant sześciomiesięczny na 5.5% w skali roku i czteromiesięczny na marne 5%. Do oferty Lokaty Rekomendacyjnej, Alior Sync nie ma to za bardzo startu. Warto zwrócić uwagę, że jest to lokata "negocjowana", będzie to istotne za chwilę ;-)


Jednak obok tej standardowej oferty, pojawiła się też oferta specjalna, a w jej opisie takie zdanie "Zapraszamy do skorzystania z produktów tylko dla najlepszych Klientów - szybko i bez wychodzenia z domu". Nie ma co, dobrze do tego podchodzą, bo poczułem się dowartościowany, ale ciągle czekam na propozycje moneyback 5% na karcie kredytowej dla transakcji internetowych ;-). Teraz to pewnie mało prawdopodobne jak Visa i Mastercard obniżają opłaty, ale to temat na inny wpis.

W każdym razie w ofercie dla mnie, mam identyczny wniosek, ale warunki jakie proponuje mBank są wyraźnie lepsze, dla lokaty na 12 miesięcy jest to 6.5%, na 6 miesięcy dostaniemy 6%, a na 4 miesiące 5.7%. Różnica w stosunku do standardowej propozycji to od 0,7% do 0,3%, niby niedużo, ale jednak na konkretne kwoty się to przekłada.

Jest jeszcze jeden warunek, środki na założenie lokaty nie są limitowane, ale muszą być nowe, czyli wpłynąć na nasze konto w mBanku nie wcześniej niż 7 września 2012. Po złożeniu wniosku mamy 5 dni na przelanie zadeklarowanej kwoty na konto w mBanku i lokata zostanie założona automatycznie. Innych warunków lokaty niestety nie znam (np. co się dzieje z odsetkami w razie wcześniejszego zerwania lokaty), bo nigdzie ich nie podano. Możecie sprawdzić, czy u Was też taka oferta się pojawiła, jestem ciekaw jaka jest jej skala.

W każdym razie całkiem niezła próba mBanku, już dawno nie było ciekawszej promocji, więc może coś tam się zmienia na lepsze.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

13 komentarze:

 1. hmmm a o mnie mBank zapomniał chyba :)
  \bo nie mogę znaleźć takiej oferty u mnie...

  OdpowiedzUsuń
 2. jakiś czas temu była dobra oferta w pocztowym - 7% na 24 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy moge zlozyc wniosek o lokate 30-go wrzesnia czy jednak przed 30-tym wrzesnia? 3-go pazdziernika zapada mi lokata w Optimie, wiec moze byl zalozyl w mBanku.

  Prosilbym o odpowiedz.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 30.09 oznacza, że z 30.09 włącznie, więc możesz złozyć 30.09 i wystarczy jak przelew zrobisz w ciągu 5 dni, czyli pewnie do 04.10.

   Usuń
 4. Gdyby te 6,5% było na miesiąc to oferta byłaby godna uwagi. Ale na rok?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam tylko tą standardową ofertę, a żona jeszcze słabszą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie na rok jest dosyć dobre, bo jak już pisałem, od października stopy procentowe idą w dół.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadza się ale zamrażanie gotówki na tak długi okres czasu jest nierozsądne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze jedno, co się bardziej opłaca: mbankowa lokata na 6,5% czy bgżoptimowa polisolokata będąca odpowiednikiem zwykłej lokaty 6,5%?

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda że tylu tu ekspertów ale nikt nie odpowiada. mShit przedłużył ofertę do 10 października.

  OdpowiedzUsuń
 10. No i co Kamilu? Październik minął, kasa zamrożona na rocznej 6,5% a stopy jak stały tak stoją. mBank jeszcze do końca miesiąca przedłużał możliwość założenia tej lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko ja byłem zaskoczony, ale za kilka dni kolejne posiedzenie RPP i tutaj już chyba jakiś ruch musi być.

   Usuń
 11. mBank ponownie przedłużył możliwość zakładania tych lokat, tym razem do połowy listopada a ja zastanawiam się czy w RPP przypadkiem nie zasiadają spekulanci

  OdpowiedzUsuń