mBank też daje cashback (moneyback), ale tylko wybranym

Ciekawą wiadomością podzielił się Maciej Samcik na swoim blogu, podobno od czwartku, 26 lipca, mBank oferuje swoim aktywnym klientom zwrot 5% wartości transakcji internetowych, dokładnie tak jak w Alior Sync. Problem tylko w tym, że na temat tej promocji nie ma ani słowa na stronach mBanku, nie ma też informacji, jaki klient jest okrzyknięty mianem aktywnego i tak na prawdę nie wiadomo ile osób  z tego cashbacku (a właściwie moneybacku) może skorzystać.

Wątek na ten temat pojawił się też na forum mBanku, ale tam też nikt z przedstawicieli banku nie zabrał głosu, ani nie poinformował o kryteriach na bazie, których wybiera się tych aktywnych użytkowników. Pewnie tacy jak ja, którzy aktywowali przelewem z mBanku konto w Alior Sync, nie mają szans na tą ofertę, nawet pomimo tego, że mam ponad 30 transakcji kartami w miesiącu. Jeśli jest wśród Was osoba, która otrzymała regulamin tej usługi, czyli jest wybrańcem, to byłbym wdzięczny za podesłanie go na adres .
Regulamin usługi już mam, możecie go pobrać tutaj. mBank jak widać nazywa tę usługę poprawnie, czyli moneyback.
Z tego co można znaleźć w sieci, to cashback faktycznie wynosi 5%, ale w kilku sklepach, np. AppStore, Sony czy Xbox Live Marketplace, rabat wynosi aż 20%. Nie ma to jednak większego znaczenia bo limit zwrotu to 50 PLN, czyli maksymalnie za wydany 1000 PLN. Alior Sync nadal w tej kwestii pozostaje bez konkurencji. Trzeba też wziąć pod uwagę, że mBank NIE HONORUJE transakcji wykonanych za pośrednictwem Allegro. Mówić, że to strzał w stopę tej promocji to chyba aż nazbyt oczywiste. Już sam limit zwrotu na poziomie 50 PLN pewnie zniechęci kombinatorów, którzy zaciekle walczą o to aby Alior Sync ograniczył zwrot aby zapobiegać fikcyjnym transakcjom na Allegro, które sztucznie go nabijają.

Jakby jednak nie patrzeć, drogi mBanku znowu robisz to źle, licząc na to, że nikt się o takim podziale klientów na lepszych i gorszych nie dowie, a dodatkowo niestety i tak z tą ofertą wyraźnie przegrywasz z Alior Sync. Trzeba się chyba jednak nieco bardzo postarać aby powstrzymać exodus klientów. Po mojej stronie jest kolejny minus.

Aktualizacja 30.07.2012, 8:40:

O promocji napisał też jeden z użytkowników Wykop.pl, który dostał taką ofertę, nawet pomimo tego, że założył konto w Alior Sync, więc to kryterium nie ma znaczenia przy wyborze aktywnych klientów.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

6 komentarze:

 1. A ja liczyłem na ożywioną dyskusję ;) ale z moich badań wynika, że zaledwie co 10 klient dostał ofertę mBanku, (na 50 głosów w ankiecie, tylko 5 osób ją dostało).

  Mało tego, dostał ją mój kolega, który ma konto od miesiąca i póki co nie wykonał żadnego przelewu za jego pomocą i nie trzyma tam środków. Chyba zatem znamy odpowiedź na pytanie kto to jest ten "aktywny", czyli aktywny inaczej ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. @Kamil
  ja też dostałem tą śmieszną ofertę :) Tylko na co mi ona...ja potrzebuję dobrej kredytówki :]

  tak przy okazji dzisiaj zostałem odwiedzony przez kolejnego "naganiacza" tym razem z koleżanką :D Nie wiem po co chodzą parami ale ona nic nie mówiła tylko "wyglądała"...może ma odwracać uwagę.:)
  1. pierwsza propozycja to obligacje korporacyjne...jak wspomniałem o IDEA TFI to szybka zmiana tematu :]
  2. druga propozycja to TFI skupujące wierzytelności pt "Go TFI", tutaj niestety nie mam żadnego doświadczenia więc posłuchałem o tym jak to gwarantują mi 20% rocznie niezależnie od koniunktury na giełdzie :)
  3. oszczędzanie na lokatach oczywiście wyśmiane :D

  i się rozstaliśmy :]

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba by zdefiniować jaka to dobra ;)

  Co do naciągaczy to widać coraz to nowsze techniki, babeczka jako sabotaż, odwrócenie uwagi hehe ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma ożywionej dyskusji bo nie wiadomo o jakiej ankiecie napisałeś. Tutaj nic nie widzę, na stronie mBanku też nic nie ma.
  Ja być może dostałbym ofertę ale:
  - numer telefonu znany mBankowi to podana przy zakładaniu konta stacjonarka która została zlikwidowana jakieś 3-4 lata temu
  - @ podany przy zakładaniu również od dawna nie istnieje
  - adres zamieszkania/zameldowania - j.w.
  - wreszcie strona mBanku po zalogowaniu do konta: brak zgody na co tylko możliwe a wszelkie wpływy po kilku, kilkunastu godzinach przelatują do BGŻO (czyli jakaś aktywność jest).

  OdpowiedzUsuń
 5. Oferta akurat jest w systemie transakcyjnym, tam chyba nawet nie trzeba na to zgody wyrażać ale nawet nie wiem ;) a o ankiecie wspomniałem tylko w komentarzu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z regulaminu wynika...
  "transakcje, które w szczegółach transakcji zawierają literał: ITUNES, APPLE ITUNES STORE, APL*APPLE ITUNES STORE, SONY ENT NETWORK, MICROSOFT *XBOX LIVE, MSFT *XBOX LIVE."

  Właśnie kupiłem grę w playstation store przez PS3 i opis transakcji mam jak poniżej:
  SONY ONLINE SERVICES INTERNET

  Ciekawe czy to zakwalifikują do zwrotu

  OdpowiedzUsuń