Tankuj korzyści, ograniczaj straty

Początkowo wpis miał traktować tylko o nowej promocji Toyota Banku, w ramach której można zgarnąć całkiem niezłą lokatę na 2.75% oraz dodatkowo nawet 110 PLN premii, ale korzystając z okazji chciałbym poruszyć też nieco inny temat. Skoro jednak wpis zaczyna się od "tankowania korzyści" to zobaczmy najpierw co takiego oferuje nam Toyota Bank.


Organizatorem promocji jest Agora, która wcześniej przeprowadziła już kilkanaście takich akcji, a najsłynniejszą jest chyba sławna Lokata Happy w Idea Banku. Zasady są bardzo proste i w zasadzie sprowadzają się do kilku punktów:

1. Premię w wysokości 100 PLN otrzyma każdy nowy klient Toyota Banku, przy czym "nowy klient" to osoba, która nie posiadała w banku konta po 7 kwietnia 2015 roku. Aby otrzymać bonus wystarczy założyć konto i lokatę "Plan depozytowy na 100 dni" na kwotę minimum 10 000 PLN i utrzymać ją przez minimum 70 dni (zerwanie lokaty przed okresem jej zapadalności powoduje utratę odsetek). Lokata trwa 100 dni, a możemy otworzyć ich aż 7, co przy dosyć atrakcyjnym oprocentowaniu 2.75% w skali roku, nie jest wcale złym pomysłem.

2. Premię w wysokości 50 PLN otrzyma każdy obecny klient Toyota Banku, który założy lokatę "Plan depozytowy na 100 dni" na kwotę minimum 10 000 PLN i zrobi to z nowych środków, które będą nadwyżką nad saldo klienta na dzień 27 stycznia 2016. Dodatkowo taki klient musi utrzymać saldo z 27 stycznia 2016 przez kolejne 30 dni i utrzymać lokatę przez minimum 70 dni, a najlepiej oczywiście 100 dni, bo inaczej nie dostaniemy odsetek.

3. Dodatkowo premię 10 PLN można otrzymać po zarejestrowaniu się w promocji "Tankuj korzyści do pełna", co pozwala otrzymywać pod pewnymi warunkami (o nich nieco niżej) zwrot za płatności kartą na stacjach benzynowych. Rejestracji można dokonać na stronie http://toyotabank.pl/tankuj-korzysci/, a należy to zrobić po założeniu konta do dnia 28.03.2016.

Wszystkie premie zostaną wypłacone najpóźniej do końca czerwca 2016 roku, czyli dopiero za 4 miesiące, co też trzeba mieć na uwadze.

Klikając w powyższy banner korzystasz z mojego linku partnerskiego, zakładając przy jego użyciu konto pozwalasz mi na uzyskanie dodatkowego wynagrodzenia od organizatora całej akcji.


Jak skorzystać z promocji?


Aby otrzymać premię należy wykonać kilka podstawowych kroków w terminach podanych w punktach poniżej.

1. Do dnia 29 lutego 2016 należy wejść na stronę http://tankujkorzysci.zpremia.pl i zarejestrować swój adres email zgadzając się przy tym na wykorzystanie go w celach marketingowych.
2. Na podany adres przyjdzie link aktywacyjny, który potwierdza nasze uczestnictwo w promocji i pozwala zalogować się do aplikacji, w której albo zakładamy nowe konto, albo podajemy dane swojego obecnego konta w Toyota Banku.
3. We wniosku o założenie konta musicie zgodzić się na cały marketing od Toyota Banku, przez email, SMS i telefon, jest to niestety warunek konieczny jeśli chcecie otrzymać premię.
4. Po rejestracji w ciągu dwóch dni roboczych skontaktuje się z wami pracownik banku, który potwierdzi złożenie wniosku i umówi kuriera z dokumentami do podpisu.
5. Po potwierdzeniu założenia konta, które otrzymacie SMSem, można zalogować się na konto i do dnia 28 marca 2016 należy otworzyć przynajmniej jedną lokatę "Plan depozytowy na 100 dni" na kwotę minimum 10 000 PLN. Teraz wystarczy już tylko utrzymać lokatę przez minimum 70 dni, i 100 PLN będzie wasze.

Premia wypłacana jest na konto w Toyota Banku, dlatego należy je utrzymać przynajmniej do końca czerwca 2016. Podobno warto to zrobić, bo bank sugeruje, że w tym roku nie jest to ostatnia promocja, a ta pokazuje, że doceniani są nie tylko nowi, ale także starzy klienci.

Na co trzeba uważać?


Gdzie jest haczyk? Haczyk to konieczność założenia Konta Jedynego, które nie jest darmowe, kosztuje 2,49 PLN/miesiąc, chyba, że wydamy kartą wydaną do tego konta minimum 400 PLN (opłata i tak jest pobierana, ale do 10. dnia następnego miesiąca zwracana jeśli spełnione będą powyższe warunki). Dodatkowo do konta dorzucane jest w tej chwili darmowe ubezpieczenie Assitance (motoryzacyjne i medyczne), którego posiadanie pewnie nie zaszkodzi. Sama karta jest darmowa i pozwala na 3 darmowe wypłaty z bankomatów w kraju (kolejne kosztują 4,5 PLN).

Moneyback za płatności na stacjach benzynowych


Poza premią za lokatę i przystąpienie do programu "Tankuj korzyści do pełna", można otrzymać jeszcze moneyback w wysokości nawet 10% za płatności wykonane na stacjach benzynowych. Nie jest to jednak takie proste, bo mamy aż 4 progi i różne wymagania do spełnienia.


To o co można realnie powalczyć to pewnie pierwszy próg, czyli 5% zwrotu, bo niestety płatności na stacjach do limitu transakcji się nie wliczają. Warunek depozytów spełniony jest przez nasz Plan depozytowy, a saldo rachunku w wysokości 1000 PLN średnio przez cały miesiąc można chyba przeboleć. Maksymalna wartość premii to 50 PLN miesięcznie.

I tu dochodzimy do jeszcze jednej szansy na nagrodę, a mianowicie jeśli do 31 sierpnia 2016 roku będziecie mieli przynajmniej 3 miesiące, w których dostaniecie zwrot za paliwo, to możecie przystąpić do konkursu, w którym do wygrania są kamery GoPro Hero 4 Silver, tablety i książki. Poza wyżej wymienionym warunkiem trzeba jeszcze pomyśleć nad hasłem promującym ofertę Toyota Banku i zapisać je w aplikacji Agory.


Podsumowanie, czyli ograniczaj straty


Jak dobrze zauważył to wcześniej AppFunds, Toyota Bank może sobie pozwolić na takie promocje, bo jest to na tyle mały bank (nieco ponad 1,2 mld aktywów), że nie obejmie go podatek bankowy, który od lutego zaciąży już na wynikach wszystkich dużych banków. Dlatego też nie powinno was dziwić, że wszystkie banki od jakiegoś czasu podnoszą przeróżne opłaty albo dodają nowe.

Jest to zatem idealny czas aby zrobić sobie rachunek sumienia posiadanych kont i zdecydować, które z nich zamknąć, aby czasami opłaty nie pożerały nam zysków jakie mamy z wszelkiego rodzaju promocji. W swoim zestawie kont znalazłem aż 3, które już zamknąłem, albo niedługo zamknę z tego właśnie powodu i mogę domniemywać, że wielu z was może zrobić to samo z podobnych przyczyn.

Zamierzam pożegnać się z bankiem Credit Agricole, który miesiąc temu wypłacił mi ostatnią premię, za płatności kartą z tzw. saverem (odkładanie końcówek płatności kartą na konto oszczędnościowe) i tym samym przez półtora roku wypłacił niemal 1000 PLN premii (zabrakło mi kilku złotych w jednym miesiącu). Ten sam los czeka iKonto w BNP Paribas, który w styczniu wypłacił ostatni raz zwrot za płatności w PayU. Teraz utrzymywanie tego konta nie ma już praktycznie sensu, tym bardziej, że zgodnie z trendem, rosną na nim opłaty. Wreszcie trzecie to Konto Godne Polecenia w BZ WBK jeszcze z czasów promocji 700 PLN.

Nota bene, sami przyznacie, że jeszcze 2-3 lata temu banki znacznie hojniej rozdawały gotówkę i na tle wyżej wymienionych, 100 PLN od Toyota Banku wygląda kiepsko, ale z drugiej strony w czasach gdy trudno znaleźć konto oszczędnościowe oprocentowane wyżej niż 2% czy lokatą na 3%, to nawet taka oferta jest warta zainteresowania.

Osobiście zamierzam skorzystać z tej promocji i wszystkim którzy zdecydują się zrobić to samo korzystając z mojego linka afiliacyjnego serdecznie dziękuję, a resztę zapraszam do lektury kolejnych wpisów.
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku

0 komentarze:

Prześlij komentarz