BZ WBK znowu daje 700 PLN, a Biedronka wprowadza płatności kartą

Piszę tyle ile piszę, ale czasami zwyczajnie trzeba :-). Dzisiaj okazja podwójna, bo od poniedziałku wystartowała trzecia już promocja w BZ WBK, która zachęca do założenia Konta Godnego Polecenia, i jak zwykle zachęca bardzo szczodrze, bo ponownie kwotą 700 PLN, którą można otrzymać w ciągu 10 miesięcy od założenia konta po spełnieniu niespecjalnie wygórowanych warunków.

--> Pierwsza promocja BZ WBK
--> Druga promocja BZ WBK


Jak zwykle zachęcam do zapoznania się najpierw z regulaminem promocji, który wszystkie wymogi najlepiej wytłumaczy, ja poniżej podaje tylko najważniejsze informacje. Konto można założyć zarówno w placówce jak i przez internet, w terminie od 24 marca do 18 maja, rachunek musi zostać aktywowany najpóźniej 30 maja 2014 (bank potwierdza aktywację przy pomocy SMSa). Ważne jest aby wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych, a także podać nr telefonu, bo w tej edycji BZ WBK stawia na korzystanie z bankowości mobilnej.

Premia w wysokości 70 PLN miesięcznie wypłacana będzie co miesiąc przez okres 10 miesięcy, pierwsza zostanie wypłacona za miesiąc następujący po miesiącu, w którym założycie konto. Przykładowo jeśli uda się Wam założyć rachunek jeszcze w marcu, to pierwsza premia zostanie wypłacona za kwiecień, ale będzie to miało miejsce dopiero pod koniec maja.

Premia podzielona jest na dwie części, pierwszą w wysokości 40 PLN dostaniecie, jeśli w danym miesiącu:
1. Otrzymacie przelew wynagrodzenia/renty/emerytury w wysokości przynajmniej 1000 PLN na konto w BZ WBK (może to być przelew własny, np. z konta małżonka z tytułem "wynagrodzenie");
2. Wykonacie transakcje bezgotówkowe kartą dołączoną do konta lub naklejką zbliżeniową na kwotę minimum 300 PLN;
3. Wykonacie 3 przelewy w bankowości internetowej BZWBK24 LUB jeden przelew przy pomocy bankowości mobilnej (mobilna strona banku lub aplikacja na smartfony).

Dodatkowe 30 PLN można otrzymać pod warunkiem spełnienia powyższych warunków i przynajmniej dwóch operacji z poniższej listy. Wszystkie są realizowane przy pomocy bankowości mobilnej lub aplikacji, którą nawiasem mówiąc kilka miesięcy temu dokładnie opisałem na filmiku :-)Te dodatkowe warunki to:
- zakupy mobilne
- wypłata z bankomatu bez karty
- przelew na komórkę
- doładowanie GSM na minimum 30 zł
- zakup ubezpieczenia turystycznego

Nie są to chyba trudne do spełnienia warunki, tym bardziej, że Konto Godne Polecenia, jest nadal w 100% darmowe bez żadnych kruczków. Dodatkowo od 1 kwietnia, BZ WBK wprowadzi możliwość zablokowania transakcji zbliżeniowych dla swoich kart płatniczych, a wiele osób pewnie ten fakt powinien ucieszyć. Ponadto jeśli korzystacie z programu Payback, to za każdą płatność kartą otrzymacie punkty (1 pkt za 5 PLN). Darmowe bankomaty to sieć własna banku BZ WBK (i niegdysiejszego Kredyt Banku) oraz PKO BP.

I jeszcze chyba najważniejsza informacja, aby skorzystać z promocji trzeba być osobą pełnoletnią i nie można mieć w ciągu ostatnich 12 miesięcy otwartego rachunku w BZ WBK (prawdopodobnie dotyczy to też kont w dawnym Kredyt Banku).

Jeśli chcecie założyć konto przez Internet i dodatkowo wspomóc prowadzącego tego bloga, to polecam skorzystać z poniższego linku partnerskiego :-)


Jeśli macie znajomego z kontem w BZ WBK to można też skorzystać z programu - https://polecambank.bzwbk.pl/, dzięki któremu zarówno wy jak i znajomy otrzymacie dodatkowo 50 PLN (po spełnieniu określonych warunków). Program poleceń aktywny był tylko do końca 2013 roku (dzięki Marek!).

Co do drugiej części tematu, Dziennik Gazeta Prawna opublikował nieoficjalne informacje, jakoby Biedronka negocjowała zakup 14 000 terminali do płatności bezgotówkowych z agentami rozliczeniowymi. Stawki interchange bezwarunkowo od lipca 2014 muszą spaść do wartości 0,5% i wiele wskazuje na to, że mniej więcej w tym okresie terminale kartowe trafią do dyskontów tej sieci. Ostatni bastion opierający się płatnościom kartami płatniczymi powinien wtedy upaść. Swoją drogą ciekawe jak wpłynie to na spadek popularności płatności mobilnych przy pomocy aplikacji iKasa/Peopay.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

16 komentarze:

 1. Z tą Biedronką to świetna informacja!


  Oby potwierdziły się plotki i płatności rzeczywiście ruszyły od lipca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w BZ WBK konto od maja 2013, w ramach ich pierwszej promocji na 700 PLN, regulamin nie przewiduje zmiany nagrody, więc te 700 PLN jest praktycznie pewne, ja od 9 miesięcy dostaje po 50 PLN co miesiąc i czekam teraz na końcową premier 200 PLN, za polecenie zapłaty.


  Warunki dodatkowe nie są trudne do spełnienia, wybranie pieniędzy bez karty z bankomatu jest możliwe przy pomocy aplikacji mobilnej na smartfony (iOS, Android, Windows Phone), doładowanie telefonu tak samo, przelew na komórkę też działa, testowałem osobiście. Imho dwie wypłaty z bankomatu po 50 PLN to żaden wielki warunek, można spełnić jednego dnia.


  Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej Kamil,
  co do programu poleceń to on wciąż działa?
  Na stronie podane jest, że: Program trwa do wyczerpania ilości nagród jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2013r.

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz racje, nie zwróciłem uwagi, a skoro strona nadal działa to założyłem, że program też działa :/

  OdpowiedzUsuń
 5. W jaki sposób działa przelew na komórkę? Domyślam się że chodzi o coś innego niż jakaś forma doładowania prepaida.

  OdpowiedzUsuń
 6. Strona może i działa, ale formularza polecenia nie da się już pobrać. To znaczy da się, ale plik o wielkości 0 B.

  OdpowiedzUsuń
 7. Testowałem, przez aplikację mobilną, jest specjalne opcja przelew na komórkę, wystarczy wybrać nr z książki adresowej i podać kwotę i tytuł przelewu, jeśli osoba do której robimy przelew ma konto w BZ WBK to praktycznie natychmiast dostanie pieniądze, jeśli nie ma to dostanie instrukcję jak odebrać przelew. Jeśli nikt nie odbierze przelewu przez bodaj 48h, to kwota wraca na nasze konto.

  OdpowiedzUsuń
 8. Okazuje się, że można spokojnie zrobić dwie wypłaty z bankomatu przy pomocy telefonu i zostanie to uznane jako spełnienie warunków.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki za wyjaśnienia. Na podstawie Twoich informacji oraz DarkaM opracowałem plan.

  premia 40zł:
  - przelew za pomocą serwisu mobilnego do znajomego 1000zł poprzez stronę mobilną lub emulator aplikacji bo nie mam smartfona
  - znajomy zwraca mi ten przelew tytułując go wynagrodzenie
  - tankowanie za 300zł


  Wg komentarzy u Darka można przelać ze swojego konta w innym banku (te same dane osobowe). Musze wiedzieć czy na 100% to zadziała bo tedy odpada angażowanie znajomego.


  premia 30zł:
  - wykonam dwa przelewy na komórkę na symboliczną kwotę na nieużywany numer


  Numer to będzie nieużywany, niewyłamany starter prepaid który leży w szufladzie. Kwoty oczywiście wrócą na konto.


  Czy w założonym planie coś nadaje się do poprawy?

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiadomo, czy niezrealizowane przelewy przez telefon, zostaną zaliczone... co do własnego przelewu wynagrodzenia to nie odpowiem, nie testowałem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ok. Skoro bezpiecznie odebrać ten przelew na komórkę to potrzebne jest info jak to będzie wyglądało. Czy wystarczy że posiadacz takiego numeru poda swój numer konta czy będzie musiał się gdzieś rejestrować albo co gorsza zakładać konto w bzwbk.

  OdpowiedzUsuń
 12. Akurat nie mam pod ręką nikogo, kto nie ma konta w BZ WBK żeby sprawdzić ale wedlug ich strony wygląda to tak:

  "W przypadku takiego przelewu jego odbiorca nie musi być klientem Banku Zachodniego WBK. Jeśli nim nie jest, to utworzony zostanie rachunek prepaid, a osoba ta zostanie poinformowana wiadomością SMS, w jaki sposób może uzyskać dostęp do przelanych środków."

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadza się, chodzi mi o treść tej wiadomości czyli opis sposobu uzyskania dostępu do przelanych środków.
  Jednak bzwbk może wywinąć numer i obciąć premie jak getin za paliwo. Jest to opisane w regulaminie do którego linkujesz.

  OdpowiedzUsuń
 14. witam
  czy może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak najłatwiej zrealizować dodatkowe warunki? nie mam smartfona, mam telefon na kartę w play

  A chciałabym też tą premię dodatkową...

  Pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 15. Zamiast smartfona można skorzystać z mobilnej strony banku albo zainstalować na komputerze emulator androida a w nim uruchomić aplikacje mobilną.
  Uruchamiamy aplikacje mobilna w emulatorze.
  Wybieramy opcje przelew na komórke (na sms) lub wypłata bez karty. Przelew robimy np. na 1 grosz, podajemy numer telefonu i zatwierdzamy.
  Wypłate bez karty robimy poprzez wybranie kwoty np. 10zł i zatwierdzamy. Otrzymujemy sms z kodem, udajemy się do bankomatu, wybieramy na ekranie opcje wypłata bez karty, wpisujemy kod i odbieramy dychę.

  OdpowiedzUsuń
 16. direct.money.pl18 czerwca 2014 00:42

  Dużo ludzi kupuje w Biedronce. Nie raz mnie denerwowało brak możliwości płacenia kartą. Na szczęście to dla mnie (i nie tylko) dobra wiadomość. Wreszcie ktoś w tej firmie pomyślał o klientach. Z tego co pamiętam, kasjerom wiele razy zgłaszałem prośbę o wprowadzenie możliwości płacenia plastikową kartą. Ze dwa lata minęły i się wreszcie doczekałem.

  OdpowiedzUsuń