Credit Agricole daje 1000 PLN, ale warunki nie są proste

Po ostatniej promocji BZ WBK, nie sądziłem, że w roku obniżania stawek interchange, jakiś bank pokusi się jeszcze o przebicie promocyjnej oferty hiszpańskiego obecnie banku i zaoferuje za założenie konta więcej niż 700 PLN. Moje oczekiwania zostały jednak szybko zweryfikowane, bo oto dzisiaj francuski Credit Agricole (w dalszej części tekstu w skrócie - CA) rusza z promocją, w której można zgarnąć nawet 1000 PLN, a która potrwa do końca maja. Nie jest to jednak w mojej opinii takie proste jak w BZ WBK, a samo przebicie się przez regulamin i zrozumienie zasad zajęło mi kilka dobrych chwil. Aby Wam było łatwiej poniżej wyłożę wszystkie warunki, a także argumenty za i przeciw zakładaniu konta, bo niestety w tym przypadku trzeba jeszcze pod uwagę wziąć koszty.Na początek trzeba założyć w CA jedno z czterech dostępnych kont typu ROR, wybór zależy już od naszych osobistych preferencji, a do wyboru mamy:
a. 1 Konto - dla osób w wieku poniżej 27 lat, darmowe, również karta 0 PLN
b. Konto PROSTOoszczędzające - bez wymogu wpływów ale z opłatą 4 PLN za konto i 3 PLN za kartę
c. Konto PROSTOoszczędzające PLUS - darmowe przy wpływach 1500 PLN, ale 6 PLN za kartę
d. Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM - darmowe przy wpływach od 10000 PLN, karta wtedy też nic nie kosztuje.

Moim zdaniem najlepiej wybrać bramkę C, bo i tak aby skorzystać z premii trzeba zapewnić miesięczne wpływy w wysokości 1500 PLN. Chyba, że ktoś zarabia ponad 10 000 PLN, to wtedy zostaje opcja ostatnia, w pełni darmowa w takim przypadku.

Pozostałe warunki to:
1) zawarcie umowy o dostęp do Konta za pośrednictwem serwisu internetowego lub telefonicznego (umowa o usługę bankowości elektronicznej) – pod warunkiem nadania przez Posiadacza Konta hasła do danego
serwisu;
2) złożenie wniosku o wydanie do Konta debetowej karty płatniczej;
3) otwarcie w ramach Konta co najmniej jednego Rachunek Oszczędzam w PLN;
4) uruchomienie usługi „Oszczędzam na okrągło” („CAsaver”);
5) zapewnienie stałego wpływu na Konto, min. 1500 PLN, więcej o tym poniżej;
6) zgoda na działania marketingowe Banku;
7) wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną;
8) podać numer telefonu komórkowego lub adres email do kontaktu;
9) potwierdzić przystąpienie do Promocji.

Jak widać nie ma lekko, trochę tego jest, ale większość nie jest trudna do spełnianie, a w zasadzie wymagana, aby zebrać te 1000 PLN (CAsaver). Minimalny wpływ w wysokości 1500 PLN to standardowo wynagrodzenie, renta lub emerytura, ale jeśli mamy dochody z działalności gospodarczej czy innych umów (dzieło, zlecenie) to możemy podpisać zobowiązanie w postaci "Deklaracji stałego zasilania konta” i we własnym zakresie zasilać konto, co znacznie ułatwia spełnienie tego warunku.

To teraz zobaczmy co dostaniemy w zamian. Pierwsza premia to 100 PLN, które otrzymamy po pierwszej wpłacie na wybrany przez nas rachunek. Ciekawa jest forma wypłaty premii, nie jest to zwykła premia, z której mamy się sami rozliczyć, ale podniesione na jeden dzień oprocentowanie do 8,23% w skali jednego dnia, z którego mamy 123,45 PLN brutto, ale bank pobiera 19% podatku Belki, więc ostatecznie mamy rzeczone 100 PLN.

300 PLN możemy dostać za opłacanie rachunków za:
a) gaz,
b) energię elektryczną,
c) wodę bieżącą / podgrzanie wody / ścieki,
d) abonament telewizyjny, w tym za telewizję kablową lub satelitarną,
e) dostęp do Internetu,
f) telefon komórkowy,
g) telefon stacjonarny.

Odpowiednie faktury trzeba przedstawić w banku do potwierdzenia, muszą być wystawione na nas lub małżonka, ale koniecznie na nasz adres zameldowania podany w banku. Premia to 5% zwrotu netto, czyli aby otrzymać pełne 300 PLN trzeba w ciągu 18 miesięcy wydać na rachunki 6000 PLN, czyli przynajmniej 333,34 PLN co miesiąc. Premia liczona jest podobnie jak w pierwszym przypadku, czyli podwyższone na jeden dzień oprocentowanie od kwoty zapłaconych rachunków, czyli ponownie nie musimy martwić się o podatek. Premia wypłacana jest bezpośrednio po opłaceniu danego rachunku na nasze konto i nie ma miesięcznego limitu.

I wreszcie ostatnie 600 PLN można otrzymać za płatności kartą, bank podwyższy nam o 50% premię w ramach usługi CAsaver, czyli zaokrąglania płatności kartą do wartości 0,5 PLN, 1 PLN lub 5 PLN. Na zebranie 600 PLN mamy całe 18 miesięcy, bo bank co miesiąc nie wypłaci nam więcej niż 33,33 PLN netto, na podobnej zasadzie jak poprzednio, czyli samemu odprowadzając podatek Belki, od nadwyżki, którą w postaci odsetek nam doliczy. Dopłaty obliczane są każdego dnia, ale naliczane są klientowi na koniec każdego miesiąca, jest to 50% wszystkich zarobionych w danym miesiącu środków w ramach CAsaver. Aby uzyskać pełną premię to w praktyce trzeba wybrać opcję zaokrąglania do 5 PLN, nawet jak uśrednimy, że za każdą transakcje zbierzemy 2,5 PLN to aby uzyskać pełną kwotę premii trzeba wykonać 27 transakcji, chyba nie tylko mi wydaje się, że to bardzo dużo. Premia wypłacana jest na Rachunek Oszczędzam, które oprocentowanie kwartalne wynosi 1,7%.

Moim zdaniem CA całkiem ciekawie zestroiło promocję, szczególnie dla siebie, bo klient jeśli chce wykorzystać wszystkie możliwe premie, to musi się z bankiem związać na 18 miesięcy. Spełnienie wszystkich warunków też nie będzie proste, bo o ile rachunki na kwotę 6000 PLN można zebrać, o tyle ponad 20 transakcji kartą miesięcznie to już całkiem sporo, tym bardziej, że trzeba jeszcze przynajmniej 6 PLN miesięcznie zapłacić za kartę, czyli przez 18 miesięcy to nieco ponad 100 PLN, czyli maksymalnie można "wyciągnąć" niecałe 900 PLN.

Jak zwykle zachęcam do samodzielnego zapoznania się z regulaminem, który znajdziecie na stronie banku, stronę promocyjną znajdziecie tutaj, a jeśli chcecie wspomóc autora bloga, to zachęcam do wypełnienia poniższego wniosku, bank skontaktuje się z Wami i dokończy procedurę zakładania konta. Wybór rachunku należy do Was.

--> Załóż konto w Credit Agricole

Osobiście nie podjąłem jeszcze decyzji, ale zważywszy na to, że kończy się zeszłoroczna promocja BZ WBK, to chyba skorzystam z tego co oferuje CA ;-).

Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

3 komentarze:

 1. Co do konta ProstoOszczedzajacego Premium to wystarcza jakiekolwiek zasilenia na sumę 10000zl miesięcznie aby konto było darmowe. Można zrobić kilka przelewów z innych banków. Sam mam.właśnie taki rachunek i jest w pełni darmowy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W sadzie jest pozew zbiorowy przeciwko Credit Agricole. Można odzyskać pieniądze z ubezpieczenia. Tutaj są informacje o tym pozwie www.pozywamzbiorowo.pl/grupy-pozwy-zbiorowe?view=grupa&layout=pozew&id=17 Wciąż można się dołączyć.

  OdpowiedzUsuń