mBank szuka klientów na Grouponie/Gruperze

Pewnie część z Was już ten artykuł widziała w serwisie Wyborcza.biz, ale myślę, że i tak warto o tym napisać. Prawdopodobnie w środę na Grouponie i Gruperze pojawią się dwie ciekawe oferty mBanku, co ważniejsze będą to dwie różne oferty. Na tym pierwszym serwisie będzie można kupić za 5 PLN kupon na kartę kredytową Mastercard World w mBanku, która charakteryzuje się tym, że ma jedną z najwyższych stawek intercharge (sprzedawcy na pewno jej bardzo nie lubią), ale dzięki temu pozwala zbierać punkty, które można wymienić na nagrody, choć nie jest to specjalnie opłacalne, ale na start przy skorzystaniu z tej promocji dostajemy 1000 pkt.

Trzeba pamiętać jednak, że po roku karta może nas kosztować 200 PLN, jeśli nie wykonamy transakcji na kwotę 18 000 PLN lub ich liczba nie przekroczy 120, niezależnie od kwoty. Nie byłaby to żadna rewelacja, gdyby nie jeszcze jeden fakt, jeśli w ciągu miesiąca od aktywacji karty zrobimy zakupy za 500 PLN, dostaniemy za darmo czytnik ebooków Kindle 4 (nie ma czegoś takiego jak Kindle 4 Fire, jak to napisała Wyborcza, więc pewnie chodzi tu o najtańszy model Kindle warty 79 USD). Problem w tym, że to oferta tylko dla tych klientów, którzy przynajmniej od roku nie mają żadnej karty kredytowej w mBanku. I oczywiście musimy jeszcze mieć zdolność kredytową na tą kartę, a to wcale nie jest takie oczywiste ;-).

Druga oferta na Gruperze będzie mniej innowacyjna, bo już się wcześniej pojawiała na zakupach gupowych. Za 5 PLN będzie można kupić kupon, który upoważnia do założenia konta wraz z kartą debetową (czyli tylko dla nowych klientów), gdzie w ramach promocji przez pierwsze 2 miesiące będziemy dostawać 10% zwrotu gotówki za wykonane kartą transakcje, ale tylko do kwoty 2000 PLN, czyli maksymalnie można otrzymać zwrot 200 PLN. Bez rewelacji, ale jak ktoś się zastanawia nad kontem w mBanku to warto poczekać do środy. Trzeba tylko pamiętać, że jak nie wydamy w miesiącu więcej jak 100 PLN kartą, to bank pobierze nam opłatę za kartę w wysokości 2 PLN.

Miałem jeszcze wspomnieć o tym, że mBank daje 6.5% na lokacie od 10 000 PLN, ale chyba promocja się już skończyła bo nie mogę jej nigdzie znaleźć. Zapominalskim przypominam, że do końca dnia dzisiejszego trwa jeszcze konkurs, chociaż dwie nagrody pocieszenia jeszcze do mnie nie dotarły więc zwycięzcy otrzymają je z opóźnieniem już dotarły, więc trafią do wygranych bez zwłoki ;-). Jutro powinien pojawić się cykliczny wpis na temat portfela inwestycyjnego, a także być może jakieś nowe informacje na temat tego co planuje Alior Sync.

Przy okazji jeszcze jedna ciekawostka, Orlen zamierza przez wakacje w weekendy, obniżyć cenę swoich paliw o 10 groszy na litrze, dla osób które zapłacą gotówką, a nie kartą. Jakby nie patrzeć to bardzo ciekawe podejście do walki z wysokimi opłatami interchange charge. W kontekście ostatnich pogłosek o przerzuceniu tego obowiązku ze sklepu na klienta, wydaje się to ciekawym testem.

Aktualizacja:
Oferta mBanku z czytnikiem Kindle 4 już pojawiła się na Grouponie - kliknij tutaj - oferta już jest wyprzedana!
Oferta eKonta z bonusem 200 PLN też już jest dostępna na Gruperze - kliknij tutaj.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

9 komentarze:

 1. wezmę tą KK tylko dla Kindle, ale muszę poczytać czy można ją potem zastrzec po miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będzie dopiero wiadomo jak oferta się pojawi ;)
   Ja się nie kwalifikuje, ale i tak chce karte od Alior Synca i na pewno nie World ;)

   Usuń
 2. zadowolony klient innego banku2 lipca 2012 11:47

  Ja już powiedziałem "pa!, pa!" temu bankowi "internetowemu" za znikomą ilość wpłatomatów w mniejszych miastach i za brak możliwości ustawienia limitu transakcji zbliżeniowych na debetówce na 0,- zł. I skończyły się też telefony z anonimowych numerów z ofertą kredytów, pożyczek, kart i innych produktów. Od razu żyje się lepiej! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 6,5% w mbanku można było sobie założyć do 30 czerwca 2012 i dlatego go nie znajdujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lokata niestety była dostępna do 30 czerwca, też nie zdążyłem się zorientować...

  OdpowiedzUsuń
 5. Lokata niestety była dostępna do 30 czerwca, też nie zdążyłem się zorientować...

  OdpowiedzUsuń
 6. intercharge czy interchange?

  OdpowiedzUsuń