Tak wygląda Alior Sync od środka - opinia

Alior Sync wystartował, oczywiście nie ustrzegł problemów, jak to zwykle przy okazji takiej dużej premiery się zdarza, ale i tak nie było chyba tak źle. Z konsultantami da się porozmawiać, bez specjalnie długiego oczekiwania, Wirtualny Oddział pomimo początkowych problemów działa już także na Google Chrome i najnowszej wersji flasha, a funkcjonalność pomimo, że jeszcze niepełna (nie działają np. jeszcze powiadomienia SMS, które mają być płatne, stąd nie można ich nawet wyłączyć) to pozwala już na swobodne korzystanie z tego banku. Opis jak założyć konto zamieścił jakiś czas temu xmariks, więc nie będę dublował jego posta, a skupię się dzisiaj tylko na pokazaniu jak Alior Sync wygląda po zalogowaniu. W dalszej części tego wpisu znajdziecie sporo obrazków i opisów i mam nadzieje, że pomoże to niezdecydowanym w podjęciu decyzji. Na koniec będzie także bonusowa historia ;-).

Na początek trochę statystyk po pierwszym dniu, jakie udostępnił Alior Sync na swoim fanpage'u na Facebooku (nawiasem mówiąc, są tam bardzo aktywni). 3500 wniosków o konto osobiste raczej nie robi wrażenia, ale zainteresowanie jest jak widać całkiem spore.


Procedura zakładania konta nie jest specjalnie uciążliwa, co prawda trwa to zazwyczaj jeden dzień roboczy, bo konieczne jest wykonanie przelewów w dwie strony (jak posiadacie konto w Alior Banku to będzie szybciej, ale też nie natychmiast bo przelewy zwrotny chyba zatwierdza prawdziwy człowiek a nie automat i chwilę to trwa). Ale obeszło się bez kuriera i konto w ciągu tych dwóch dni mi otworzyli. Ba nawet wypłacili już pierwszą połowę premii, więc pod tym względem nie ma co narzekać.

Mając już swój nr klienta (CIF) przystąpiłem do logowania, za pierwszym razem hasło dostajemy przez SMS i zaraz możemy je zmienić na swoje (w okienku zmiany hasła, jako stare podajemy to z SMSa). Domyślnie zabezpieczeniem logowania jest hasło maskowane, ale po zalogowaniu możemy to zmienić na pełne hasło, rysowanie linii lub token dostępny póki co tylko dla telefonów z systemem Android. Po zalogowaniu naszym oczom ukazuje się taki oto obrazek:Jak na mój gust jest nieco zbyt cukierkowo, fakt jest czytelnie i dosyć intuicyjnie ale żeby dowiedzieć się czegokolwiek trzeba klikać, szukać, przewijać itd. No niby da się to przeżyć, ale jako użytkownik mBanku, to brakuje mi tej prostoty interfejsu jaką oferują czerwoni. Załóżmy jednak, że to rzecz gustu. Do historii transakcji możemy się dobrać bez większych problemów, a nawet jest kilka trybów jej wyświetlania, choć mi ten podstawowy najbardziej przypadł do gustu.


Z przelewami też nie ma większego problemu, do wyboru mamy przelew własny, krajowy i natychmiastowy (10 pierwszych w miesiącu przelewów natychmiastowych jest darmowych, każdy kolejny kosztuje 5 PLN).

Wypełnianie polecenia przelewu też jest bardzo nietypowe bo robimy to etapami i każdy poprzedni nam częściowo znika. Zamiast listy odbiorców zdefiniowanych mamy szablony przelewów, gdzie możemy sobie zapisać osoby/instytucje do których robimy przelewy najczęściej. Wtedy możemy sobie przy zlecaniu przelewu wygodnie wybrać gdzie ma pójść. Jeśli robimy przelew jednorazowy, to trzeba ręcznie uzupełnić dane. Na koniec możemy sobie zażyczyć darmowe potwierdzenia przelewu na email i wybrać kategorię na potrzeby Menadżera finansów.W sekcji lokaty mamy jak sama nazwa wskazuje... lokaty, ale też wspominany produkt, Świnkę skarbonkę (ciekawe co na to Świnka skarbonka BGŻ Optima...). Poza przeglądem założonych lokat możemy też oczywiście założyć nową na okres od 1 miesiąca do 3 lat, ale bank do tych dłuższych nie zachęca, bo dwu i trzyletnia mają oprocentowanie 3.5%. Oczywiście dostępna jest też reklamowana półroczna na 6.5% do kwoty 5000 PLN.

Świnka skarbonka to znacznie ciekawszy produkt, który promuje regularne oszczędzanie, a jak wiadomo, regularność to bardzo dobra cecha jeśli chodzi o odkładanie pieniędzy. Każdą naszą świnkę możemy sobie nazwać i przy okazji przyporządkować jej konkretny cel, z dosyć długiej listy propozycji. Świetna sprawa, że Alior Sync promuje nie tylko swoje produkty kredytowe, ale także oszczędnościowe, która pozwalają na samodzielne odłożenie potrzebnej kwoty. Po ustaleniu kwoty i terminu oszczędzania, otrzymujemy dwie animacje, które pokazują nam jakie oprocentowanie otrzymamy deklarując regularne i nieregularne wpływy. Oczywiście pierwsza opcja jest bardziej korzystna i oferuje znacznie większą premię, która naliczana jest kwartalnie, niezależnie od oprocentowania naszej świnki, które zależy z tego co widzę od długości oszczędzania i kwoty jaką chcemy zebrać. Automat policzy nam też ile dokładnie musimy miesięcznie odkładać aby spełnić swój cel w wyznaczonym terminie.


Menadzęr finansów na ten moment u mnie nie spełnia żadnej funkcji, ale jest to całkiem rozbudowane narzędzie i niewykluczone, że jak Alior Sync zostanie moim podstawowym bankiem to skorzystam z funkcjonalności jaką oferuję, bo prezentuje się to całkiem przyzwoicie. Powinno szczególnie pomóc osobom, które mają problem z opanowaniem własnego budżetu, a wykonując przelewy z Alior Sync, praktycznie automatycznie tworzą sobie raport z własnych wydatków i przychodów, który czasami może bardzo dużo nam uświadomić.

Narzędzia to dosyć dziwna kategoria, bo mamy tutaj np. ustawienia naszego profilu, w tym opcje związane z logowaniem, możliwość zmiany aliasu (cyfrowego kodu), hasła, sposobu logowania, powiązania z facebookiem i tak dalej, ale także kalkulator walutowy, ustawienia menadżera finansów oraz co najciekawsze, centrum produktów. Centrum produktów to miejsce gdzie możemy złożyć wniosek o pożyczkę, kartę kredytową, debetową oraz limit odnawialny. Na początku ciężko było się w tym połapać.

Wirtualny oddział to też ciekawa sprawa, ale nie było mi dane z niego skorzystać, więc póki co wstrzymam się ze swoją opinią. Próbowałem za to (o czym wspominałem na Facebooku) założyć kartę kredytową w Alior Sync. Cała procedura początkowo przebiega automatycznie i całkiem sprawnie, trzeba podać nieco swoich danych jak np. poziom wykształcenia czy oczywiście dochody. Co więcej wstępna weryfikacja dochodów odbywa się za pośrednictwem systemu, który chce aby podać mu login i hasło do bankowości elektronicznej konta, na które wpływa nasza wypłata. System sprawdza wyciąg za ostatnie 6 miesięcy i podobno automatycznie wylicza sobie średnią.

Pomijając już fakt, że bardzo nie podoba mi się pomysł z podawaniem komukolwiek moich danych logowania do innego banku, to niestety działa to też bardzo słabo. Ostatecznie wszystko i tak musi zatwierdzić analityk, a propozycje składa konsultant. Po około pół godziny od złożenia wniosku (dosyć szybko jak na mój gust) zadzwoniła do mnie bardzo miła Pani, która powiedziała, że system podał jej średnią X, podczas gdy jak deklarowałem średnią 1.5X, a dla kwoty dochodu X, nie mam zdolności kredytowej. Szkoda tylko, że ten X to nie była średnia z ostatniego pół roku, a najniższa kwota jaką otrzymałem z tytułu umowy cywilnoprawnej. W tym miejscu niestety bank wcale nie jest elastyczny, bo jedynym rozwiązaniem jest dostarczenie zaświadczenia z zakładu pracy o zarobkach. Na nich moje tłumaczenia, że system nie potrafi liczyć ;-).

Niestety to pierwszy zgrzyt, który powstrzymuje mnie jeszcze przed całkowitym przejściem do Alior Sync z mBanku. Owszem cashback 5% kusi, ale jeszcze bardziej kuszący jest cashback 5% z karty kredytowej i wtedy można na prawdę w pełni skorzystać z możliwości tego banku. A tak to pozostaje niedosyt i poczucie kolejnej przegranej z bezwzględnym systemem bankowym, który w dodatku się myli i bardzo nie lubi ludzi, których dochody wahają się, a ponoć miał to być bank dla nowoczesnych klientów...

Przy okazji jeszcze jeden bonus, pojawiają się pytania jaki jest limit cashbacka 5%, okazuje się, że on faktycznie występuje, maksymalny zwrot w jednym miesiącu nie może przekroczyć 25 000 PLN 1250 PLN (od których trzeba jeszcze zapłacić podatek, jak to słusznie zauważył jeden z czytelników). Chyba większości z nas to wystarczy, jak sądzicie?
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

46 komentarze:

 1. po założeniu konta na sync-u nasunęła mi się pewna myśl. :D
  Jeszcze 3 lata temu miałem 1 konto i to w banku, który miał "drewniany" system internetowy, który mało co umożliwiał i był jeszcze mniej intuicyjny :)
  Teraz mam chyba 7 kont,które zakładam bardziej dla tych gratisów typu 50 PLN, bo nic więcej nie potrzebuje od tych kont.
  Nie mam czasu przerzucać kasy z wypłaty między bankami, kombinować między kontami oszczędnościowymi dla zyskania np 0,5% rocznie na koncie oszczędnościowym..albo się starzeję i niedługo założę konto w PEKAO :D albo bankowcy zaczynają gonić w piętkę. Coraz mniej dbałości o stałego klienta a coraz więcej wodotrysków aby ściągnąć nowego klienta..no właśnie...tylko mi się wydaje, że ten nowy klient to przepraszam za wyrażenie "skoczek-gołodupiec", który zbyt dużych pieniędzy nie posiada a zmienia banki właśnie dla tych pseudo-promocji.

  Pozdrowienia i wychodzimy z grupy dzisiaj :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie musisz sobie przeliczyć i z większosci kont po prostu zrezygnować. Mnie też zdarzało się otwierac konto dla bonusów i chęci wypróbowania nowego banku z innowacjami technologicznymi, jednak po jakimś czasie rezygnowałem zwykle z powodu wprowadzenia opłat (stary Alior). Koniec końców trzeba zostawić sobie najlepsze konta (góra jedno, dwa, maksimum trzy). Alior Sync ma jednak szansę zostać stałym kontem, choć na razie brakuje mu usługi maklerskie i TFI. Jednak idzie w dobrym kierunku. System chodzi szybko, bo nie przeładowuje ciągle stron (zapewne AJAX). Według mnie powinni zaoferować kartę kredytowo-debetową jak w Inteligo http://inteligo.pl/menu/karty/karty-kredytowe/karta-kredytowa-inteligo/.

   Usuń
  2. No tak, karta kredytowo-debetowa jest, a nadal nie ma najzwyklejszej VISY debetowej z chipem! W Inteligo nadal jest VISA z paskiem magnetycznym, bez chipa.

   Usuń
  3. No faktycznie wygląda na to, że karty debetowe są bez chipa. To musi się szybko zmienić. Te debetowo-kredytowe chipa juz mają a nawet można wyłączyc akceptację paska magnetycznego, co zmusza kasjera do włóożenia karty do czytnika kart chipowych.

   Usuń
  4. Nie, jest tylko jedna debetówka z chipem - MasterCard, dodatkowo zbliżeniowa. A debetowa Visa dla konta prywatnego jest i bez chipa, i bez antenki zbliżeniowej, tylko z paskiem magnetycznym. Na swojej stronie na fejsbuku ludzie zadawali pytania, kiedy pojawi się debetowa Visa PayWave. Odpowiedź ze strony banku brzmiała trudno powiedzieć. :(

   Usuń
 2. Ja jeszcze nie zakładałem chyba konta dla bonusu ;) Alior Sync mnie kusi cashbackiem, ale żebym się do niego przeniósł to potrzebuje kredytówki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie się wydaje, że są też ludzie, którzy robią coś takiego dla bonusu - czytałem kiedyś grupę na usenecie, i były dyskusje, jak zamknąć konto po otrzymaniu bonusu :)

   Usuń
  2. Zamykanie zaraz po otrzymaniu bonusu jest nie fair wobec banku. Trzeba potrzymać konto jakiś czas. Zwykle do zamknięcia zmotywuje prowadzenie lub podwyżka opłat.

   Usuń
  3. Ojej, ojej, biedny bank, klienci go dymają, no straszne przecież

   Usuń
 3. Powiedzcie mi, dostarczenie karty do bankomatu do domu odbiorcy jest płatne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, karta jest bezpłatna. Za to niestety płatne są wpłaty we wpłatomatach i to sporo bo 0,5% kwoty; min. 3 zł. Widać, że znaleźli sposób na odbicie sobie cashbacku 5% za zakupy w necie (w cenniku nie jest powiedziane czy można wpłacać tylko do własnych wpłatomatów, czy również do wpłatomatów Euronetu dostępnych m.in. dla klientów Alior Banku). Ewidentnie jest to więc bank raczej do obrotu bezgotówkowego.

   Usuń
 4. Nie wiem czemu, ale interfejs pod względem grafiki wygląda dla mnie jakoś tak młodzieżowo. Wiem, wiem, może przesadzam, ale wolałbym coś bardziej ascetycznego - w rodzaju prostego interfejsu mBanku albo iPKO. Na razie konta tam nie mam, ale mam nadzieję, że będzie w internecie więcej opinii i spostrzeżeń nt. Synca, wtedy będę miał więcej za i przeciw, by założyć albo nie założyć tam konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo taki miał być. Zwróć uwagę na wiek grupy docelowej Alior Sync.

   Usuń
  2. Słuszna uwaga, jako specjalista e-marketingu i projektowania www usability, często patrzę na interfejs usera i tu zdecydowanie zbyt dużo zbędnych fajerwerków, ciężko może nie aż tak, ale... (zawsze laików odsyłam do choćby strony apple - jako dobrego przykładu...).
   Wasza strona banku wymaga wielu zmian. Pamiętajcie, o złotej zasadzie "nie każ mi myśleć" i z tym załóżeniem Klient powinien poruszać się intuicyjnie po waszych stronach www.


   z pozdrowieniami
   http://fizyczak.com
   http://profesjonalnafotografia.com/

   Usuń
 5. Witam.
  Z opisu wynikają kolejne zgrzyty.
  Trzeba podać numer telefonu i to z funkcjonalnością sms. Trzeba otrzymywać wypłatę na konto. Co z ludźmi którzy otrzymują minimalną krajową (ciekawostka: która w przyszłym roku ma wzrosnąć do 1600) na konto a resztę kasy do ręki (dzięki czemu mniej leci do zusu wiec lepiej dla takich ludzi)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety ale to po pierwsze jest nielegalne, a po drugie skoro Ci ludzie się na to zgadzają, no to chyba nie mogą mieć pretensji. Rozumiem, że większość takich sytuacji jest wymuszona przez pracodawcę, ale mimo wszystko.

   Usuń
  2. A jak mają się nie zgodzić - pracując np. w małym miasteczku, gdzie bezrobocie sięga 30% a na ich miejsce czeka 5 innych kandydatów? Mam wrażenie, że w naszych głowach jest tak zakorzeniona "liberalna wizja świata", że to od nas zależy jedynie nasz własny los i sami jesteśmy sobie winni, że nie potrafimy dostrzec, że świat jest bardziej skomplikowany...

   Usuń
  3. Ja to rozumiem, ale przecież ciężko oczekiwać, żeby rozumiała to taka instytucja jak bank.

   Usuń
  4. Lepiej dla tych ludzi, jeśli z tej reszty kasy do ręki robią jakieś oszczędności na przyszłe lata - jeśli nie, to będzie później zgrzytanie zębami czemu emerytura taka niska. I kto winien? Oczywiście Państwo.

   Jednak nie wydaje mi się, aby Sync celował w klientów bez "telefonu z funkcjonalnością sms" (przypominam, że u nas w Polsce przypada ponad 1 komórka na głowę...) czy tych z małych miasteczek z minimalną krajową. Life is brutal.

   Usuń
 6. Podawanie loginów do innego systemu, bez tego się nie obejdzie? I co jeśli chcę100zł to co muszę im dostarczyć zaświadczenie o zarobkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, chyba że się wybierze dostarczenie zaświadczenia o zarobkach, nie wiem jak to wygląda dla kwoty 100 PLN, dla nieco większych kwot wygląda to tak jak w moim opisie.

   Usuń
 7. I jak działa już na Allegro "płacę z Alior Sync"?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, nie dziala;(

  OdpowiedzUsuń
 9. Podobno implementacja Płace z Alior Sync potrwa jeszcze kilka dni...

  OdpowiedzUsuń
 10. Pracuje w innym Banku i zastanawiam sie czy nie otworzyc Synca w celach testowych... Nigdzie nie moge jednak znalezc info jak zamknac to konto? Wie ktos moze? Nie wydaje mi sie zeby bylo tak cukierkowo... W mbanku jak ktos ma niestandardowa sytuacje czy chce zamknac konto jest ciezko... Jak bedzie w Alior Sync;)? Poki co jako pracownik konkurencji sie nie boje. Ale jestem ciekawa jak to dziala;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co konto jest darmowe i pewnie przez dłuższy czas takie pozostanie, jeśli faktycznie chcą iść z duchem czasu, to musi zostać darmowe, ale procedury zamknięcie na pewno są, trzeba poczytać regulamin ;)

   Usuń
 11. Przy zakładaniu konta od razu wysyłają formularz zamknięcia rachunku - więc nie jest tak źle...zamykałem rachunki w Inteligo, ING i tam samemu trzeba było albo wyszukać formularz, albo samemu go napisać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Można już płacić na Allegro poprzez Alior Sync - właśnie dokonałem transakcji. Również doładowałem telefon w sieci Play kartą debetową - jak na razie żadnych zastrzeżeń do Aliora;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja mam takie pytanie odnośnie tej strefy rozrywki. Czy ktoś już próbował dokonać zakupu np. którejś z gier? Założyłem sobie konto w Alior Sync i zarejestrowałem się w tej Strefie rozrywki, mimo to dalej po wyborze danej gry wyświetla mi "Dostępy tylko dla klientów Alior Sync". Nie aktywny jest też przycisk "Kup już teraz". Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 14. Karta kredytowe z funkcją PAYPASS uważam, że to zły pomysł. Przy kradzieży, zanim się zorientujemy, 50 zł pójdzie się paść. I żadnej reklamacji - bo z winy klienta...

  OdpowiedzUsuń
 15. Widzę jedną dużą wadę tego banku - karty debetowe zarówno do rachunku w PLN jak i walutach obcych wyglądają TAK SAMO. To bez sensu - powinny jak najszybciej wprowadzic różne wizerunki, bo się w portfelu mieszają

  OdpowiedzUsuń
 16. Powiedzcie, czy muszę mieć jakąś minimalną wpłatę miesięczną, żeby to konto było rzeczywiście darmowe, czy mogę mieć nawet 0zł przez 10 miesięcy, a i tak nie będę płacił? Jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pytałem w infolinii, mówili że nie ma wymaganej minimalnej kwoty ani wpłat miesięcznych w koncie osobistym

   Usuń
 17. Dobre pytanie? Wie ktoś? I jak zamknąć to konto, czy już ktoś próbował, nie o otwarciu pisać tylko o zamknięciu jak to zrobić bo to też jest ważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież bank ruszył dopiero tydzień temu a Ty pytasz czy ktoś już zamknął konto - przecież to bez sensu. Poza tym okres wypowiedzenie to 30 dni, więc z logicznego punktu widzenia nikt nie udzieli na nie odpowiedzi;) A poza tym - masz TOiP i regulamin i jeżeli nie odpowiada Ci oferta to po co zakładać w takim banku konto. U mnie jak na razie wszystko funkcjonuje - jedynie nie sprawdziłem jeszcze płatności zbliżeniowej.

   Usuń
 18. Konto jest darmowe, nie ma zadnych opłat zależnych od jakiegokolwiek obrotu czy posiadania gotówki na koncie.

  Wniosek o zamknięcie konta dostajemy wraz z umową o otwarcie, nie widzę na czym miałby polegać problem z jego zamknięciem. Można to przeciez zrobić w niejednym banku działającym przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 19. Brałem udział w konkursie Ty i Sync. Złożyłem wniosek o konto 14.06.2012, przydzielono mi inne numery (6 ostatnich cyfr) niż w konkursie, do dnia dzisiejszego nie dostałem premii 50zł. Żeby złożyć reklamacje dzwoniłem 4x, dopiero po 3 razie dostałem informację że reklamację będę mógł złożyć po aktywacji konta. Reklamacja przyjęta (sam musiałem pani w słuchawce dyktować treść reklamacji!!!!) czas oczekiwania na rozpatrzenie 30dni!!!Skandal!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Dzień dobry,
  Bardzo dziękujemy za wszystkie Wasze spostrzeżenia, sugestie i wskazówki na temat Alior Sync. Nasz Bank synchronizuje się z Waszymi potrzebami. Analiza Waszych wpisów pozwoliła nam na wdrożenie wielu usprawnień, m.in.:

  • rozwiązaliśmy wszelkie trudności związane z połączeniem z Wirtualnym Oddziałem, dzięki zastosowaniu nowej wersji Adobe Flash Player oraz umożliwieniu nawiązania połączenia użytkownikom przeglądarki Google Chrome;
  • usunęliśmy utrudnienia związane z wykonywaniem przelewów natychmiastowych przez użytkowników przeglądarki Internet Explorer 9;
  • wyeliminowaliśmy problemy z autoryzacją transakcji obsługiwanych przez eCard;
  • zapewniliśmy pełną funkcjonalność usługi natychmiastowych przelewów oferowanych we współpracy z firmą Blue Media S.A.;
  • przygotowaliśmy filmy instruktażowe, które w przejrzysty sposób informują o funkcjonalnościach dostępnych w Alior Sync.
  • Już wkrótce poinformujemy Was na naszym fan page'u na Facebooku o zniesieniu opłaty za wpłat we wpłatomatach sieci Euronet.

  Alior Sync jest pionierem nowoczesnej bankowości – jego klienci również. Zapewniamy, że kontynuujemy prace mające na celu zwiększenie komfortu korzystania z usług oraz produktów Banku. Pozostajemy również otwarci na wszelkie uwagi i sugestie, co mamy nadzieję, pozwoli nam wspólnie udoskonalać bank Alior Sync :).

  Pozdrawiamy,
  Zespół Alior Sync

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W razie jakby ktoś miał wątpliwości, co do wiarygodności, potwierdziłem, że to komentarz zespołu Alior Sync :)

   Usuń
  2. Kamil, widać, że to taka zorganizowana akcja, bo u mnie na blog.blaut.biz pojawił się ten sam komentarz, jak również u Huberta Gajewskiego, który „zjechał” serwis od strony technicznej ;)

   Usuń
  3. Jak przystało na wirtualny bank, mocno udzielają się w sieci i na swoim fanpage'u ;-) cóż jeśli wyniknie z tego coś dobrego to ja jestem jak najbardziej za.

   Usuń
 21. "Przy okazji jeszcze jeden bonus, pojawiają się pytania jaki jest limit cashbacka 5%, okazuje się, że on faktycznie występuje, maksymalny zwrot w jednym miesiącu nie może przekroczyć 25 000 PLN. Chyba większości z nas to wystarczy, jak sądzicie?"

  Ciepło, ale tak gwoli ścisłości... Sądzę, że maksymalny zwrot w jednym miesiącu nie może przekroczyć 1201 PLN. Odpowiednio wydajemy pieniądze w trakcie miesiąca i wydawane sumy mamy na bieżąco przeliczane na punkty, ale przeliczanie zatrzymuje się, gdy z wydatkami dojdziemy do wspomnianej kwoty 25 000 PLN. Na koniec miesiąca wszystkie punkty są z powrotem przeliczane na złotówki i wypłacane na rachunek jako premia. Przy czym cashback wynosi 5%, czyli 25 000 * 0,05 = 1 250, ale nadwyżka ponad kwotę 760 PLN jest opodatkowana (10%). Zatem, 1 250 - 760 = 490, gdzie 490 "idzie" do opodatkowania. 490 - 490 * 0,1 = 490 - 49 = 441. Teraz sumujemy 760 i 441, co daje 1 201 PLN zwrotu na rachunek i 49 PLN podatku, który bank jest zobowiązany odprowadzić do właściwego Urzędu Skarbowego w naszym imieniu.

  Pozdrawiam,
  K

  OdpowiedzUsuń
 22. Konto naprawdę bardzo tanie wręcz, darmowe. Parę niedoróbek jest, ale mimo wszystko jestem pod wrażeniem.

  Zastanawia mnie tylko jedno, kiedy alior podniesie opłaty, szukając zysków z nowej inwestycji. Pół roku, rok? Bo koszty poniósł ogromne na stworzenie i wypromowanie w mediach tej marki.

  OdpowiedzUsuń
 23. Konto porażka i to już na starcie. Szczerze odradzam wszystkim którzy się zastanawiają nad założeniem tego konta. Kiedy chciałam się zalogować, wpisałam mój CIF później zmieniłam hasło które dostałam smsem na swoje własne a teraz kiedy próbuję 2 raz wejść na konto zamiast 10 pól (bo min długość hasła ma wynosić 10 pól, max 15) widzę... 9 pól!!!!!
  Oczywiście dodzwonić się na ta infolinię nie można... automatycznie mnie odrzuca powtórzę ODRADZAM ODRADZAM I JESZCZE RAZ ODRADZAM TO KONTO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystko jest ok, jeśli masz podać 4 znaki i one mieszczą się np. w 7 znakach, to nie widzisz 3 ostatnich pól

   Usuń