Zaproszenia na konferencję nowego mBanku

Nowy mBank chyba nie chcąc chyba tracić momentum po premierze Alior Sync, rozpoczyna od środy cykl konferencji Bank Przyszłości, które będą poświęcone nowoczesnej bankowości. Pierwsza z tych konferencji odbędzie się już w tym tygodniu, dokładnie w środę, 20.06.2012 o godzinie 16:00 w Warszawie. Otrzymałem propozycje rozdania kilku zaproszeń na to spotkanie, wśród czytelników bloga. Niestety osobiście nie mam czasu się pojawić, ale być może konferencja będzie transmitowana online, więc każdy chętny będzie mógł wziąć w niej udział.


Jeśli chodzi o samo spotkanie, głównym prelegentem będzie prof. Mikołaj Jan Piskorski, pierwszy polski profesor w Harvard Business School, a towarzyszyć mu będzie Michał Panowicz, szef projektu Nowy mBank. Tematem przewodnim mają być media społecznościowe oraz ich wykorzystanie w promocji marki, w tym także banków, a także możliwych synergii. Z pewnością będzie też okazja dowiedzieć się czegoś na temat samego projektu Nowego mBanku, dlatego wydaje mi się, że warto się wybrać jeśli akurat macie nieco wolnego czasu.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobra 56/66. Chętnych do wzięcia udziału proszę o kontakt emailowy, liczba miejsc jest ograniczona, jeśli zainteresowanie byłoby większe to niestety będę musiał sam wybrać kilka osób, dlatego miło będzie jak dorzucicie krótkie uzasadnienie dlaczego chcecie się tam wybrać. Zgłaszać można się do jutra, powiedzmy do godziny 10:00.

W dalszej części wpisu znajdziecie informację prasową i link do relacji wideo, która rozpocznie się dzisiaj, 20.06.2012 o godz. 16:00. Podczas konferencji możliwe będzie zadawanie pytań.


Nowy mBank to przełomowy projekt nie tylko na rynku bankowym, ale także technologicznym. Zamierzamy zaoferować klientom bardzo wiele rozwiązań, z których dziś nie mają okazji korzystać w bankach, z częścią z nich mogli zetknąć się natomiast korzystając z zaawansowanych aplikacji internetowych oraz do których już przyzwyczaili się poruszając się w świecie mediów społecznościowych. 


Zdajemy sobie sprawę, że niektóre pomysły, jakie udostępnimy uruchamiając nowy mBank wychodzą znacznie poza typową bankowość. Chcemy wcześniej rozpocząć dyskusję o tym, jak wiele dziedzin życia można w użyteczny sposób zintegrować wokół zarządzania finansami. Dlatego narodził się pomysł organizacji serii seminariów pod tytułem „Bank przyszłości”. Zamierzamy przedstawić podczas nich pomysły, poglądy i doświadczenia uznanych ekspertów i praktyków świata nowych technologii. Pierwszym z nich jest prof. Mikołaj Jan Piskorski,  profesor nadzwyczajny zarządzania na Harvard Business School, specjalizujący się w badaniach sieci społecznościowych i innowacyjnych struktur organizacyjnych, ekspert z zakresu wykorzystania platform społecznościowych w biznesie.


Prowadzimy obecnie rozmowy z kolejnymi ciekawymi ekspertami, w tym, specjalizującymi się w najnowocześniejszych rozwiązaniach dla bankowości wdrażanych na całym świecie. Na nasze spotkania chcemy zaprosić dziennikarzy, blogerów i pasjonatów nowinek technologicznych.


Mamy nadzieję, że dzięki serii spotkań, których patronem będzie nowy mBank, nie tylko zwiększymy zainteresowanie tym projektem, ale przede wszystkim upowszechnimy wiedzę o ciekawych możliwościach, jakie niesie ze sobą świat technologii połączony ze światem finansów.

Konferencję będzie można obejrzeć tutaj: http://gpwmedia.pl/bankprzyszlosci/.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

8 komentarze:

 1. Witam.
  Na pewno będzie możliwość zadawania pytań więc niech obecni zadadzą koniecznie:
  - dlaczego mBank stoczył się na dno? Jak zaczynali oprocentowanie środków wynosiło 15%, zapowiadało się dobrze bo trochę później było 15,5%. Później było coraz gorzej, aż oprocentowanie spadło do zera!
  - dlaczego pobierają opłaty za korzystanie z konta? Za listę haseł żądają 5 a niedługo będzie to 9 złotych. Bez haseł nie ma przelewów więc jest to defacto opłata za korzystanie z konta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy: nie pobierają opłat za korzystanie z konta. Pobierają opłaty za korzystanie z niektórych usług lub rozwiązań. Dlaczego chcą kasę za listę haseł? Bo ich generowanie, wysyłka i utrzymywanie to są koszty (nie mówiąc o większych problemach z zapewnieniem bezpieczeństwa), a ich celem jest aby w miarę możliwości wszyscy przerzucili się na tańsze dla nich (darmowe dla klienta) i łatwiejsze w utrzymaniu hasła sms-owe. A że pobierają opłaty za to za co konkurencja nie pobiera - to inna sprawa. Ale droga wolna - przecież możesz się przenieść do innego banku w każdej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie bank przyszłości to taki, który nie wydzwania mi z superofertami pożyczek czy kart kredytowych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przerzuciłabym się na hasła sms. Niestety mieszkam na stałe za granicą i z jakiegoś powodu smsy na koreańską komórkę nie dochodzą.

  OdpowiedzUsuń
 5. My tu gadu gadu a chętnych na konferencje nie ma ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Kamilu, wybuchła dyskusja na inne tematy ;)

   Usuń
  2. Nic, na szczęście będzie przekaz live w formie wideo ;) podrzucę później do tego wpisu link dla zainteresowanych ;)

   Usuń
 6. Witam.
  Epic - to niech wysyłają na @. Obniżą koszty a użytkownik jak będzie chciał to sobie przepisze lub wydrukuje. Ja preferuję dostęp "zdalny" więc zawsze uczę się na pamięć 5 kolejnych haseł.

  OdpowiedzUsuń