mBank proponuje polisolokate na 4.5%

W sumie to nie mam pewności, czy ta oferta nie jest już dostępna od dłuższego czasu, ale dzisiaj pojawiła mi się w systemie transakcyjnym, reklamując się oprocentowaniem 5.55%. Byłem wręcz zdumiony, że skąpy jak zwykle mBank chce dać mi aż 5.55% odsetek, ale wystarczyło tylko kliknąć w link, aby czar całkiem prysł. Oczywiście to "oszukane" oprocentowanie, które w rzeczywistości wynosi 4.5%, ale że nie zapłacimy podatku Belki to sobie mBank postanowił porównać do normalnej lokaty.


W ramach polisolokaty musimy ulokować minimum 3000 PLN na pół roku, więc na tle ofert innych banków (grupa Czarneckiego, BGŻ Optima, Meritum itp.) jest bardzo biednie. Co jeszcze śmieszniejsze, dostępna jest też polisolokata na 12 miesięcy, ale jej oprocentowanie jest jeszcze gorsze i wynosi 4.25%. Naprawdę nie wiem za kogo ma swoich klientów ten bank, ale chyba stawia na tych, którzy logicznie nie myślą.

Tych, którzy szukają najlepszych procentów na lokatach zachęcam do zapoznania się z wpisem Darka, który niedawno zrobił zestawienie najlepszych lokat na kwiecień 2012.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

2 komentarze:

 1. Już to widziałem na stronie głównej mbanku i wpisuje się to niestety w ich politykę ostatniego czasu.
  Ogólnie to dziwna sytuacja, bo mało chyba mają rzeczywistego kontaktu z klientem, więc ciężko im coś wciskać klientom. Jednak oddziały i doradcy ułatwiają. A przez internet takie badziewie to ciężko sprzedać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paweł Nyczaj10 maja 2012 12:25

  Dużo lepszy jest BGŻ Optima.

  OdpowiedzUsuń