BGŻ Optima - będzie nowe konto oszczędnościowe

Zgodnie z obietnicą mam dla Was dzisiaj nieco więcej informacji na temat nowego produktu Optimy, co prawda niemal te same informacje podał już dzisiaj rano redaktor Samcik, ale skoro zapowiedziałem wpis ;-). Potwierdza się, że pojawi się nowe konto oszczędnościowe z oprocentowaniem, które ma być bardzo konkurencyjne na tle rynku. Dokładnych wartości niestety nie chciano mi jeszcze dzisiaj zdradzić.

Konto w ofercie powinno pojawić się w piątek, wtedy też wszystko się wyjaśni. Od 9 kwietnia rusza za to kampania reklamowa z owianą tajemnicą gwiazdą, będzie w telewizji i w internecie, mają być dwa spoty, 30 i 15 sekundowy. Ale dla nas to nuda, my czekamy na procenty.

Oprocentowanie ma być konkurencyjne, ale nie wiadomo co to znaczy, obecnie ciężko dostać cokolwiek powyżej 5% brutto na koncie oszczędnościowym, nie licząc oferty w DBNet, więc pewnie wiele ponadto nie dostaniemy. Nie mniej jednak, podobno mają być bonusy dla aktywnych klientów, pytanie tylko, jakie trzeba będzie spełnić warunki tej aktywności i co z tego będziemy mieli.

Ważny jest też fakt, że pozostanie możliwość dowolnych wpłat i wypłat z konta, które nie będą obwarowane żadnymi dodatkowymi opłatami czy limitami przelewów. Taka elastyczność mi się podoba i na to też zwracałem uwagę, jak konsultant z BGŻ Optimy dzwonił ze swoimi sławnymi już trzema pytaniami (kwestia przewijała się już w komentarzach). Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać do piątku i wtedy ocenić.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

6 komentarze:

 1. Moim zdaniem szału nie będzie i należy się przygotować na to, że banki z grupy Leszka Czarneckiego w najbliższym czasie mogą przygotować jakąś niespodziankę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż nie będę narzekał jeśli pojawi się konto z dobrym %. O dobre konto oszczędnościowe teraz chyba najtrudniej, bo lokaty nadal się znajdą. DBNet ma zaś to konto tylko dla nowych klientów, nie wiadomo jak długo to potrwa, i z tego co kojarzę kapitalizacja dzienna, więc trzeba trzymać tam spore środki aby podatek się nie rozszalał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja będę narzekał, bo wyższe cyfry nie zwalniają z myślenia.

  Po prostu patrzę na to trochę inaczej. Przecież konto oszczędnościowe w BGŻ jest przyzwoicie oprocentowane. Nawet jeśli podniosą oprocentowanie o 1%, to dla większości osób będzie to marny zysk. W końcu ile pieniędzy można trzymać na KO? Poza tym, zmiana oprocentowania może tu nastąpić z dnia na dzień. Dziś mamy X%, jutro Y%.

  Mimo, że oferta jeszcze się nie pojawiła i takie dyskusje są bardzo wątpliwe, już widać, że kierunek będzie mało korzystny dla klienta.

  Co innego dla banku – najniższe koszty, wysoka elastyczność, no i najłatwiej przebić się tu z ofertą dającą wysoki procent.

  Ale zobaczymy jak to będzie. Może czymś zaskoczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze kwestia tych bonusów dla aktywnych, być może będzie jakiś mechanizm mobilizujący do oszczędzania.

   Usuń
  2. Wszystko powyżej inflacji + podatek Belki będzie dobre,na więcej nie liczę ,oby tylko nie tracić.

   Usuń
  3. Skoro to KO, to bonusy powinny być dla nieaktywnych. Chyba, że mają na myśli jakieś inne usługi. Albo aktywne oszczędzanie-dopłacanie:)

   Po prostu uważam, że w rzeczywistości będzie to zwykła mydelnica i niejeden przyklaśnie na najwyższy procent. Czyli stare sztuczki – jak dać dużo i jednocześnie mało.

   Ale zobaczymy, nie lubię zgadywać. Może będzie OK. A jak nie to KO:)

   Usuń