Aktualizacja portfela - kwiecień 2012

Skoro obiecałem aktualizację portfela do końca weekendu to trzeba jeszcze wykorzystać te pozostałe 2 godziny i ją opublikować ;-). Ogólnie rzecz biorąc jest źle, portfel praktycznie się wyzerował, tym razem nie tylko za sprawą słabego zachowania indeksu WIG20, ale też przez wtopę funduszu IDEA Premium na obligacjach DSS, która kosztowała całkiem drogo, bo zniwelowała półroczny zysk tego funduszu.

Obecnie jak widzicie na prawej stronie, wartość portfela jest praktycznie równa wpłaconym składkom, a jednym pocieszeniem jest fakt, że ten stan rzeczy ma miejsce już po naliczeniu kolejne opłaty w wysokości nieco ponad 48 PLN. Warty odnotowania jest fakt, że w tym miesiącu też była już pierwsza wpłata zindeksowanej składki, która wzrosła do 303,88 PLN.
Sam portfel przedstawia się następująco:

Struktura nie zmienia się już od dłuższego czasu, w zasadzie to nawet staje się bardziej defensywny, bo od 5 miesięcy wszystkie kolejne składki są księgowane na rachunku funduszu UNK5. To jednak jak widać nie wystarcza, bo teraz chyba muszę zrewidować swoją opinię na temat IDEA Premium, jeśli chodzi o tą defensywność, nie dość że inwestują ponad 60% swoich środków w obligacje korporacyjne, to jeszcze podobno skupowali obligacje DSS od Copernicusa, zdając sobie sprawę, że los DSS jest mocno niepewny.

De facto jestem nieco w kropce bo brakuje mi pomysłów w co i jak dalej inwestować, rynek nie może się zdecydować, w którą stronę podążać, duże spółki prędzej zejdą poniżej 2200 niż, wybiją nad 2400 pkt i jednym słowem marazm trwa. Na taką sytuacje jest tylko jedno rozwiązanie, zapomnieć o tym i skupić się na pracy, bo ta przynosi obecnie większe zyski.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

3 komentarze:

 1. takie niezdecydowanie może mieć niebanalny i pozytywny wpływ na osiągane wyniki. Wielu już zaczęło liczyć zyski gdy tymczasem rynek ponownie zawrócił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przy braku hossy, skandia nawet zdywersyfikowana nie wystarcza nawet na opłaty....

   Usuń
 2. dlatego przekonałem sie zeby jak najszybciej uciekać ze skandii ale strona jest ok wiec dalej na niej będe siedzaił :)

  OdpowiedzUsuń