Raiffeisen też ma 200 PLN dla nowych klientów

Uwzięli się dzisiaj, rano pisałem o mBanku (który zapowiedział dzisiaj też nowy projekt, ale o tym jutro ;-)), a teraz okazuje się, że także Raiffeisen szuka nowych klientów, tym razem na Gruperze. Warunki są nieco inne niż w mBanku, aby dostać premię 200 PLN, trzeba spełnić kilka warunków, przede wszystkim przez 2 kolejne miesiące od założenia konta, muszą być odnotowane dwa przelewy (po jednym miesięcznie) w wysokości minimum 1000 PLN, a dodatkowo trzeba aktywować dostęp do serwisu bankowości mobilnej - Mobilny Bank i za jego pomocą wykonać dwie transakcje (przelewy albo np. założenie lokaty).

Premia podzielona jest na dwie raty, pierwszą w wysokości 100 PLN otrzymamy po pierwszym miesiącu jeśli spełnione zostaną podane warunki (czyli przelew 1000 PLN i jedna transakcja w Mobilnym Banku), a drugie 100 PLN, po drugim miesiącu. Warunki nie są specjalnie wygórowane. Trzeba mieć jednak na uwadze, że ów Mobilny Bank, to osobna aplikacja, którą instalujemy w telefonie i trzeba z niej korzystać. Szczegóły na temat tego programu znajdziecie na tej stronie. Współpracuje z większością systemów operacyjnych, łącznie z Androidem, Windows Phone czy iOS, więc nie powinno być problemów.


Jeśli zaś chodzi o samo zakładane konto, jest to rachunek Comfort Direct, prowadzenie jest darmowe, 6 wypłat z dowolnego bankomatu też (później 3,99 PLN), a obowiązkowa karta debetowa Visa Classic jest darmowa pod warunkiem wykonania transakcji na kwotę minimum 250 PLN w miesiącu. W przeciwnym wypadku za kartę pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 1,99 PLN.

Źle to nie wygląda, ale osobiście nie mam zamiaru zakładać konta w Raiffeisenie, jakoś do mnie nie przemawia, a po przejęciu Polbanku to mam z nimi tylko złe skojarzenia (nawiasem mówiąc chyba zrezygnuję z usług Polbanku, bo moja reklamacja nadal nie została rozpatrzona, a dzienne naliczanie odsetek za kilka dni przestanie mieć sens). Nikogo jednak nie zniechęcam, 200 PLN mimo wszystko na drodze nie leży ;-).

Link do oferty na Gruperze.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

14 komentarze:

 1. Tak, spełnimy warunki zainkasujemy 200 zł i można uciekać. Tak samo w mBanku, o ile ktoś może i spełnia warunki.

  Tylko ile tak można biegać między bankami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem ile ;) tak samo można konto w dbnet otworzyć i tez dostać prezent wart kolo 100 pln ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm to prawda, nie 200 zł na ulicy nie leży :P Tylko czy nie ma jakiegoś haczyka dot. rezygnacji z konta po 2-3 miesiącach?
  w sumie jeśli nie to wydaje się to być dość proste: 1) przelew pensji na konto 2) przelew pensji z konta, na nasze podstawowe :) i 200 pln jest.

  Rozumiem, że kasę dostajemy w gotówce, a nie np. w formie jakiegoś kuponiku itp.?

  OdpowiedzUsuń
 4. Analizował ktoś dokładnie ofertę?

  Bo warunkiem jest podpisanie umowy o konto i kartę płatniczą.
  Ale w warunkach dotyczących aktywnego korzystania z konta nie ma zapisu o konieczności uzywania tejże karty, a jest jakaś opłata za nią (jedynie przelewy po 1k miesięcznie i dwie transakcje przez kanał mobilny, swoją drogą nie ma info w jakiej wysokości i w jakiej częstotliwości, ciekawe czy np. dwa przelewy po 1zł przez 2 miesiące przejdą:)) więc pytanie, czy można zrezygnować z karty np. następnego dnia po podpisaniu umowy?

  Jeśli ktoś się orientuje piszcie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba ciężko będzie się tego dowiedzieć, trzeba pewnie zadzwonić na infolinie, ale tez opłata za kartę to tylko 1,99 PLN więc od biedy można sobie odpuscić. A o umowach podpisywanych na czas określony z bankiem to jeszcze nie słyszałem, to nie kredyt, tylko umowa o konto ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Po zalogowaniu się na ekonto wyskoczyło coś takiego: " Zapraszamy do skorzystania z produktów tylko dla najlepszych Klientów - szybko i bez wychodzenia z domu

  * Zyskaj aż 450 PLN polecając mBank znajomemu - oferta ważna do 2012-05-20 - Osoba polecona zyska także 400 zł! Sprawdź szczegóły...

  Więcej w zakładce "Oferta dla Ciebie"".
  Mimo ze mam u nich 0,00 na koncie a jedyne środki jakie są opuszczają konto w ciągu mniej niż 24 godziny twierdzą że jest m ich najlepszym klientem. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...

  OdpowiedzUsuń
 7. Generalnie promocyjka wydaje się całkiem-całkiem. Dzwoniłem na infolinię - pytałem długo i żmudnie. Nie znalazłem haków, poza miesięczną opłatą za kartę (1,99zł), choć można jej uniknąć obracając 250zł w płatnościach sklepowych. Jedyne, czego zapomniałem dopytać to, czy można zrezygnować z karty. Gdyby się dało zrobić taki manewr, to oferta staje się absolutnie klarowna i korzystna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę mętny warunek z tą wpłatą 1000 pln. Trzeba 2 razy po tysiąc w w obu miesiącach. Czy raz w każdym wystarczy?

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzeba 2x1000pln w każdym miesiącu wpłacić czy raz wystarczy? Trochę niejasna jest ta kwestia.

  OdpowiedzUsuń
 10. 1000 PLN w jednym miesiącu wystarczy, mętnie to napisali, ale to jedyne sensowne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Warunki są proste i jest ich tylko dwa:

  1. 1000 PLN/mies. - wpływ (nie musi być wynagrodzenie),
  2. Jeden (na dowolną kwotę)/mies. - wypływ (za pośrednictwem aplikacji mobilnej).

  Nie wiem co tam jest mętnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta chyba już nieaktualna?

   Da się jeszcze w jakiś sposób z niej skorzystać?

   Usuń
  2. Nie, kupon był bodaj przez 5 dni dostępny, teraz już nie jest dostępny.

   Usuń
 12. Już chyba po promocji.
  Da się jeszcze z niej skorzystać?

  OdpowiedzUsuń