Bankomaty bez granic i nowe sposoby autoryzacji w Inteligo

Skoro już jesteśmy w temacie Inteligo w związku z poprzednim wpisem, to myślę, że warto jeszcze zwrócić uwagę na kolejne zmiany Inteligo, poza podniesieniem opłaty za kartę płatniczą, w przypadku gdy jej nie używamy. Wczoraj dostałem maila z informacją o dwóch nowych usługach w Inteligo, tylko jak zwykle dostarczone były w tak kiepskiej formie, że łatwo je przeoczyć.

Pierwsza z nowych usług to "Bankomaty bez granic" (celowe nawiązanie do organizacji "Lekarze bez granic"? ;-)), która pozwala na bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, za niewielką stałą opłatą. Opłata ta to za 4 złote miesięcznie, czyli nawet mniej niż liczy sobie największy wirtualny konkurent, mBank. Pierwsze uruchomienie usługi jest darmowe, każde kolejne, jeśli w międzyczasie z niej zrezygnujemy, będzie nas kosztować dodatkowe 6 złotych. Sama inicjatywa jest dobra i wygląda na to, że Inteligo wreszcie zamierza skuteczniej powalczyć o klientów.
Druga sprawa to nowe sposoby autoryzacji, wreszcie można zrezygnować z karty zdrapki z kodami, której osobiście nienawidzę bo używam jej rzadko, mam ją schowaną głęboko w szufladzie w teczce i zawsze muszę jej szukać. Osobiście znacznie bardziej preferuje SMS z kodami potwierdzającymi transakcje, szybciej i sprawniej. Inteligo oferuje nam od teraz nie tylko SMSy, ale również możemy pobrać sobie token na telefon (nie ma wersji sprzętowej), który również może posłużyć do autoryzacji transakcji, a dodatkowo również do autoryzacji procesu logowania (system podobny jak w Eurobanku).

Jednocześnie można korzystać tylko z jednego sposobu autoryzacji, dlatego osobiście wybiorę kody SMS. Jeśli macie dość zdrapki to pewnie dla siebie też coś znajdziecie, bo chyba żadne bank nie oferuje aż trzech metod autoryzacji transakcji.

Inteligo wprowadziło również nową kartę kredytową, którą można powiązać z RORem. Motyw jest taki, że płacąc w sklepie pieniądze pobierane są z rachunku karty kredytowej, a wybierając pieniądze z bankomatu, z powiązanego rachunku oszczędnościwo-rozliczeniowego. Więcej na ten temat możecie przeczytać na blogu Maćka Samcika.

W weekend pojawi się kolejna aktualizacja blogowego portfela i kilka słów na zmian jakie ostatnio w nim zachodzą, a dzieje się naprawdę sporo, co prawda nie za sprawą moich ruchów, ale wahań wycen poszczególnych funduszy, ale o tym w weekend :-).

Aktualizacja - 22.11.2010
Aktualizacja portfela pojawiłaby się w weekend, ale niestety Skandii od piątku padł system informatyczny i nie ma możliwości zalogowania się do konta, przez co nie mogłem stworzyć nowego wpisu. Żeby było jeszcze śmieszniej, na infolinii nie mają pojęcia kiedy system zacznie działać. Parodia.
Udostępnij

RO

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Komentarze
    Komentarze na Facebooku

0 komentarze:

Prześlij komentarz