Twój Nawigator - czyli typowa promocja Skandii

Na początek wypada się chyba jednak nieco wytłumaczyć z blisko 3 tygodniowej przerwy w blogowaniu. Niestety nie złożył się na nią urlop, ale przedłużający się remont mieszkania, na szczęście widać już koniec i wreszcie mam nadzieje wrócić do regularnego blogowania.

Wróćmy zatem do tematu postu. Na początku miesiąca w otrzymałem powiadomienie na email, telefon oraz w systemie transakcyjnym Skandii o nowej promocji, z której wyjątkowo mogę skorzystać. Tego typu "spam" już na samym początku zniechęcił mnie do czegokolwiek, ale jako, że z natury rzeczy jestem dociekliwy, to sprawdziłem cóż to za cudowne rozwiązanie proponuje mi mój ubezpieczyciel.Otóż promocja Twój Nawigator przeznaczona jest dla tych klientów Skandii, którzy chcą wpłacić składkę dodatkową w okresie od 2 do 20 sierpnia 2010 i powierzą ją firmie w ramach programu TWN2, który zakłada konstrukcje portfela funduszy, w którym 65% to fundusze bezpieczne (obligacji, pieniężny), a 35% to fundusze ryzykowne (akcje, surowce). Co więcej wpłaconej składki, która jest przecież środkami wolnymi i możliwymi do wypłacenia w każdej chwili nie możemy ruszyć przez cały rok. W zamian za to, Skandia łaskawie zwolni nas z prowizji 2% jaką trzeba zapłacić przy wpłacie składki dodatkowej.

Pomijam już fakt, jak rewelacyjnym rozwiązaniem jest wpłacanie składek dodatkowych i płacenie kolejnych prowizji ubezpieczycielowi, no ale taka natura tego typu umów. Nie dość, że powierzamy im swoje pieniądze, to jeszcze musimy za to zapłacić... W tym aspekcie tego typu promocja nie jest pewnie zła, ale najbardziej w oczy kole mnie tej promocji, która wyraźnie coś sugeruje, a jak zwykle drobnym druczkiem dopisano, że wcale nie musi być tak wesoło. Zresztą zobaczcie sami (kliknij aby powiększyć):


Wykres widoczny na obrazku to S&P500 przez ostatnie 13 lat, pokazana jest pewna regularność w jego przebiegu i pięknie dorysowana kreska przez Skandie, która pokazuje nam jak będzie rynek rósł przez następny rok (skoro mają taką pewność, to czemu tylko 35% w ryzykowne aktywa inwestujemy???). Mało tego, jeśli wczytamy się w regulamin promocji, to poznamy nawet listę funduszy, z których będzie składał się nasz portfel w ramach promocji Twój Nawigator i  żeby było śmieszniej, nie ma tam żadnego funduszu, który ma bezpośrednio cokolwiek wspólnego z indeksem S&P500, głównie są to polskie fundusze małych i średnich spółek, wschodnich rynków wschodzących oraz surowców i złota.

Jednym słowem promocja "po byku" jak to zwykle w przypadku tego typu instytucji, gdzie zarabia przede wszystkim ubezpieczyciel, a co będzie z klientem to już jego problem. Nie można też zapomnieć, że od składki dodatkowej również co miesiąc odciągana jest prowizja, w skali roku to od 1.75% do 0.95% (przynajmniej w mojej umowie), a z tego już Skandia nie zrezygnowała. Cóż ocenić jakość tego produktu możecie sami i nie zapomnijcie, że w regulaminie zapisano limit wpłat składek dodatkowych w ramach promocji, jest to 1 000 000 PLN (minimalna wpłata to 1 000 PLN) ;-).
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

6 komentarze:

 1. Kurczę. Promocja jak się patrzy, ale dla Skandii. Miło mieć takiego insidera wewnątrz takich instytucji i to jeszcze który krytycznie przygląda się im ofertom.

  Dobrze że nie prowadzisz krucjaty przeciwko skandii bo pewnie miałbyś taką klientellę jaką miał APP przy wpisie "sprzedam tanio polisę Skandii"

  OdpowiedzUsuń
 2. @Marek

  ciężko by mi było prowadzić krucjate przeciwko nim, posiadając samemu taką polise ;) imho to nie miałoby sensu, kilku ludzi robi na tym zbyt wielka kase ;)

  a u Appa i tak był spokój ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej to mi się w oczy rzuca ten wielki banner pod numerem mojej polisy. Promocja jest oczywiście do d..y.

  Ale za to wczoraj spotkałem się z panem "sprzedawcą" z biura obsługi klienta firmy Efect, w której kupiłem polisę Skandii. Oczywiście był to inny gość, niż ten, który mi polisę sprzedał ani ten, który odwiedził mnie w zeszłym roku. Tak więc mam już 3 wizytówki tych magików, którzy zupełnie się nie znają... mimo, że pracują w tym samym oddziale w Łodzi.
  Pan oczywiście zapytał mnie co słychać w moich inwestycjach :D, oczywiście nie chciał znać składu mojego portfela ani żadnych szczegółowych danych dotyczących moich "zysków" z tej cudownej inwestycji.
  I teraz clue programu - oczywiście polecił mi super hiper mega portfel funduszy opracowany przez guru Alfreda Adamca :D cały czas czekam na maila ze składem % funduszy.

  Jak tam wynik portfela w sierpniu? Ja swój wkleje w niedzielę to porównamy

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. @drow82

  Efect tez znam, malo od nich nie kupilem polisy Aegona ;) i nawet gdzies miałem portfel funduszy Adamca, ale teraz nie wiem gdzie go posiałem ;) wiem ze np. 15% to była Arka Akcji ;)

  Co do mojego portfela to zaraz walne aktualizacje, poki co trzyma się w granicach 7700-7800 PLN, nominalnie wartosc funduszy wzrosla, ale złótówka sie umocniła i dlatego wynik się nie poprawił ;) w przyszłym tygodniu kolejna wpłata to przekrocze 8000 PLN ;)

  i również pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cfbb02aaee9a3a4.html

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41729f71bc762dfd.html

  ogólnie nadal lipa.
  stan na dzień dzisiejszy. Kolejna wpłata chyba jutro

  OdpowiedzUsuń
 6. Skandia ,Aegon ,Open Fajans jeden pies - czukają frajerów.

  OdpowiedzUsuń