700 PLN od BZ WBK i sporo haczyków

Nie sądziłem nigdy, że po tym jak Santander, bank o opinii wyzyskiwacza dla swoich klientów, przejął BZ WBK będę jeszcze na łamach bloga polecał konto w tym banku, ale okazuje się, że nawet Hiszpanie mogą nas pozytywnie zaskoczyć, a takim zaskoczeniem z pewnością jest oferta Konta Godnego Polecenia, o którym wspominałem w podsumowaniu poprzedniego tygodnia.

Na pierwszy rzut oka Konto Godne Polecenia wygląda bardzo dobrze i co jeszcze ważniejsze, także po głębszym zapoznaniu się z ofertą nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Praktycznie wszystko za 0 PLN,  poza bankomatami, tutaj musimy się ograniczyć do darmowych wypłat z bankomatów BZ WBK, Kredyt Bank i PKO BP. Nie zapłacimy nawet za kartę płatniczą MasterCard Omni/Payback Omni i to bez żadnego limitu operacji do wykonania w miesiącu, co jest poniekąd zaskakujące bo ciężko mi sobie teraz przypomnieć inny bank, który ma kartę za darmo, bez żadnych warunków. Z drugiej jednak strony to nie dziwi, patrząc na promocję jaka temu kontu towarzyszy, a która użytkowanie karty wymusza, jeśli chce się otrzymać premię. Konto Godne Polecenia ma nawet darmowe kody SMS bez limitów, przez co przelewy też są darmowe (w innych ofertach BZ WBK za kody SMS trzeba płacić powyżej określonej liczby kodów w miesiącu).Jest nieźle, to nie ulega wątpliwości. Nawet aplikacja mobilna na smartfona dostępna jest nie tylko na iOS i Androida, ale też na Windows Phone, Blackberry i Symbiana. A jakby tego było mało to bank chce nam jeszcze zapłacić za skorzystanie z jego oferty całe 700 PLN. Czy to nie jest zbyt piękne?

Oczywiście 700 PLN za darmo nie dostaniemy, czyli najpierw zobaczmy co trzeba zrobić aby się do premii zakwalifikować. Po pierwsze nie można być już klientem BZ WBK albo Kredyt Banku przynajmniej od 12 miesięcy, czyli po 15 marca 2012. Jeśli na ten dzień nie mieliście nic wspólnego z żadnym z wyżej wymienionych banków to możecie przejść dalej. Trzeba być osobą pełnoletnią i złożyć wniosek o Pakiet Konto Godne Polecenia w placówce banku, przez Internet lub telefon, między 15 marca, a 10 maja 2013 i aktywować konto do 31 maja włącznie. Zawieramy umowę nie tylko na konto, ale również na kartę i dostęp do bankowości elektronicznej, co jest całkiem oczywiste. Mniej oczywisty jest fakt, że musimy się zgodzić na działania marketingowe, na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (czyli spam niekoniecznie od BZ WBK wysyłany na nasz mail) oraz musimy podać nr telefonu do kontaktu (czyli będą nam dzwonić z ofertami i nie możemy tego zastrzec w okresie trwania promocji!). Oczywiście konta nie można zamknąć w trakcie trwania promocji, czyli do 31 maja 2014 roku.

To na start, a teraz co dalej? W pierwszym miesiącu po aktywacji rachunku trzeba spełnić trzy warunki:
1. Wpływ w wysokości min. 1000 PLN z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury itp. (nie przejdzie przelew własny z innego rachunku, ale mogą przejść faktury dla osób na prowadzących działalność okazuje się, że wcale nie musi być wynagrodzenie - więcej informacji tutaj - INFORMACJA POTWIERDZONA)
2. Transakcje kartą do konta na kwotę min. 300 PLN
3. Wykonanie 3 przelewów za pośrednictwem bankowości elektronicznej.
Jednym słowem BZ WBK wymusza na nas korzystanie z tego konta, jako z konta głównego, bo pewnie na tym dla większości się skończy.

Po spełnieniu tych warunków, w kolejnym miesiącu dostaniecie pierwsze 50 PLN premii i tak będzie przez kolejne 9 miesięcy, co w sumie daje 500 PLN. Dodatkowo jeśli spełnicie te warunki przez 10 miesięcy i zrealizujecie przynajmniej jedno polecenie zapłaty (kolejne uwiązanie do konta), to bank na koniec wypłaci dodatkowe 200 PLN (czyli bardzo ładna zachęta).

Haczyków jest sporo, po pierwsze cały ten marketing, nie można z niego zrezygnować w czasie promocji bo automatycznie z niej wypadamy. Po drugie trzeba zorganizować przelew wypłaty itp. na nowe konto i po trzecie wypadałoby zorganizować też polecenie zapłaty bo 200 PLN to spora część całej premii jaką można zyskać. Nie ulega jednak wątpliwości, że 700 PLN to świetna zachęta, aby na lokacie w ciągu roku zarobić 700 PLN, przy oprocentowaniu nawet 5%, trzeba by wyłożyć 14000 PLN. Sami możecie ocenić czy to dużo czy mało. Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

Dodatkowo jeśli macie znajomego, który posiada konto w BZ WBK, to może Was polecić za pośrednictwem programu https://polecambank.bzwbk.pl/ i jak dobrze rozumiem, dostaniecie na start dodatkowe 100 PLN, podobnie jak Wasz znajomy, który też powinien otrzymać 100 PLN. W tym miejscu pochwaliłbym się swoim linkiem polecającym, ale konta w BZ WBK nie mam i raczej z tej promocji nie skorzystam, co nie oznacza wcale, że jest zła ;-).
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

7 komentarze:

 1. Wszystko do przełknięcia tylko nie mam pomysłu na to polecenie zapłaty. Ma ktoś pomysł jak stworzyć takie polecenie żeby co miesiąc szło np. po 1zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy tylko raz wykonać, chyba każdy operator komórkowy ma polecenie zapłaty do płacenia rachunków. Ewentualnie kablówka, internet?

   Usuń
  2. Można przenieść konto ze starego banku do nowego wraz ze wszystkimi poleceniami zapłaty http://www.bzwbk.pl/przydatne-informacje/pytania-i-odpowiedzi/konta/pytania-i-odpowiedzi-konta.html. Jeśli jednak chcemy zostawić stare konto i mamy tam kilka poleceń zapłaty przynajmniej jedno z nich trzeba odwołać w starym banku i ustanowić w nowym (niestety dwa listy polecone).

   Usuń
  3. Można przenieść konto ze starego banku do nowego wraz ze wszystkimi poleceniami zapłaty http://www.bzwbk.pl/przydatne-informacje/pytania-i-odpowiedzi/konta/pytania-i-odpowiedzi-konta.html. Jeśli jednak chcemy zostawić stare konto i mamy tam kilka poleceń zapłaty przynajmniej jedno z nich trzeba odwołać w starym banku i ustanowić w nowym (niestety dwa listy polecone).

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. czyli rozumiem, że jeśli założyłam konto 1 kwietnia to dopiero przelew wynagrodzenia w maju kwalifikuje mnie do otrzymania nagrody w czerwcu tak?

  OdpowiedzUsuń