No to otwieramy forum na blogu!

Jak obiecał, tak zrobił. W zasadzie już od wczorajszej nocy można korzystać z forum na blogu, do którego odnośnik znajduje się na górnej belce, tuż obok napisu Strona główna :) Widać to mam nadzieje bardzo dobrze na poniższym obrazku:
Czy forum jest na blogu potrzebne? Nie jestem co do tego przekonany, fora to raczej domena dużych portali, ale wierzę, że mamy tutaj pewną niewielką społeczność, która być może chciałaby czasami poruszyć jakiś temat, który niekoniecznie jest związany z aktualnym wpisem. Na razie na forum są dwa działy, docelowo może powstać jeszcze 2-3 nowe, ale wszystko zależy od tego jak będzie się rozwijała sytuacja.

Skrypt forum jest niestety w języku angielskim i nie przypomina pewnie niczego z czego do tej pory korzystaliście, dlatego pozwolę sobie pokrótce go przybliżyć, a w razie gdyby były dodatkowe pytania to zawsze można je zadać w komentarzach.

Przeglądanie postów na forum jest banalnie proste, wystarczy kliknąć w link do odpowiedniego działu i dalej na interesujący nas temat. Na razie jest tam aż jeden temat, założony przez moją osobę i jak widać nikt nie zadał sobie trudu aby coś skomentować ;-). Ok początki są zawsze trudne ;-).

Jak założyć nowy temat na forum? To też jest dosyć proste, wystarczy się zalogować, co można zrobić na kilka sposób, najłatwiej przez konto na Facebooku/Twitterze/Google+/Open ID itp., trwa to kilka sekund, a daje nam możliwość rozróżnienia siebie. Gdy już się zalogujecie na samej górze pojawi się przycisk Start a topic. Wystarcz na niego kliknąć.


Title to tytuł naszego wpisu, w okienku Zapisz trzeba wpisać treść swojej wypowiedzi (nie wiem, czemu tylko to zostało spolszczone i w dodatku źle ;-)). Gdy już napiszecie to co chcieliście, możecie w Category wybrać dział forum, w którym post ma się pojawić, na razie do wyboru są tylko dwie możliwości. Oznaczenie pola Subscribe oznacza, że zgadzacie się na otrzymywanie powiadomień via email o odpowiedziach do swojego tematu. Pól Sticky i Closed nie będzie widzieć, bo to przywilej administratora i moderatorów, a taki póki co będzie tylko jeden ;-). Teraz wystarczy już tylko kliknąć przyciski "Post Topic" i Wasz temat zawiśnie na forum.

Odpowiadanie jest jeszcze łatwiejsze, gdy wejdziecie w jakiś temat, poniżej pojawi się okno zatytułowane Reply, w nim wpisujecie treść swoje odpowiedzi i na dole klikacie przycisk "Reply". To w zasadzie wszystko. Dużym plusem tego skryptu jest fakt, że działa szybko, nie wymaga przeładowywania strony i jest bardzo przejrzysty, przynajmniej moim skromnym zdaniem.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam taka forma komunikacji, wiem, że brakuje nieco stosownego powiadomienia o nowych postach na stronie głównej, ale na tą przypadłość na razie nic nie poradzę ;-). Zachęcam do testowania i zadawania pytań, a także dyskusji oczywiście na temat finansów :)
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

3 komentarze:

 1. Ehh ten entuzjazm jest rozbrajający ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A może coś nie działa jak trzeba. U mnie na dwóch komputerach jest tak jak na grafice http://vpx.pl/Ayfp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko nikt na to nie narzekał, a ja przecież nie sprawdzę na wszystkich. Imho moim zdaniem to jakiś problem z blokowaniem skryptów albo blokowaniem reklam.

   Usuń