Aktualizacja portfela - październik 2011

Kolejna miesięczna składka została zaksięgowana więc czas podsumować kolejny miesiąc oszczędzania. Tak jak już wcześniej zapowiadałem, na początku października dokonałem konwersji QUE3 grającego na spadek WIG20, na QUE2, który zyskuje, gdy WIG20 rośnie, a ponadto wpłaciłem też całą nową składkę (289,41 PLN) właśnie na QUE2 i byłaby to w zasadzie jedyna większa zmiana w portfelu w tym miesiącu. Póki co moja strategia z QUE2 nie przynosi zysków, bo jak na złość WIG20 nieco wyhamował, ale nadal liczę na te 2400-2500 pkt do końca roku i przynajmniej do tego czasu nie będę się QUE2 pozbywał. Jedyne co mnie może do tego zmusić to jakaś duża przeca, np. poniżej 2000 pkt.

Skandia zapowiedziała mi też już pobranie miesięcznych opłat, tym razem w sumie na kwotę 43,90 PLN, co daje już w sumie ponad 1260 PLN. Zestawiając to z zyskiem na poziomie 340 PLN, brakuje mi trafnego komentarza ;-). Mniejsza o to, mam jeszcze jedną darmową konwersję w tym miesiącu i być może ją wykorzystam, jeśli sytuacja naprawdę zacznie źle wyglądać, póki co nie ma ku temu przesłanek, chyba jeszcze teraz nie pozwolą upaść Grecji więc większego przesilenia nie będzie, ale to wydaje się w końcu nieuniknione. Wtedy z pewnością zaczną też tracić moje fundusze obligacji  i chyba będzie trzeba szybko działać, konwertując je na pieniężne. Ogólnie w mojej opinii przyszłość nie wygląda ciekawie, choć może udziela mi się ten wszędobylski w mediach nastrój kryzysu. To się jeszcze okaże.

Portfel wygląda obecnie tak:
 
Jakichś drastycznych zmian nie planuje, odpowiada mi 11% ekspozycja na aktywa ryzykowne i względny spokój w wahaniach wartości całej inwestycji. Mam tylko nadzieje, że jak wróci hossa, to ja tego momentu nie prześpię ;-).
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

3 komentarze:

 1. u mnie -10% w tym 1320PLN opłat przez 42 miesiące,

  OdpowiedzUsuń
 2. Heh opublikowałem ten wpis, zanim Moody's wystosował swoją grozbę o obniżeniu ratingu dla Polski i teraz moje bycze nastawienie mocno ucierpiało, ale trzymam się nadal planu, chociaż prawdopodobenstwo jego realizacji mocno spadło.

  @Marcin
  to faktycznie, niezbyt pocieszające wyniki.

  OdpowiedzUsuń
 3. moment wejścia w QUE2 chyba nie był taki najgorszy, po ostatnich 2 sesjach mam dobry humor, jak przebijemy 2450 pkt to sie chyba mocno zastanowie nad sprzedażą, tylko pozostaje pytanie, co kupić?

  OdpowiedzUsuń