O tym jak prawie bez problemów założyłem konto w Polbanku

Ten wpis może nie jest bezpośrednio związany z oszczędzaniem, choć konto mocno oszczędzające w Polbanku oferuje najlepsze oprocentowanie jeśli chodzi o konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją, więc poniekąd z oszczędzaniem wpis będzie korespondował ;-). O swoich perypetiach związanych z zakładaniem konta w Polbanku na odległość pisał już Marek, co początkowo nie nastrajało mnie zbyt optymistycznie. Niestety po kolejnej obniżce oprocentowania jaką zafundował mi Eurobank, postanowiłem wypróbować grecki bank na własnej skórze. Chwile trwało zanim zmobilizowałem się do odwiedzin oddziału, który mam na szczęście niedaleko domu (notabene zaraz obok oddziału Eurobanku), ale dzisiaj wreszcie ta sztuka mi się udała.Nawet mi się udało bo akurat nikogo nie było w środku, więc nie musiałem stać w kolejce (w przeciwieństwie do pana, który wszedł 5 minut po mnie i musiał czekać, aż skończe zakładanie w sumie czterech kont, bo akurat tylko jedna osoba obsługiwała klientów detalicznych). Skoro już mowa o czasie, to faktycznie cała operacja trwa dosyć długo, dłużej niż w Eurobanku, głównie z tego powodu, że każde konto mocno oszczędzające, których założyłem w sumie 3, wymaga oddzielnych dyspozycji i podpisów, w Eurobanku, konta oszczędnościowe można sobie założyć samemu w bankowości internetowej. Cała operacja trwała 20-25 minut, więc przynajmniej miałem czas poczytać sobie umowę i przejrzeć regulamin, nic specjalnego poza koniecznością odmówienia zgody na wysyłanie reklam na mój mail tam nie było ;-).

Oczywiście nie obyło się bez przygód, bo inaczej nie było by o czym tworzyć wpisu. Takich perypetii jak Marek nie miałem, ale już na dzień dobry miły Pan poinformował mnie, że konto może założyć ale debetówki do konta nie dostane bo czegoś im tam brakuje i może będzie za tydzień. Jak będę chciał swój darmowy plastik to musze pofatygować się jeszcze raz. Znając mnie, nie będzie mi się chciało iść, a Polbank i tak mi tylko do trzymania oszczędności posłuży więc pewnie szybko się po tą kartę nie wybiore ;-).

Ale to nie koniec, jak co prawda dostałem kopertę pozwalającą na aktywację bankowości internetowej w przeciwieństwie do Marka, ale niestety Pan w banku nie dopełnił formalności i pierwszy telefon na infolinie skończył się na tym, że wysłano do banku monit o aktywacji karty haseł, które dostałem. Po pół godziny zadzwonił Pan z mojego oddziału banku, że już można dzwonić aktywować dostęp internetowy. No to dzwonie, znowu chwile sobie poczekałem na konsultanta (choć i tak jest lepiej niż w mBanku) i miła Pani po zadaniu kilku pytań powiedziała, że w ciągu 24h zadzwoni do mnie ktoś z banku i ten dostęp wreszcie włączy.

Ok zawsze mówią, że 24h, ale zazwyczaj telefon jest po 15 minutach... niestety nie w Polbanku, tutaj trzeba czekać dłużej, w moim przypadku 1.5h. Ale to nie wszystko, bo znowu dostałem serie pytań w celu weryfikacji, po czym tym razem Pan stwierdził, że dostęp zostanie mi aktywowany już po godzinie 17! (było po 14). Nie wiem czy to jakiś Pan Mietek musi iść przestawić coś w serwerowni, żebym mógł z tej bankowości skorzystać, czy może dokonują się inne czary, które wymagają prawie 3h prac po stronie banku, no ale niech im będzie. Zaczekam jeszcze tą godzinkę i zdam relacje, czy wreszcie mogę się zalogować na swoje konto. Ciekawi mnie szczególnie czy ten ich legendarny system jest faktycznie tak toporny w porównaniu do konkurentów ;-).
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

3 komentarze:

 1. Już raczej udowodnili i toporność systemu i swoją bezradność wobec niego.
  Też jestem ciekawa systemu, tym bardziej że na pierwszy rzut oka na ich stronie żadne demo nie jest dostępne. Może jakiś opis/recenzja?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma sprawy, skoro jest zainteresowanie to jak tylko uda mi się tam zalogować, to wrzuce kilka screenów ;)

  Ważne żeby dopisywali odsetki i dobrze, że ponoć są potwierdzenia via SMS zamiast tego certyfikatu, ciekawe czy przezyje duży szok w stosunku do mBanku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Używam ich kont MO do gromadzenia oszczędności odkąd wprowadzili. System może trochę toporny ale bez przesady, odkąd weszły kody sms'owe i stała waluta na koncie da się wyżyć tylko ta zmiana hasła ledwo zapamiętam jedno już trzeba zmieniać no i ograniczenie przelewu do 5000PLN/dziennie. poza tym mogliby wprowadzić token gsm jak w Eurobanku, swoją drogą tam mają najbezpieczniejsze konto w Polsce.

  OdpowiedzUsuń