Meritum Bank zmienia zasady premiowania

Nie pamiętam od kiedy dokładnie Meritum Bank zaczął zwracać 4% za transakcje na stacjach benzynowych, ale ten czas powoli dobiega końca. Luty 2013 będzie ostatnim miesiącem, w którym dostaniemy zwrot w wysokości 4%, a od marca do grudnia 2013, zwrot będzie wynosił tylko 1%, z tym że będzie dotyczył wszystkich transakcji dokonanych kartą debetową (i TYLKO debetową).

Wysokość premii to nadal maksymalnie 30 PLN, a wypłacana będzie do 10. dnia każdego miesiąca jeśli spełnione zostaną dwa warunki, czyli wpływ w wysokości minimum 2000 PLN w danym miesiącu i oczywiście wykonanie co najmniej jednej transakcji kartą debetową. Obecnie jest to wpływ w wysokości 1500 PLN i bodaj 100 PLN wydane kartą.

Jednym słowem od marca, aby otrzymać premię w maksymalnej wysokości, trzeba wydać 3000 PLN, zamiast 750 PLN obecnie, choć tylko na stacjach benzynowych. Generalnie mi te zmiany się nie podobają, bo kartą z Meritum Bank płaciłem tylko na stancjach benzynowych ;-). Do reszty transakcji kartowych wolę korzystać z karty kredytowej. Trzeba się zastanowić czy dla tych kilku PLN warto jeszcze bawić się w przelewanie tych 2000 PLN na to konto (wystarczy zaksięgowanie, nie trzeba tych pieniędzy tam trzymać).

Wygląda na to, że powoli wszystkie banki szykują się na ograniczenie wielkości opłat interchange i będziemy tracili na tym wszyscy. Z nowym regulaminem możecie zapoznać się tutaj: http://bit.ly/VUvTcB. Na razie "Konto Zarabiające" gwarantuje zwrot do końca roku, co będzie później to się jeszcze okaże.

Warto za to wspomnieć, że Meritum Bank daje teraz 5% na koncie oszczędnościowym, już niedługo może to być jedna z najlepszych ofert na rynku, jak po 4 lutego BGŻ Optima zjedzie do nominalnych 4.6% (choć po cichu liczę, że dadzą jednak nieco więcej).
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

8 komentarze:

 1. Wielka szkoda. Chyba najlepsza oferte ma teraz milenium bank.

  OdpowiedzUsuń
 2. Juz tez niedlugo. Od marca wchodzą w życie gorsze zasady zwrotu 3%

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej mnie ciekawi jak długo utrzyma się Alior Sync i te jego 5%.

  OdpowiedzUsuń
 4. Millennium Bank również zmienia zasady. Już od 1 marca dojdą jeszcze apteki i pkt.medyczne w zakres casbecku ale wtedy za każde pełne 100zł będzie 3 zł Przykład 100zł - zwrot 3zł, 199 zł - zwrot 3 zł, 200 zł-zwrot 6 zł Generalnie coraz gorzej :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko wskazuje na to, że powoli sytuacja zacznie zmieniać się na gorsze. Meritum Bank może na tym sporo zyskać, jeśli utrzyma swoją ofertę na rynku, a jest bardzo korzystna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bu-ha-ha-ha-ha, to ja już wolę KK z Polbanku T-Mobile (dawna Era). Mało, że obracam środkami banku przez ok. 50-54 dni, to jeszcze premiują (1%) wszystkie bezgotówkowe płatności i to bez żadnych warunków. Meritum i Millenium - do odstrzału.

  OdpowiedzUsuń
 7. Meritek do odstrzału, ale mille jeszcze nie. 3% na stacjach paliw z małym bonusem ;) to w dalszym ciągu bardzo dobra oferta. A za paliwo przeważnie płacę ponad 200zł co 2 tygodnie. Stracą jedynie ci co robili drobne zakupy w supermarkecie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz niestety zwraca tylko 3 %, a szkoda.
  W ogóle banki zmienaiją swoje oferty na gorsze, np. mbank już jest w ogóle nieopłacalny. Przeniosłem z niego konto firmowe do Idea Banku. Teraz szukam tez lepszego konta oszczędnościowego.

  OdpowiedzUsuń