Alior Sync ogranicza moneyback / cashback

Wygląda na to, że moje narzekanie na Alior Sync, było jednak nieco przedwczesne, bo wczoraj wieczorem Sync rozesłał do swoich klientów bardzo nieprzyjemną informację na temat zmian w regulaminie dotyczących usługi moneyback, niepoprawnie przez nich zwaną cashbackiem.

Ciekawy jest timing tej operacji, dzień wcześniej wysłano informacje o zmianach w regulaminie, które mają być korzystne dla klientów (m.in. obowiązek informowania o zmianach na 2 miesiące przed ich wprowadzeniem), a kolejnego dnia dowiadujemy się o zmianach w programie cashback, które wejdą w życie za niespełna miesiąc.


Od 24 października 2012, z programu wyłączonych zostanie kilka kodów MCC, o których za chwile. Istotną zmianą jest też fakt, że limit cashbacku pozostaje na poziomie 1250 PLN, ale przypisany będzie nie do rachunku, ale do konkretnej osoby (po PESELu), co sugeruje, że niektórzy postanowili na siebie pozakładać po kilka kont, aby mieć większe możliwości wyciągnięcia kasy od Aliora.

Poza tym bank rezerwuje sobie możliwość wstrzymania wypłaty w uzasadnionych przypadkach, czyli wreszcie będzie robił to legalnie, w zgodzie z własnym regulaminem. A jakie płatności zostają wyłączone? Wszystkie z kodami MCC:
- 4111, określający m.in. usługi transportowe,
- 6012, określający instytucje finansowe,
- 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
- 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
- 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
- 7995, określający kasyna i zakłady bukmacherskie
- 8999, określający inne usługi (tylko kodem kraju inny niż Polska)

Co generalnie oznacza, że koniec z przelewaniem środków do elektronicznych portmonetek, płaceniem za ubezpieczenia, czy korzystania z usługi BlueCash. Kod MCC 4111 to teoretycznie usługi transportowe, ale tylko lokalne (miejskie), czyli problemów z biletami na samoloty nie powinno być, tak jak to piszą niektórzy blogerzy. Tak na prawdę to pewnie chodzi o SkyCash, który właśnie z tego kodu MCC korzysta.

Pogrubione kody MCC, to te które bank dodał w nowej wersji regulaminu, ale żebyście się nie zdziwili jak lista się wydłuży, bo paragraf 56, pkt 4. nowego regulaminu mówi, że bank może w każdej chwili dodać do tej listy nowy kod MCC, który zostanie z programu premiowego wykluczony.

Generalnie jest to na pewno spory cios w kombinatorów, osoby korzystające z usługi w dobrej wierze nie powinny mieć przez to większych problemów i chyba wreszcie ta usługa zaczyna wyglądać tak jak powinna wyglądać od samego startu. Jak widać niedopracowany system transakcyjny, to nie jedyna bolączka Alior Sync, bo zastosowania swoich usług też pewnie do końca nie przemyśleli, naiwnie przyjmując, że perspektywa zarobku 1250 PLN za darmo, nikogo nie skusi do kombinowania ;-).


Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

12 komentarze:

 1. Nie jestem kombinatorem, po prostu większe zakupy się zdarzają - 1021 zł za ubezpieczenie kupione przez Internet. Teraz zmagam się z AXĄ w sprawie zwrotu za ten zakup. Może to już ostatnia możliwość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie mogę się przekonać do tego banku. Odstręcza mnie dość szajsowaty interfejs w necie. A może i chyba dinozaur jestem, bo wciąż wolę popatrzeć doradcy w banku w oczy i przepytać na każdą okoliczność. Co z tego, że niby można z tym Aliorem zarobić, gdy takiego typu roszady i niedociągnięcia, jakie opisujesz, kosztują więcej nerwów niż to jest warte?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam konto i nie jestem naciągaczem, ale tyle obwarowań to ja dziękuję za to konto, szkoda fatygi, system niedopracowany, jak wprowadzą jakąś opłatę to już w ogóle ludzie odpłyną, sam niedługo likwiduję konto z kartą, 5% tylko w wybranych sklepach, ale luksus, dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy program rabatowy ma ograniczenia, owszem zapowiedzi były inne ale trudno im się dziwić ;) mi póki co wypłacają cały należy cashback więc nie ma na co narzekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi również udało się kupić ubezpieczenia na samochody i mam nadzieje, że jeszcze na zwrot się załapie. Podejrzewam, że niedługo w ogóle zlikwidują ten cashback bo chyba więcej stracą na tym niż zarobią. Ciekawe dlaczego transport samochodowy zablokowali, ktoś wie może ? Czy to na pewno chodzi o Skycash ?

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak kupię bilet na ZTM płacąc kartą przez internet, to załapię się na zwrot czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie właśnie zakup biletów na ZTM się nie załapie, 4111 to transport lokalny (nie samochodowy stricte), czyli bilety na komunikacje miejską się do tego powinny wliczac, ale wszystko zależy od tego z jakiego kodu MCC korzysta ZTM.

   Usuń
 7. Otrzymaliśmy z Alior Sync informację z przykładami firm, które się łapią na poszczególne kody http://www.bankier.pl/wiadomosc/Alior-Sync-wprowadza-zmiany-w-moneyback-2645983.html

  OdpowiedzUsuń
 8. BGZO też przysłało info o zmianie regulaminu. M. in. będzie można składać reklamacje przez miesiąc dłużej. Koń by się uśmiał...

  OdpowiedzUsuń
 9. Alior Sync oszukuje. Na stronie startowej alior sync napisane jest że "Stały rabat 5% na wszystkie Twoje zakupy w Internecie". I to właśnie jest wielkie oszustwo. Bowiem cashback jest tylko wtedy kiedy: masz zlecenie przelewu wynagrodzenia co miesięczne albo średnie saldo miesięczne. A to saldo średni liczą tak: jest liczone jako suma sald ze wszystkich dni kalendarzowych, weryfikowanych pod koniec każdego dnia, dzielona przez liczbę dni kalendarzowych w danym miesiącu. A suma ta to 1500 PLN. Czyli oznacza to, że musisz przez co najmniej 15 dni mieć pod koniec dnia 3100zł. Albo 46500 przez jeden dzień.

  OdpowiedzUsuń
 10. Albo 1400 PLN przez 15 i 1600 PLN przez 16 dni

  OdpowiedzUsuń
 11. Cashback jest poprawna nazwa

  OdpowiedzUsuń