Polisolokata w BGŻ Optima na 5,27%

Tym razem bez przecieków bo cała sprawa jest już oficjalna, BGŻ Optima zgodnie z moimi podejrzeniami jeszcze przy zmianie regulaminu, wprowadza do swojej oferty polisolokatę, czyli produkt, który pozwoli na uniknięcie zapłaty podatku od zysków kapitałowych dzięki ochronie ubezpieczeniowej. Niestety oferta nie jest rewelacyjna, co prawda jest lepsza niż to co ostatnio chciał mi wcisnąć mBank, ale też na pewno nie powoduje opadu szczęki ;-). 5.27%, które reklamowane jest jako 6.5% na zwykłej lokacie to tyle samo co mamy na koncie oszczędnościowym, ale co prawda tylko do 10 lipca i nie dla wszystkich środków.


Polisolokata zawierana jest na okres 12 miesięcy, minimalna kwota to 2000 PLN i nie ma ograniczenia w liczbie zakładanych polisolokat. W każdej chwili możemy też ją zerwać, ale wiąże się to z utratą wszystkich naliczonych odsetek (odzyskujemy tylko zainwestowany kapitał). Kwota jaką zarobimy wypłacana jest po roku. Ale uwaga, jako że jest to ubezpieczenie na życie, to jest pewna premia na wypadek naszej śmierci (pewnie mało to pocieszające) i w takim przypadku osoby uposażone otrzymają zainwestowaną kwotę powiększoną o 6%, niezależnie czy będzie to w 1 czy 11 miesiącu trwania polisolokaty.

Ubezpieczenie realizowane jest przy współpracy z TU Europa. Polisolokatę możemy założyć za pośrednictwem systemu bankowego, trzeba tylko wcześniej zaakceptować umowę ramową, która pojawi się podczas zakładania polislokaty. Po wypełnieniu wniosku mamy 10 dni na przelanie odpowiedniej kwoty na podane konto.

I jak oceniacie tą ofertę? Niby lepiej niż konkurencja, ale moim zdaniem nadal pozostaje niedosyt...
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

12 komentarze:

 1. Ja mam niedosyt, bo wysokooprocentowane lokaty mi sie pokonczyły i teraz środki trzymam na koncie BGŻ, a alternatywy brak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słabo... liczyłem na coś bardziej atrakcyjnego. Czekam do 10 lipca i raczej żegnam się (przynajmniej na jakiś czas) z bankiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  Okres 12 miesięcy czyli takie coś zupełnie odpada.
  Standardowe pytanie: zakładam jedną na te minimalne 2000zł więc ile dostanę po jej zakończeniu po roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaniesz z powrotem 2000 * 1,0527

   Usuń
 4. Liczyłem, że Optima zaproponuje coś korzystniejszego...Dużo lepiej wygląda obecnie lokata neoBanku na 6,40% ( 3 miesiące ).Czas chyba pożegnać Optimę...

  OdpowiedzUsuń
 5. Są dużo lepsze lokaty niż ta... Nie popisali się tym razem, niestety!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiszka,szkoda było czekać,

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za odpowiedź. Czyli po roku czasu dostanę 2105zł i 40gr. Dla porównania dziś była fucha, czas wykonania 2 godziny, zgarnąłem 100zł + 10zł uznania (na piwko) za uwinięcie się z robotą. Nie dość że dostałem więcej niż zysk z polisolokaty to jeszcze nie musiałem zamrażać dwóch tysięcy. Kase wpłacić do skarpety a zamiast bawić się w konta i lokaty robić fuchy i nadgodziny, zysk większy i szybszy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oprocentowanie nie jest zle i nie placi sie podatku Belki, wiec zlodziej Vincent i jego Partia Obludy nie bedzie miala dla siebie na podwyzki.
  Milego wieczoru!

  OdpowiedzUsuń
 9. Za trzymanie pieniędzy w skarpecie traci się średnio tyle, ile wynosi inflacja, więc jakieś 3,5%...

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną sprawę. Jako, że jest to polisa, więc czytamy wyłączenia odpowiedzialności. I cóż się dowiadujemy? Otóż w przypadku popełnienia samobójstwa przez Ubezpieczonego (czyli zakładającego polisolokatę) lub jego śmierci spowodowanej wojną, zamieszkami i/lub aktami terrorystycznymi odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wyłączona. Tak więc w takich sytuacjach włożone tam pieniądze (składka) przepadają. Ryzyko niewielkie, ale warto o tym pamiętać.

  OdpowiedzUsuń