BGŻ Optima coś szykuje, a dbNET już przyszykowało

Dzisiaj krótko, cały tydzień miałem nieco zabiegany i nie kiedy napisać o kilku ciekawych rzeczach, więc zbieram wszystko w jeden wpis. Po pierwsze to jak może część z Was już zauważyła, BGŻ Optima rozesłała do klientów informację o nowym regulaminie, przejrzałem dokument, który wyłuskuje w nim zmiany i pojawia się jedna ciekawa rzecz.

Otóż od 8 maja, BGŻ Optima daje sobie możliwość oferowania ubezpieczeń, co mniej więcej może oznaczać tyle, że pojawią się w ofercie polisolokaty, które są właśnie zawierane w formie ubezpieczenia. Do jednak mój strzał, bo szczegółów na ten temat jeszcze nie ma, a zmiany w regulaminie mówią coś o grupowych ubezpieczeniach, co jest dla mnie jako laika w tym temacie nieco dziwne, bo indywidualnym klientom, chyba się ubezpieczeń grupowych nie oferuje, dlatego też pada strzał z tymi polisolokatami.

Z drugiej strony w dalszych punktach jest mowa o składkach, więc może po prostu zostaną wprowadzone dodatkowe usługi jak te w mBanku, gdzie można sobie opłacać dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, czy tym podobne. Mam tylko nadzieje, że wtedy nie rozpocznie się też wielka kampania sprzedażowa, w które konsultanci będą nas namawiać do przystąpienia do tego typu usług.

Druga ciekawa informacja to przedłużenie promocji dbNET, teraz konto oszczędnościowe do kwoty 10 000 PLN, jest oprocentowane na 8,1% brutto na czas nieokreślony, czyli nie może być to zmienione za miesiąc, a może za rok. Dzięki temu rachunek w dbNET zaczyna wyglądać bardzo atrakcyjnie i chyba sam skuszę się na jego założenie. Dodatkowo można też dostać prezent, więcej na ten temat napisał xamriks na swoim blogu, więc nie będę tych informacji dublował.

Trzecia dosyć interesująca informacje pochodzi z raportu NetBank publikowanego przez Związek Banków Polskich, wynika z niego, że w czwartym kwartale 2011 z bankowości internetowej korzystało aktywnie ponad 10 mln klientów, po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy tą liczbę. Nie wygląda to jednak tak dobrze, jeśli zestawić tą liczbę, z liczbą osób, które do bankowości internetowej dostęp mają, takich osób jest 17,8 mln, czyli prawie 45% z nas nie korzysta z dostępu do konta przez internet, jak dla mnie to wręcz nie do wyobrażenia.

Raport zawiera też sporo informacji na temat naszego wykorzystania kart płatniczych i kredytowych, więc zainteresowanych zachęcam do lektury, pełny raport znajdziecie na stronie Związku Banków Polskich.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

13 komentarze:

 1. Własnie, myślę sobie, że dopiero zaczyna się wojna na oprocentowanie lokat.Nie wiem co robić,czy czekać jeszcze trochę, by być może uzyskać wyższy procent,czy raczej nie?Mam możliwość założenia w Meritum Bank lokatę na 6,6%,co jest dosyć wysokim procentem TERAZ, ale na 9 miesięcy lub pozostawić w BGZ Optima na 5,8% i czekać co dalej. Byc moze w maju będzie jeszcze więcej ofert,jak będzie teraz ze stopami procentowymi,niby maja iść w górę?Co radzisz?? Proszę i dziękuje z góry za poradę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co zrobi RPP tego nikt nie wie, niby chcą podnosić stopy, bo inflacja i pewnie to zrobią w maju, nawet jak będą nieco słabsze odczyty z gospodarki, ale góra o 0,25 pp. Ale to takie gdybanie, w tym roku większych wahań jak +/- 0,25pp bym się nie spodziewał.

   Usuń
  2. Nie czytałem tego regulaminu, ale jeśli mowa w nim o ubezpieczeniach grupowych i składkach, najprawdopodobniej chodzi o polisolokaty. Największe obawy jakie mam w stosunku do BGŻ, dotyczą właśnie wprowadzania nowych produktów i usług. Mam nadzieję, że zachowają rozsądny umiar.

   Moim zdaniem fakt, że dbNET pozostawił oprocentowanie konta na tak wysokim poziomie, na czas nieokreślony, właśnie obniża jego atrakcyjność. Jeśli nie decydowaliśmy się wcześniej, gdy znany był okres promocyjnych %, to czemu decydować się teraz?

   @Anonimowy

   Jeśli nie wiesz co robić, to przyjmij zasadę, że lepsze jest zawsze wrogiem dobrego. Masz do wyboru płynność albo 0.8% więcej – tylko Ty możesz wiedzieć, co jest dla Ciebie odpowiednie. Poza tym wygląda to tak jakbyś chciał upolować okazję roku w oparciu o przewidywania. Nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytania. Dlatego są to złe pytania i nie powinny mieć one znaczącego wpływu na decyzję.

   Usuń
 2. A ja się dziwiłem skąd u mnie dzisiaj taki duży ruch :) Dzięki wielkie za podlinkowanie mojego postu.

  Szczerze mówiąc to myślałem, że Optima na razie da sobie spokój i kolejną bombę zafunduję nam na jakiś czas przed otwarciem Alior Sync.

  @Anonimowy: Jeśli będziesz czekał zbyt długo to wyższe oprocentowanie nie zrekompensuje Ci czasu jaki pieniądze tkwiły w skarpecie.

  OdpowiedzUsuń
 3. cytat: ...zmiany w regulaminie mówią coś o grupowych ubezpieczeniach, co jest dla mnie jako laika w tym temacie nieco dziwne bo indywidualnym klientom, chyba się ubezpieczeń grupowych nie oferuje...

  Oferuje się. Taki sposób niedawno oferował bank Idea dla przedsiębiorców w porozumieniu ze Skandią. Forma ubezpieczenia grupowego miała pozwalać na zaliczenie w koszty działalności wpłat na konto firmowe, które to wpłaty były traktowane jako składki na ubezpieczenie grupowe na życie i dożycie (inwestowane przez Skandię w fundusze, a potem zwracane klientom po latach zgodnie z podpisaną umową).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to jedyny przypadek. Polisolokaty też się tu kwalifikują.
   Generalnie idea "grupowego ubezpieczenia" polega na tym, że ubezpieczyciel podpisuje umowę z bankiem i bank jako pośrednik sprzedaje ubezpieczenia oferowane przez tegoż ubezpieczyciela. I z punktu widzenia banku oraz ubezpieczyciela wszystkie tak sprzedane ubezpieczenia podpadają pod jedną podpisaną umowę grupową.

   A każdy klient oczywiście podpisuje swoją umowę indywidualnie - dla niego jedyny aspekt grupowości jest taki, że ma on takie same warunki jak N innych klientów w ramach tej umowy grupowej między bankiem a ubezpieczycielem.

   Usuń
  2. Czyli jednym słowem coś na rzeczy jest ;)

   Usuń
 4. Może trochę odbiegnę od tematu, ale bardzo pozytywne jest to ( oczywiście dla mających konto w BGŻ ), że przelewy z BGŻ do BGŻ Optima omijają sesje elixir. Na początku chyba tego nie było. Nie wiem jak jest w odwrotnym kierunku, ale chyba też tak samo. Po przelaniu kasy nie minęło 30 min. i miałem środki w Optimie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno zeby tak nie było skoro to jeden i ten sam bank ;-)

   Usuń
  2. Jednak tak nie jest !!! Z BGŻ Optima do BGŻ przelewy są realizowane normalnymi sesjami elixir. Tylko w przeciwnym kierunku są co 15 min. Czyli wcale nie jest to takie oczywiste jak pisałeś mimo, że to ten sam bank...

   Usuń
 5. @ Kamil
  Wcale nietrudno zeby tak bylo, skoro jeszcze do niedawna dzialo sie tak w mBanku i Multibanku, mimo ze to ten sam bank...

  OdpowiedzUsuń
 6. @Kamil
  musiałem napisać...widziałeś co się stało z IDEA2....masakra jakaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ot i temat na wpis, upadłość DSS i jakaś dziwna decyzja sądu, jeszcze nie wszystko stracone, ale faktycznie półroczny zysk poszedł...

   Usuń