Lokata bezkarna dla nowych klientów BGŻ Optima

Dwa razy pod rząd o Optimie już dawno nie pisałem, ale jest ku temu okazja. Bank wprowadził dzisiaj do swojej oferty czteromiesięczną "lokatę bezkarną" z oprocentowaniem na poziomie 6,3% i co więcej, w przypadku jej zerwania przed czasem, nie tracimy ani grosza odsetek. Zostaną naliczone wszystkie odsetki do dnia zerwania lokaty, czyli w praktyce jest to bardziej forma konta oszczędnościowego. W przypadku lokat standardowych, zerwanie lokaty przed czasem powoduje utratę wszystkich naliczonych odsetek.

Niestety lokata ma jeden poważny minus, mogą ją założyć tylko nowi klienci banku, podczas wypełniania wniosku o założenie konta w BGŻ Optima. Tym samym dla tych, którzy już konto posiadają, oferta ta nie ma żadnego znaczenia. Szkoda, bo obecnie oferowane przez Optimę oprocentowanie na lokatach standardowych nie należy do najlepszych. Ciekawsze oferty ma kilka innych banków, o czym dzisiaj napisał nawet App Funds.

Jeszcze gwoli ścisłości, lokatę bezkarną można założyć na 4 miesiące, lokata nie jest odnawialna, a kwota jaką możemy zdeponować, musi zawierać się w przedziale od 1000 do 20000 PLN. Więcej informacji znajdziecie na stronie banku. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zapowiedź z tego komentarza, zmaterializuje się w niedalekiej przyszłości.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

3 komentarze:

 1. Posiadam w BGŻ Optima lokaty jednodniowe, zastanawiam się co ciekawego zaoferują po wejściu w życie nowych przepisów podatkowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po wejściu pewnie nic, na razie tylko informują, że od 31 marca będą pobierać podatek już z jednodniówki. Ale jakaś nowa oferta się ponoć szykuje, niestety żadnych informacji nie chcą jeszcze zdradzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie trzeba było zakładać lokatę w Idea Banku. Ja tak zrobiłem, wystarczy, że będę miał na głowie kombinowanie z nowymi środkami, a 6,05% netto było nie do pogardzenia (a bardziej problem na 15mcy z głowy).

   Usuń