SkyCash, nowy sposób na transfer środków z karty kredytowej

Euronet to sieć znana głównie z bankomatów, która w Polsce ma grubo ponad 2000 urządzeń. Od jakiegoś czasu firma rozszerza też swoją działalność na inne segmenty rynku, między innymi płatności mobilne, dla potrzeb których powstała usługa SkyCash. Trzeba przyznać, że przygotowali się do tego bardzo dobrze, obecnie dostępne są dedykowane aplikacje dla telefonów obsługujących Javę, a także niemal wszystkich smartfonów, z system Android, iOS, Windows Mobile, Symbian czy Black Berry. Jest to o tyle istotne, że aby wykonać darmowy przelew z karty kredytowej, konieczna będzie instalacja tej aplikacji na telefonie.Druga sprawa, to pewne ograniczenia jakie ma ta usługa, a mianowicie dzienny limit transakcji na poziomie 5000 2000 PLN oraz miesięczny wynoszący 10000 5000 PLN (limity dzisiaj, tj. 05.01.2012 zostały zmniejszone...). Poza tym darmowego przelewu z karty kredytowej możemy dokonać tylko w okresie promocyjnym, który kończy się 31 marca 2012, czyli za niespełna 3 miesiące. Po tym czasie taka transakcja będzie obarczona prowizją w wysokości 1,9% co sprawi, że stanie się kompletnie nieopłacalna. Na obecnych warunkach SkyCash jest nawet korzystniejszy niż wcześniej BlueCash, bo jeśli skorzystamy z darmowej wypłaty w bankomacie i pieniądze wpłacimy na konto w banku przy pomocy wpłatomatu, to cała operacja nie będzie nas kosztować nawet jednej złotówki. Można też wykonać bezpośredni przelew, ale taka operacja kosztuje 2 PLN.

Warto też dodać, że SkyCash działa dla każdej karty kredytowej VISA, więc nie ograniczamy się w tym przypadku tylko do mBanku jak to miało miejsce w BlueCash, ale trzeba pamiętać, że karty MasterCard nie są obsługiwane! Ze wszech miar to bardzo dobre i wypróbowane rozwiązanie, więc nawet jeśli to tylko 3 miesiące to i tak moim zdaniem warto dać mu szansę. Od czego trzeba zacząć?

Zakładanie konta w SkyCash
Najpierw musimy założyć sobie konto w SkyCash, co najłatwiej zrobić na stronie internetowej. Później konieczne jest pobranie aplikacji na telefon, w tym celu musimy mieć dostęp do Internetu (poprzez GSM lub WiFi) i wejść na stronę http://m.skycash.com, na której dokonamy wybory odpowiedniej wersji aplikacji i będziemy mogli ją pobrać i zainstalować na telefonie.


Dodawanie karty kredytowej do konta w SkyCash
Cały proces dodania został dokładnie opisany na stronie, dlatego nie będę go powielał, bo tam znajdziecie wszystko co potrzebne, wraz z obrazkami oraz informacją o konieczności weryfikacji konta, aby móc zasilić konto w SkyCash kwotą większą niż 50 PLN. Wszystkie potrzebne informacje są pod tym linkiem. Po weryfikacji konta, pozostanie nam już tylko zasilenie konta z karty kredytowej co zostało opisane na tej stronie. Ważne jest też, aby wybrać Zasilenie z karty, a nie Przelew ekspresowy realizowany przez DotPay i Płatności24, w tym drugim przypadku zawsze pobierana jest prowizja w wysokości 1,9% i dlatego cała oferta mocno trafi na atrakcyjności. Na szczęście przelewy bankowe nie są obarczone dodatkowymi opłatami i jeśli usługa SkyCash się Wam spodoba, to będziecie mogli z niej po 31 marca 2012 dalej korzystać, przy praktycznie braku opłat.

Jak wypłacić pieniądze na konto bankowe z SkyCash?
Sposoby są dwa, pierwszy to zlecenie wypłaty w bankomacie Euronetu, jak przebiega taki proces zostało opisane na tej stronie wraz z instruktażowym filmikiem. W skrócie, nie potrzebujemy żadnej karty, wszystkiego dokonamy przy pomocy bankomatu i telefonu. Teraz trzeba tylko gotówkę wpłacić na nasze konto, najłatwiej i najtaniej przy pomocy wpłatomatu, bo w placówce bankowej na 99% pobiorą od nas za taką usługę odpowiednią prowizje. Możliwa jest też wpłata bezpośrednio na podany rachunek bankowy, ale za taką operację pobierana jest opłata w wysokości 2 PLN. Co więcej SkyCash nigdzie na swojej stronie się nie chwali jak tego dokonać, ale po krótkim zapoznaniu się z aplikacją, na pewno nie będziecie mieli z tym problemów.


Teraz pozostaje tylko pytanie, czy jak metoda się spopularyzuje, to promocja trwająca do końca marca, zarówno na darmową wypłatę z bankomatu, jak i zasilenie przy pomocy karty płatniczej, nie skończy się wcześniej. Jedno jest pewne, usługa SkyCash stanie się szerzej znana, bo szczerze powiedziawszy słyszę o niej po raz pierwszy, a zadebiutowała przecież w czerwcu 2010 roku!
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

28 komentarze:

 1. Czyli transakcje beda uznawane jako bezgotowkowe?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak transakcja jest uznawana jako bezgotówkowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieli taką możliwość już od sierpnia (http://blog.finnovation.pl/2011/08/skycash-euronet-to-cos-wiecej-niz-ciekawostka/) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. @Michał Kisiel

  niestety ale nie masz racji, mieli możliwość skorzystania z przelewy24/dotpay za opłatą 1,9% od wartości transakcji, dopiero 21 grudnia 2011 pojawiła się możliwość dodania własnej karty płatniczej/kredytowej, i w promocji do 31 marca 2012 operacje kartą są za darmo, po tym okresie będą tak jak szybki przelew kosztowały 1,9% wartości transakcji.

  Wydawało mi się, że wszystko jasno opisałem w tekście...

  OdpowiedzUsuń
 5. Limity transakcji zostały zmniejszone z dniem dzisiejszym do (widocznie już zauważono nadmierne użycie tego kanału):

  Limity Centrum Kart SkyCash

  miesięczny limit transakcji zasileń z Centrum Kart SkyCash dla użytkowników niezweryfikowanych - 50 zł

  miesięczny limit transakcji zasileń z Centrum Kart SkyCash dla użytkowników zweryfikowanych - 5000 zł

  dzienny limit transakcji zasileń z Centrum Kart SkyCash dla użytkowników zweryfikowanych - 2000 zł

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma co, szybko działają ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba byc bardzo inteligentnym zeby pisac takie rzeczy na blogu a pozniej sie dziwic, ze szybko dzialaja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojj nie sądze, żeby to była kwestia bloga, to nie jest zasięg AppFunds czy Samcika, stawiam na to, że metoda była znana już od kilku dni i zauważyli nagły przyrost dużych transakcji, które ich sporo kosztują, bo za każde 10000 PLN muszą zapłacić na rzecz VISY pewnie ze 170 PLN...

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście, że to nie wina bloga i nie wina tych co podają takie informacje, bo przecież nikt tego nie czyta i nikt z tego nie korzysta. Tak samo jak nie wina tych co gadali o tych przelewach na forum mbanku i innych forach. Tak, tak - tak to sobie tłumaczcie i kolejne takie obejścia też nagłaśniajcie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oho widzę, że komuś strasznie to przeszkadza i lubi być wyjątkowy ;) ta promocja i tak była czasowo od samego początku ograniczona do konca marca, więc wielkich strat nie ma, ale oczywiście można żywić urazę do wszystkich ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak - komuś to przeszkadza bo czerpał z tego korzyści po blokadzie mbanku i nie tylko ten ktoś ale też inni ktosie. To chyba nie trudno zrozumieć. Ktoś już w pewnym miejscu napisał, żeby takie rzeczy podawać po fakcie i każdy będzie zadowolony, bo ci co na to wpadli skorzystają a pozostali będą mieli okazję się trochę wykazać w przyszłości. Zrobiliście znowu szum i jak widać limity już są obcięte. Potem się dziwicie, że tak szybko. Jeszcze kilka dni i promocja się może w trybie wyjątkowym skończyć i to do kiedy miała obowiązywać nie ma tu znaczenia, bo regulamin jest po to, żeby go zmienić. A jeśli ktoś nie widzi związku między obcięciem limitu a szumem na forach to jest chyba jakby to delikatnie ująć inteligentny inaczej...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten internet to okropna rzecz, za potencjalną utratę 150 PLN odsetek, potrafią Cie anonimowo wyzwać od ćwierćinteligentów. Bezcenne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie potencjalną, bo w tym momencie już stała się rzeczywistą, nie wiem też skąd wniosek, że 150 odsetek bo nie było napisane, że kasa pódzie na lokate a ponieważ nie jest to pierwsza tego typu blokada to z tych strat wyjdzie też dużo więcej (a może teraz ktoś nie zdąży np. zrolować długu a wtedy strata...no nie ważne)...móżg to dobra rzecz - warto z niej korzystać. EOT

  "życzliwy"

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak ktoś inwestuje na kredyt to faktycznie ma problem, ale nie z tą usługą, tylko z własnym sposobem inwestowania. I faktycznie, nie ma o czym mówić, każdy musi się nauczyć, że za błędy się płaci, a korzystanie z kredytu na coś bardzo ryzykownego niż lokata, jest właśnie takim błędem.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zeby efektywnie wykorzystac ta mozliwosc nalezy wyplacac przy uzyciu karty z najwyzszym cashbackiem. Lepiej sie wtedy zarabia niz na lokacie z kredytowki.

  OdpowiedzUsuń
 16. obawiam się, że dziś promocja się skończyła i wprowadzili miesięczny limit 2000 na wypłaty z karty. Jeszcze wczoraj udało mi się jednorazowo zasilić konto kwotą 5000 dziś na stronie jest nowy limit 2000 i nie ma nic o promocji a jest "opłata za doładowanie online: 1,9%"

  OdpowiedzUsuń
 17. zgadza się, promocja się skonczyła, pobierają prowizje 1,9% i znowu zwiększyli limity, niepoważna firma ten Skycash i nie omieszkam o tym zaraz napisać.

  OdpowiedzUsuń
 18. niepoważna, bo jeszcze wczoraj wpłaciłem pieniądze na swoje konto 5000 i konto żony tez 5000. myślałem, że jest dzienny limit 2000, wiec najpierw wpisałem 2000, później myśle sobie sprawdzę, czy co za komunikat mi system wyświetli jakbym chciał jeszcze 2000 - o dziwo poszło, więc jeszcze dobiłem 1000 i tez poszło, dopiero przy następnym 1000, powiadomiło mnie, że przekroczony został limit miesięczny. Reasumując: mimo iż pisali, ze jest dzienny limit 2000, to go nie było. W ogóle nie poinformowali czy mailem, czy smsem o końcu promocji, na ich stronie też próżno szukać informacji o tym. podejrzewam, ze ktoś wykonujący dzisiaj doładowanie z karty nie sprawdziwszy na ich stronie tabeli opłat i prowizji, może mieć pobraną tę opłatę 1,9%

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam. Wczoraj próbowałem przesłać 2000 zł z KK mbank, ale
  dostałem smsem informację, że przelew nie może zostać wykonany. Potem na maila informacja, że jest to spowodowane przez zewnętrzny bank. Dzisiaj, jak chciałem spróbować doładować 2000 zł, to na telefonie była informacja o 1,9%, więc już nie zaryzykowałem robić przelewu.

  OdpowiedzUsuń
 20. a co ciekawe najpierw przed weryfikacją wyciągnąłem te 50 pln, a po weryfikacji 5000 w tym samym dniu, więc w sumie udało się 5050

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja 09.01 ladnie wypatrzylem ze prowizji do konca marca nie ma - wiec sie zarejestrowalem i zrobilem przelew autoryzacyjny.
  Nastepnego dnia po autoryzacji chcialem doladowac i wlasnie zobaczylem info o prowizji w telefonie, wiec cofnalem zeby zmniejszyc kwote - testowo 100zl i wtedy odczulem ze niestety promocja sie skonczyla :)
  Wtedy wynalazlem ze na stronie juz cennik zmienili. Dobrze ze tylko na 100zl eksperymentowalem... ale niesmak pozostaje.
  Co ciekawe w regulaminie pisza ze zmiana cennika bedzie komunikowana na 2 tyg przed. A tu pokatnie zmieniaja. Wyplacam 100zl i koncze ta zabawe w SkyCash.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a doładować SMSem się da? Nie mogę znaleźć instrukcji tej usługi. Pamiętam tylko, że pobierają 50 % prowizji, ale jest to jakiś sposób na przeładowane konta prepaidowe?

   Usuń
  2. A ma ktoś zapisany regulamin tej promocji? Może skarga do UOKiK?

   Usuń
  3. Raczej skarga nic nie da, przydałyby się chociaż screeny i wspomniany regulamin, choć pewnie jest też w nim punkt, który w nadzwyczajnych sytuacjach pozwala na zmianę bez informacji dla klientów. Postaram się u źródła coś dowiedzieć i uzyskać jakiś komentarz w sprawie tej całej sytuacji.

   Usuń
 22. Aplikacja jest beznadziejna, raz doładowałem konto i pieniądze nie trafiły do mnie. Operatorka serwisu przez email z wdziękiem i tekstami na poziomie 13sto latki w stylu "o co panu chodzi?!" nie potrafiła rozwiązać problemu. Kasy nie odzyskałem do dziś. Po 3 tygodniach atakowania zrezygnowałem. Nie polecam, odradzam. Mi 50zł okradli złodzieje skycash! nokiusz!wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Jakis gowniany certyfikat maja, nie ma zielonego dungsa przy adresie w firefoxie. Smierdzi na kilometr. Poza tym nie akceptuja zagranicznych kart wiec w ogole mi to niepotrzebne...

  OdpowiedzUsuń
 24. To dobre rozwiązanie, jednak można by je udoskonalić w ten sposób,
  by nawet wtedy gdy nie mamy przy sobie telefonu komórkowego, był możliwy dostęp do gotówki.
  Kod wypłaty z bankomatu mógłby być generowany i podawany klientowi przez infolinię 0-800 na którą można zadzwonić z każdej budki telefonicznej, a następnie podejść do bankomatu i zrealizować wypłatę.

  OdpowiedzUsuń
 25. Mi zablokowali konto bo ... - przelew przyszedl z ineego imienia i nazwiska niz podany w telefonie :)

  Kontaktowalem sie 3 razy z infolinia i 2x mailowi - mija 3 miesiac i nic !!!

  OdpowiedzUsuń