Koniec lokaty jednodniowej w BGŻ Optima

Niestety jak to przeważnie w życiu bywa, co dobre szybko się kończy i nie inaczej jest z BGŻ Optimą, która miesiąc temu szturmem wdarła się na rynek bankowy, a teraz może równie szybko stać się na nim kolejnym przeciętnym bankiem ze słabą ofertą. Prawdopodobnie wszyscy klienci Optimy otrzymali już informację, że lokaty jednodniowe można zakładać tylko do 28 grudnia (włącznie) i kto zdąży, ten będzie miał zagwarantowane oprocentowanie na poziomie 6,48% do końca kwietnia 2012 roku. Według informacji, które otrzymałem od rzecznika, jeśli do tego czasu nie pojawi się inna, podobna oferta, to lokaty zostaną zakończone, a środki z nich przelane na konto oszczędnościowe.Co więcej nowi klienci, którzy założą konto od dzisiaj tj. 15 grudnia, lokaty jednodniowe mogą założyć tylko do 20 grudnia, czyli de facto muszą je zadeklarować przy zakładaniu konta i przelać całą kwotę w pierwszym przelewie aktywacyjnym. Innej możliwości nie ma, bo zanim przyjdzie token i PIN minie z pewnością więcej niż 5 dni, tym bardziej, że po drodze mamy weekend. Jednym słowem BGŻ Optima nie wytrzymała zbyt długo konkurencji z bankami Leszka Czarneckiego, za niespełna 2 tygodnie, to nadal Open/Getin Online oraz Idea Bank, będą oferować najlepiej oprocentowane lokaty.

W informacji prasowej jaką dostałem jest jeszcze wzmianka o nowej lokacie sześciomiesięcznej oprocentowanej na 6% w skali roku (prawdopodobnie z kapitalizacją miesięczną), która pojawi się w ofercie banku po 20 grudnia. Realnie jest to depozyt na zaledwie 4,86% w ujęciu realnym (netto, po uwzględnieniu podatku Belki).

Jednym słowem popularność przerosła chyba możliwości BGŻ Optimy, w ciągu miesiąca bank przyciągnął ponad 30 000 klientów (1000 dziennie), czyli wykonał blisko 1/3 swojego dwuletniego planu i to zapewne przeważyło nad szybkim końcem jednodniowym depozytów. Szkoda, bo chyba w Optimie nie zdają sobie sprawy, że zebrali najbardziej mobilnych klientów, którzy jak tylko korzystna oferta się skończy, wezmą swoje pieniądze i pójdą do innego banku. Jedyna nadzieja w tym, że w ofercie pojawi się jakiś warty uwagi produkt, ale sądząc po propozycji najnowszej lokaty, na to się póki co nie zapowiada.

Podsumowując, lepiej się pośpieszyć, bo możliwość założenia lokaty jednodniowej na 6,48% zniknie z systemu już 29 grudnia 2011.


Aktualizacja 02.01.2012
Jeśli po nowym roku naliczyło Ci mniej odsetek niż wcześniej to odpowiedź dlaczego znajdziesz tutaj.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

6 komentarze:

 1. Witam ;)
  Jaka kwota jest najbardziej optymalna (aby osiągnąć najwyższe zyski) dla lokaty 8% na 3 miesiące, przy kwocie minimalnej 500zł, maksymalnej 13000zł ? Dziękuję za pomoc :)

  Piszę o lokacie OpenOnline.

  OdpowiedzUsuń
 2. Człek z Marsa16 grudnia 2011 14:43

  @Anonimowy
  539,27 zł, realne oprocentowanie wzrasta z 6,43% do 6,77%.
  W calu samodzielnej optymalizacji polecam zapoznać się z tym narzędziem:
  http://drogadowlasnegom.blogspot.com/2011/08/optymalizator-lokat-z-dzienna.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Tutaj możesz sobie sam wyliczyć kwoty optymalne dla dowolnej lokaty:

  http://drogadowlasnegom.blogspot.com/2011/08/optymalizator-lokat-z-dzienna.html

  Wiele czasu już prawdopodobnie nie zostało.

  OdpowiedzUsuń
 4. No lipa, a do tego jeszcze podatek belki bedzie niunikniony :( Precz z PO!

  OdpowiedzUsuń
 5. dokładnie tak!!! Jeśli ten bank nie uatrakcyjni obecnej oferty to wracam do getin bank! I zrobi to te 30 tys klientów - w ciągu 2 tygodni:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba aż tak źle nie będzie, póki odnawiają mi się jednodniówki to czekam, do Getinu nie mam zaufania. Ciekawie na rynku lokat zrobi się znowu, jak wejdzie aktualizacja podatku Belki w życie.

  OdpowiedzUsuń