Skandia funduje nam nową promocje, spokojny i dynamiczny kurs

Niespełna rok temu, w sierpniu opisywałem Wam poprzednią, bardzo podobną promocje Skandii, która dotyczyła (zachęcała ;-) do wpłat składek dodatkowych. Chodziło między innymi o utrzymanie tych składek minimum rok na naszym koncie, a w zamian za to, ubezpieczyciel zainwestuje te środki w przez siebie wybrane fundusze i zwolni nas z opłaty wstępnej za wpłatę składki dodatkowej, w wysokości 2%. Promocja dostępne od 13 czerwca jest bardzo podobna.

Tym razem do wyboru mamy dwa warianty, spokojny i dynamiczny kurs, które charakteryzują się oczywiście innym ryzykiem. Spokojny kurs to inwestycja w 85% w bezpieczne fundusze (z listy: Templeton Global Total Return Fund, UniKorona Pieniężny, Idea Premium, UniKorona UniWIBID oraz Aviva Investors Obligacji) oraz 15% w fundusze Quercusa grające na spadek (short) i wzrost (lev) indeksu WIG20.

Inwestycja dynamiczna to podział w stosunku 40 do 60, gdzie 40% stanowią fundusze bezpieczne (Idea Premium i  Templeton Global Total Return Fund) , a 60% fundusze bardziej ryzykowne, między innymi: Quercus lev, UniKorona Akcje, Superfund Trend Bis Powiązany, BPH Subfundusz Globalny Żywności i Surowców, Investors Akcji Dużych Spółek, HSBC GIF Chinese Equity, Schroder ISF Global Property Securities oraz BGF World Mining Fund.

Wspólnym mianownikiem jest konieczność zaakceptowania jednej, wybranej promocji (albo spokojny albo dynamiczny), wpłata składki dodatkowej między 13 czerwca, a 7 lipca 2011 oraz konieczność utrzymania wpłaconych składek przez rok, do 5 lipca 2012 aby skorzystać z bonusu zwolnienie z opłaty wstępnej w wysokości 2%. Po upływie roku, fundusze zainwestowane w TWN6 (spokojny) lub TWN7 (dynamiczny) zostaną przekonwertowane na Noble Fund Skarbowy i każdy będzie mógł z tymi pieniędzmi zrobić co chce. Tak jak widać, przez ten rok nie mamy wpływu na sposób inwestowania naszych pieniędzy, bo nie znamy podziału składek na poszczególne fundusze, a na rachunku widzimy jedynie TWN6 lub TWN7.

Najciekawsze zostawiłem jednak na koniec, oczywiście Skandia zachęcając do tej inwestycji, musiała posunąć się do manipulacji. Pierwsza taka promocja nazwana Twoja Nawigacja, rozpoczęta w zeszłym roku, miała w ciągu 10 miesięcy przynieść 15.5% zysków, w porównaniu do 5% na najlepszych lokatach. Wartość ta opatrzona jest dwoma gwiazdkami, wyjaśnienie na samym dole mówi nam, że na te 15.5% składa się zwolnienie z opłaty wstępnej (2%), zwiększenie alokacji środków na poziomie 4% (które dała nam w promocji Skandia) i wzrost wartości funduszy w okresie od 30.06.2010 do 30.04.2011... tak do końca kwietnia, a nie np. do końca czerwca, gdzie zapewne spadki z ostatnich dwóch miesięcy zjadły jeszcze kilka procent, z tych pozostałych 9.5% zysków.

Jeśli jednak to Wam nie przeszkadza, to możecie się zapisać na kolejną edycję, pamiętajcie tylko, że wszystkie inwestycje są związane z ryzykiem kapitałowym. Nie zapomnijcie również, że limit składek w ramach promocji to 1 000 000 PLN ;-).
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

6 komentarze:

 1. Ładnie nabijają ludzi w butelkę. Niestety świadomość przysłowiowego Kowalskiego w tym obszarze jest bardzo słaba.

  Każdy przed wejściem w fundusze inwestycyjne powinien przeczytać Twój blog.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej przed wejsciem w unit-linka, o których ostatnio pisałes ;) w każdym razie mam nadzieje, że za kilka lat jak blog sie troche wypozycjonuje, ludzie będą mogli tu znaleźć ciekawe informacje i sie dobrze zastanowić przed podpisanie umowy na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto skorzystać z tej oferty wg Ciebie? Mam polisę Złoty Wiek w Skandii i do dyspozycji 4k wolnych środków i zastanawiam się czy wpłacić na konto dodatkowe i inwestować na swój sposób, czy skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesli tak czy inaczej planujesz wplacic te pieniądze na swój rachunek w Skandii, to lepiej skorzystac z promocji bo zawsze to brak opłaty wstepnej w wysokości 2% (czyli 80 zl w Twoim przypadku). Oczywiście musisz pamietac, że przez rok tych pieniędzy nie możesz ruszyć, jesli tego zwolnienia z oplaty nie chcesz stracić.

  Skład rachunku dla promocji spokojny kurs jest calkiem bezpieczny i powinien niezle sie zachowywac, dynamiczny kurs dla mnie na dzien dzisiejszy zbyt ryzykowny, otoczenie rynkowe ze spadkami w USA i problemami Grecji nie jest zbyt dobre na ryzykowne inwestycje w akcje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy może lepiej tą kwotę (ok 4k) odłożyć na lokatę antyinflacyjną w IdeaBanku? Ewentualnie jakaś próba zabawy na giełdzie? A może inwestycja w fundusze za pomocą mBanku? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

  OdpowiedzUsuń
 6. jesli masz rachunek maklerski to mozesz sprobowac na przyklad z IPO JSW :) do 27 czerwca mozna zapisywac sie na akcje, cena dosyc atrakcyjna i na starcie notowan powinno byc ok, ale oczywiście nikt gwarancji nie daje ;) w inne akcje na GPW ciezko mi powiedzieć, bo nie obserwuje obecnie żadnej spółki na GPW.

  lokata czy fundusze via mbank to tez nie jest zla propozycja, przynajmniej nie ma takich opłat jak w Skandii ;)

  OdpowiedzUsuń