BGŻ Optima - 5.8% do końca roku

My tu gadu gadu, a wczoraj skończyło się promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima. Do 10 lipca 2012 konto miało oprocentowanie 6.5%, a od dzisiaj spadło ono do 5.8%, czyli i tak wyżej niż standardowe 4.6%. Co jeszcze ważniejsze, 5.8% jest gwarantowane aż do końca roku, czyli 31 grudnia 2012. Nie jest to może najwyższe oprocentowanie na rynku, ale nadal dosyć atrakcyjne jak na konto oszczędnościowe.

W międzyczasie cały czas trwa mała aferka Alior Synca, który grozi prokuraturą swoim klientom. To chyba jedna z pierwszych wpadek marketingowych tego banku. Dzisiaj odbyła się próba złagodzenia stanowiska, ale fama już poszła. Ja natomiast sądzę, jak wielu innych blogerów zresztą, że to zagrywka przed ograniczeniem możliwości cashbacka. Mam tylko nadzieje, że ograniczenia pójdą w maksymalną kwotę, a nie poziom procentowy zwrotu, o czym już pisałem wczoraj na Facebooku, dlatego zachęcam kolejny raz do polubienia strony bo tam znacznie łatwiej mi wrzucić krótkie teksty, jak np. ten który teraz czytacie.
Udostępnij

RO

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Komentarze
  Komentarze na Facebooku

6 komentarze:

 1. Witam. Co za dziędzioły!
  cytat: "Witamy serdecznie!
  Wkrótce, bo 14 lipca oprocentowanie na Twojej lokacie jednodniowej zmieni się na 5% i nie będzie to już najlepszy produkt w naszej ofercie.
  Dbając o Twoje zyski proponujemy abyś ulokował swoje oszczędności na jednym z naszych trzech bardzo atrakcyjnie oprocentowanych produktów:

  Lokata 6% na 6 miesięcy, która wypłaca aż 5,6%w przypadku zerwania przed czasem. Dostępna wyłącznie w Centrum Obsługi Klienta tylko dla naszych pierwszych Klientów
  Gwarantowane 5,8% na Koncie Oszczędnościowym aż do końca roku 2012! 0 zł za wszystkie przelewy - to najbardziej elastyczne Konto Oszczędnościowe na rynku
  6,5 na Polisolokacie na 12 miesięcy. Nasza nowa Polisolokata 5,27% na 12 miesięcy to tyle, co 6,5% na standardowej lokacie.

  Zadzwoń już dziś do naszego Centrum Obsługi Klienta i skorzystaj z możliwości osiągania większych zysków (jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 8:00 do 22:00 pod numerami 801 280 280, 22 574 37 00).
  Życzymy kolejnych miesięcy stabilnych zysków!
  Zespół BGŻOptima".
  Pytanie brzmi: czy dobrze rozumiem że od jutra należy obowiązkowo zerwać trzymane jeszcze jednodniówki żeby nie być stratnym?
  I drugie: dla modelowego 1000zł bierzemy lokatę 6 miesięcy to ile zyskamy względem tego tysiąca na koncie, czyli 0,2% mniej, oraz ile stracimy jeżeli tą lokatę zerwiemy, przyjmując zerwanie tuz przed jej końcem? (5,6% vs 5,8% vs 6,0%)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo ja takiego maila nie dostałem ;-) jednodniówki faktycznie chcą całkiem zlikwidować, ja już zerwałem jak spadło do 5.8% ;)

  Co do wyliczeń dla 1000 PLN:
  5.6% - 28 PLN odsetek
  5.8% - 29,35 PLN odsetek
  6.0% - 30 PLN odsetek

  Odsetki naliczone za pół roku, na oszczędnościowym jest z groszami, bo kapitalizacja jest miesięczna, więc działa procent składany ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  Jesteś pewien tego 6.0% - 30 PLN odsetek?
  Z powodu opóźnionego przelewu nie zdążyłem założyć jednej jednodniówki więc 16 stycznia załozyłem jedną 1000złotową 6miesieczną na 6%. Zakończyła się już dziś ale co ciekawe:
  Odsetki od lokaty terminowej 29,84
  Podatek od odsetek - 5,67
  Przelew zamykający - 1 024,17
  więc nie pasuje do tego co podałeś. Czy jest to zaokrąglone i bez podatku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak to uproszone obliczenia, tylko w celu pokazania różnicy, trzeba by było policzyć dokładnie liczbę dni w danych 6 miesiącach i oczywiście odjąć podatek, ale generalnie widać jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi ofertami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zawiedziony ostatnimi ofertami tegoż Banku. Miało być tak pięknie, a zaczęło się od spadku oprocentowania na początku roku na jednodniówkach w związku z rokiem przestępnym. Potem promocyjne (6,5%) oprocentowanie konta tylko dla nowych środków, następnie obniżanie oprocentowania na jednodniówkach.
  Proponowane obecnie 6% na pół roku to kolejny dowód, że bank na początku miał na celu pozyskanie jak największej ilości klientów, a teraz niech się dzieje co chce.
  W tym momencie nawet Bank Millennium daje 7% na 3 miesiące (93 dni), co prawda trzeba się wstrzelić w Happy Hours, ale chyba warto.
  Ja już przeniosłem oszczędności z BGŻ, konta nie zamykam, bo może ktoś kiedyś wymyśli jeszcze coś dobrego i zachęcającego do powrotu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 7% aktualnie dają w Millenium na rach. oszczędnościowym. Do 25 tys.

  Bez większych ceregieli (11.07) przeniosłem TAM środki z Optimy. Założyliśmy z żoną dwa konta i ... do 20.08 mamy spokój. :)

  OdpowiedzUsuń